امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 05 خرداد 1403 - 11:03
اتحادخبر: در افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود، استفاده منظم از روغن ماهی خطر حمله قلبی ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی را تا ۱۵ درصد و خطر نارسایی قلبی منجر به مرگ را تا ۹ درصد کاهش داد.

 

اتحادخبر: در افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود، استفاده منظم از روغن ماهی خطر حمله قلبی ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی را تا ۱۵ درصد و خطر نارسایی قلبی منجر به مرگ را تا ۹ درصد کاهش داد.

روغن ماهی به سلامت قلب و مغز کمک می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که به طور منظم مکمل های روغن ماهی مصرف می کنند ممکن است آنقدر که فکر می کنند به سلامت آنها کمک نکند.

به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که استفاده منظم از مکمل‌های روغن ماهی می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری قلبی و سکته را برای اولین بار در میان افرادی که از سلامت قلب خوبی برخوردار هستند، افزایش دهد.

با این حال، این مطالعه طولانی مدت همچنین نشان داد که روغن ماهی می‌تواند به کسانی که قلبشان در حال حاضر مشکل دارد کمک کند و به طور بالقوه پیشرفت مشکلات قلبی را کاهش دهد و خطر مرگ را کاهش دهد.

محققان دریافتند افراد سالمی که مکمل‌های روغن ماهی مصرف می‌کنند ۱۳ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی هستند، مشکلی در ریتم قلب که خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد.

نتایج نشان می‌دهد که آنها همچنین ۵ درصد افزایش خطر سکته مغزی داشتند.

تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر «هولیانگ لین»، اپیدمیولوژیست از دانشگاه گوانگژو چین، نوشت: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که در استفاده از مکمل‌های روغن ماهی برای پیشگیری اولیه به دلیل فواید و عوارض نامطلوب قلبی عروقی احتیاط کنید.»

اما در افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود، استفاده منظم از روغن ماهی خطر حمله قلبی ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی را تا ۱۵ درصد و خطر نارسایی قلبی منجر به مرگ را تا ۹ درصد کاهش داد.

محققان دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ از غذا را توصیه می‌کنند و ساردین و ماهی آزاد بهترین منابع هستند.

روغن ماهی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که تصور می‌شود به سلامت قلب و مغز کمک می‌کند. محققان توصیه می‌کنند که افراد حداقل یک بار در هفته از ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد استفاده کنند.

محققان در یک نشریه خبری به این نتیجه رسیدند که «مطالعات بیشتری لازم است تا بفهمیم چرا روغن ماهی ممکن است برای افراد سالم مفید نباشد، اما برای افراد مبتلا به مشکلات قلبی مفید باشد.»

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...