امروز: شنبه 05 اسفند 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 آذر 1402 - 22:32
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی:

اتحاد خبر- زینب رنج کش: نشست خبری نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران بعداز ظهر شنبه برگزار شد. ابراهیم رضایی در این نشست گفت: در بحث تورم من نمره خوبی به دولت و مجلس نمی دهم نمیگویم کاری نکردند اما مجموعه فعالیت مجلس و دولت در مسائل کنترل ارز و مهار تورم عملکرد قابل قبولی نیست. او گفت: مسئله اتباع بیگانه....

اتحادخبر-زینب رنج کش: نشست خبری نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران بعداز ظهر شنبه 11آذر ماه در پژوهش سرای شهید شاهینی برازجان برگزار شد.


 

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ابتدا گزارشی از عملکرد سه سال و نیمه این دوره از مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و اظهار داشت: یکی از کارهای ماندگار مجلس حمایت از بیماران خاص در حوزه سلامت است که اختصاص یک درصد از مالیات ارزش افزوده به حوزه سلامت و تامین و تصویب بیمه درمان ناباروری جزو مصوبات خوب این مجلس در حوزه سلامت است.


ابراهیم رضایی افزود: جهت گیری کلی مجلس با توجه به اینکه بالاخره مسائل و مشکلات ما در کشور در حوزه اقتصادی است تصویب قوانینی مثل اصلاح ساختار بودجه که تبدیل به قانون شد، قانون ساختار بانک مرکزی، جهش تولید دانش بنیان، مالیات بر سودا گری، مبارزه با قاچاق کالا، جهش تولید مسکن، مانع زدایی از صنعت برق و حمایت از صنایع پایین دستی نفت را داشتیم.


وی بیان کرد: در مورد اشتغال نیز دو قانون خوب داریم یکی از آن ها تسهیل صدور مجوز های کسب و کار که صدور مجوز کسب و کار نسبت به گذشته راحت تر شده حاصل قانون مجلس است.


 

عضو کمیسون سیاست خارجی و امنیت ملی در خصوص شفافیت مجلس و آرا خود تاکید کرد: شفافیت مطالبه عامه مردم بوده است که از خود شروع کردم و همه آرا من در طول برنامه هفتم توسعه قابل بازدید است و آرا خود را شفاف اعلام کرده ام و بیش از ۲۰۰ نماینده بر روی سامانه آرا خود را اعلام کردند.


نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از افشا گران فساد بیان کرد: در حوزه شفافیت کار دیگر تصویب حمایت از گزارشکران فساد بود، اگر مردم کسی را در حال اختلاس و رشوه گیری و... دیدند به قوه قضاییه یا مجریان قانون اطلاع دهند مورد حمایت و تشویق قرار می گیرند.


وی از دیگر عملکرد های این مجلس نیز اینگونه یاد کرد:  در بحث ازدواج جوانان، وام ازدواج با تصویب مجلس بیش از ۴۰۰درصد افزایش پیدا کرده است، علاوه براین، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت طبق اصل 85 قانون اساسی در این مجلس تصویب شد. حمایت های دیگری از زنان خانه دار و بیمه آن ها، خوابگاه متاهلی، دانشجویان متاهل و سربازان متاهل را نیز داشته ایم.


رضایی در خصوص حقوق بازنشستگان نیز عنوان کرد: پس از سه سال چانه زنی بین مجلس و دولت در دو هفته گذشته بالاخره مجلس مصوب کرد که در سه سال اول برنامه هفتم هم سان سازی حقوق بازنشستگان به نود درصد شاغلین برسد.


 

وی در خصوص رتبه بندی معلمان نیز اظهار داشت: معلمان بیش از یک دهه است که منتظر رتبه بندی هستند در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و به دست دولت رسیده است که شروع کرده به اجرای آن که ناقص اجرا کرده و ما عقیده داریم باید رضایت فرهنگیان را جلب کرد.


نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص به کار گیری نیروی بومی در پارس جنوبی بیان کرد: خود من طرحی جهت تحقیق و تفحص از پارس جنوبی در جهت دفاع جوانان ما در آن حوزه و مطالباتشان طراحی کرده که هنوز به سرانجام نرسیده است و جذب جوانان استان بوشهر در صنایع نفت و گاز را پیگیر هستیم و نتیجه آن را هم دیدیم با آزمونی که شرکت نفت برگزار کرد و اولویت با بومی استان بود.


 ابراهیم رضایی افزود: مردم ما همیشه می گویند نفت حق ما را نداده است و به مردم بدهکار است. آخرین اقدام که با همت مجمع نمایندگان استان صورت گرفت برخورداری حداکثری از سهمیه استخدام در پارس جنوبی است میزان جذب در بخشهای مختلف آن از50 درصد بیشتر است.


