امروز: جمعه 29 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 مهر 1396 - 13:20

اتحاد خبر: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از یک‌تن مواد غذایی فاسد در شرکت‌ها و کارگاه‌های نگهداری و عرضه مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر جمع‌آوری و معدوم شد.

اتحاد خبر: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از یک‌تن مواد غذایی فاسد در شرکت‌ها و کارگاه‌های نگهداری و عرضه مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر جمع‌آوری و معدوم شد.

 

به گزارش ایرنا، حسن فخرایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازرسی و نظارت از شرکت‌های نگهداری و توزیع مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر افزود؛ بازرسان بهداشت محیط در شهرک صنعتی 2 بوشهر، از مواد غذایی که در شرکت‌های مختلف نگه‌داری و توزیع می‌شد بازرسی و مواد غذایی فاسد را شناسایی کردند.
وی با اشاره به پایش نگهداری مواد غذایی، ساختار بهداشتی سوله‌ها، سردخانه‌ها، مقررات خودروهای حمل‌ونقل و نحوه ذخیره‌سازی محصولات اضافه کرد: در این پایش هویت و کیفیت محصولات غذایی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت که در این ارتباط بیش از یک‌تن انواع خشکبار، لبنیات، شیرینی و نوشیدنی‌ها به دلیل فساد و غیرقابل‌ مصرف انسانی شناسایی و امحا و پرونده متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
فخرایی افزود: همه شرکت‌ها، کارگاه‌ها و انبارهای مواد غذایی ازلحاظ کیفیت و هویت با دقت و جدیت بررسی می‌شوند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه عرضه محصولات غذایی تابع شرایط خاص بهداشتی است در همین ارتباط تاریخ تولید، انقضاء و شرایط نگهداری ملاک ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی، با افراد متخلف طبق قانون ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و آرایشی برخورد جدی به عمل می‌آید.
وی گفت: هم استانی ها در صورت مشاهده چنین تخلف هایی می توانند نظرات و شکایات بهداشتی خود را به سامانه 190 گزارش دهند./سکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین