امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1403 - 11:24
امام جمعه شیراز:
اتحادخبر: امام جمعه شیراز رونمایی از سند راهبردی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت در ایران اسلامی را حرکت ارزشمندی دانست.

 

اتحادخبر: امام جمعه شیراز رونمایی از سند راهبردی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت در ایران اسلامی را حرکت ارزشمندی دانست.
رونمایی از سند راهبردی شیراز اقدام به جایی بود

به گزارش مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز با اشاره به جدی بودن خطر جنگ ترکیبی دشمن که یک رکن آن اقتصادی است گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال جهش تولید با مشارکت مردم اعلام کردند و مردم و مسؤولان برای جهش تولید باید به میدان بیایند و ما خوشحال می‌شویم که مسؤولان در جلسات بگویند گره‌ای از کار مردم باز شد نه اینکه فقط جلسه و عکس بگیریم.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به رکن دیگر جنگ ترکیبی دشمن که فرهنگی است گفت: ما در یک جنگ نابرابر فرهنگی در مقابل دشمن قرار گرفته‌ایم و دشمن شبانه روز پشت سر هم مطالب خلاف اخلاق و خلاف ارزش در ذهن جوان‌های ما می‌ریزد؛ ما در مقابلش از ابزار چه داریم؟ ابزار ما کم است، اما با توکل بر خدا و اطاعت پذیری از ولی امر خودمان پیروز می‌شویم.

امام جمعه شیراز رونمایی از سند راهبردی شیراز به عنوان سوم حرم اهل بیت عصمت و طهارت در ایران اسلامی را حرکت ارزشمندی دانست که در روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) شکل گرفت.

وی افزود: تمدن ما تمدنی نخواهد بود که می‌بینید در اروپا و آمریکا به چه ابتذال و افتضاحی کشیده شده بلکه تمدن شیراز تمدنی است که در گذشته خود وقتی که ابن خلدون وارد شیراز می‌شود در مقدمه خود می‌نویسد زیباترین قرائت قرآن در جهان اسلام را در شیراز در کنار این ضریح مقدس شنیدم و ما دوباره بتوانیم شیراز را به عنوان حرم سوم اهل بیت و شهر پیشرفته در همه آفاق جهان معرفی کنیم.

وی از مسؤولان خواست در برنامه توسعه شهری، شهرداری، شورای شهر و برنامه بودجه استان باید این اهداف را مدنظر قرار دهند و آنچه در سند راهبردی نوشته شده است.

امام جمعه شیراز گفت: روز یکشنبه آینده روز ملی جمعیت است، مساله جمعیت در ایران نگرانی رهبر معظم انقلاب را بر انگیخته است و ما باید این رفع نگرانی را بکنیم. ایشان فرموده‌اند باید از امام زمان (عج) عذرخواهی کنیم.

وی افزود: ازدواج آسان، تأمین جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند، اشتغال و ایجاد مسکن را در سال ۱۴۰۳ مد نظر قرار دهید تا یک نسل جدید قدرتمند از فرزندان ایران اسلامی برای حمایت از مکتب اهل بیت (ع) و برای پرچمداری در خدمت ولی عصر امام زمان (عج) رشد دهید و تربیت کنید.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...