امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 31 فروردين 1400 - 11:06

اتحادخبر: دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان دیلم این استان از قرمز پرخطر به قرمز تیره به معنی حداکثر خطر تغییر رنگ داد.

اتحادخبر: دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان دیلم این استان از قرمز پرخطر به قرمز تیره به معنی حداکثر خطر تغییر رنگ داد.

وضعیت کرونایی دیلم قرمز تیره شد

به گزارش ایرنا؛ دکتر سعید کشمیری  افزود: همچنین براساس این سامانه شهرستان‌ کنگان که تا پیش از این قرمز بود به نارنجی تغییر رنگ داد و براین اساس شهرستان‌های دیر و کنگان استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

 

وی بیان کرد: هفت شهرستان دیگر این استان شامل بوشهر، دشتستان، گناوه، عسلویه، تنگستان، جم و دشتی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق رنگ بندی‌های کرونایی، قرمز به معنای خیلی پرخطر، قرمز تیره به معنی اوج گیری بستری کرونایی، نارنجی به مثابه پرخطر، زرد مساوی با خطر متوسط و آبی نماد کم خطر است. 

 

کشمیری اضافه کرد: ثابت ماندن رنگ‌های کرونایی شهرستان‌های استان بوشهر و افزایش روند ابتلا و به دنبال آن بستری‌ها بیانگر بی توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی است که انتظار می‌رود با توجه به گردش ویروس مردم با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت این دستورالعمل‌ها اقدام کنند.

وی یادآور شد: با اعمال محدودیت‌های کرونایی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی از دیماه سال گذشته به غیر از شهرستان تنگستان همه ۹شهرستان استان بوشهر در وضعیت آبی قرار گرفتند اما با توجه به برخی عادی انگاری‌ها و سهل انگاری‌ها به تدریج رنگ کرونایی این شهرستان‌ها به زرد و امروز ۸۰ درصد شهرستان‌ها به رنگ قرمز و نارنجی تغییر رنگ داده اند.

کشمیری ادامه داد: در زمان حاضر ۴۶۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد ۶۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۲۸ نفر از آنان نیز در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی با اشاره به جان باختن ۶ نفر در روز گذشته به علت ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۹۵۸ نفر در این استان به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۱هزار و ۳۸۳ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند و آمار بیمارستان‌ها بیانگر روند رو به رشد موارد ابتلا و بستری در این استان است که برای عبور از پیک چهارم و پایان این دوره از بیماری کووید ۱۹ همراهی آحاد مردم ضروری است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 9 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م 1 روز قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...