 

این مقام مسؤول بیان کرد:  بودجه ای که بوشهر از صنعت نفت دریافت می کند در یکی دو سال اخیر با هیچ زمانی در گذشته قابل قیاس نیست. به طور مثال در دشتستان 200میلیارد تومان برای راه نمازگاه از نفت را متعهد کرده ایم 200 میلیارد تومان برای اجرای سد دهرود، 65 میلیارد تومان برای سد دالکی، 600 میلیارد تومان برای آزاد راه بوشهر به شیراز این ها اعتباراتی است که از نفت حاصل شده است. ما به این میزان هم راضی نیستیم و این از ۵هزار میلیارد تومانی است که در سفر رئیس جمهور به استان از نفت داده شد.

 

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه بیمارستان 17 شهریور، اظهار کرد: در ارتباط با بیمارستان ۱۷شهریور که مردم مطالبه دارند بسیار به جا است و به تازگی پیمانکار فاز دو انتخاب شده و ما می دانیم که وضعیت بیمارستان شهرستان مطلوب نیست و یک بیمارستان کافی نیست و باید حتما بیمارستان ۱۷شهریور با طراحی مناسبش راه اندازی شود.


ابراهیم رضایی افزود: در خصوص بیمارستان شهید گنجی نیز بسیار مشکلات زیادی دارند و مشکل اصلی آن اورژانس آن است و طرح توسعه بیمارستان گنجی در دست است و کارهای خوبی در حوزه درمان شهرستان انجام شده است که 5میلیارد تومان را برای توسعه بیمارستان شهید گنجی برازجان گرفتیم.


رضایی عنوان کرد: در بحث آب شهرستان کارهای زیادی صورت گرفته است اما مهمترین پروژه ما در بحث آب شهرستان سد دالکی است و پیمانکار پروژه قول داده است که پاییز سال آینده سد دالکی به مرحله آبگیری می رسد و سال 1404 مردم اثر ملموس آن را ببینند.

 

او گفت: مسئله اتباع بیگانه همه شهرستان های ما را درگیر کرده است و این را در مجلس هم پیگیری کردیم و با سفر به کابل خواستار کنترل ورودشان و برگرداندنشان نیز هستیم. ورود جمعی از این افاغنه باعث گرفتن فرصت های شغلی از مردم ما و دیگر موارد شده ولی این مسئله باید به صورت ملی حل شود و باید با دولت افغانستان این مسئله حل شود.


نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: من به مصوبه ۵۰درصد استفاده از نیروی بومی، شرکت های پارس جنوبی عسلویه قانع نیستم و باید ۱۰۰درصد آن سهم استان بوشهر باشد مگر اینکه اصلا این تخصص در استان بوشهر وجود نداشته باشد.


ابراهیم رضایی بیان کرد: در خصوص بنزین یورو ۴ نیز دو سال است که پیگیر هستیم و می گویند باید به استان هایی که آلایندگی بیشتری دارند داده شود و حتی دیدیم که استان هایی که مشکلات آلایندگی کمتر از ما نیز دارند هم این بنزین را دریافت می کنند و این توجیهات برای ما کافی نیست و پیگیر آن هستیم.


 

رضایی افزود: در بحث صادرات خرما تهاتر یکی از بهترین راه هاست، یعنی بدون مشکل صادر کنیم و کشور روسیه آمادگی این را دارد متاسفانه مشکل ما در داخل کشور است و بیرون نیست چطور ترک ها می توانند 40 تا 60  میلیارد دلار صادر کنند اما برای ما زیر سه میلیارد دلار است.


وی اظهار داشت: در بحث تورم من نمره خوبی به دولت و مجلس نمی دهم نمیگویم کاری نکردند اما مجموعه فعالیت مجلس و دولت در مسائل کنترل ارز و مهار تورم عملکرد قابل قبولی نیست پیش بینی من این است اگر شوکی چون اغتشاشات صورت نگیرد با اتفاقات خوبی رو به رو می شویم.


نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: چالش آب همه ۳۱ استان کشور است که بهتر است کمتر مصرف کنیم و یکی دیگر کشاورزی مکانیزه را انجام بدهیم.

 

رضایی افزود: شاخص ترین عملکرد ما در دشتستان و آخرین  آن همین دانشگاه فرهنگیان دشتستان است.


ابراهیم رضایی در خصوص برخی دانشگاه ها بیان کرد: برخی از دانشگاه ها مدرک پولکی و آپارتمانی و دکانی است و بچه های ما را بیچاره کرده اند و بچه مردم را بی سواد بار می آورند و‌ کار برایش نیست و بازار کاری ندارد و برای همین از دانشگاه فرهنگیان دفاع می کنم زیرا همه جذب بازار کار می‌شوند. باید دانشگاه های پولی جمع شوند تا بیشتر از این بچه های ما را بیچاره نکنند و دانشگاه ساز و کار می خواهد نمی شود که هر موسسه ای را دانشگاه نامید. 

   کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1402/09/12 - 19:43
0
1
در مورد احداث شهرک مهاجر در دالکی برای افغانی ها، و بکار گیری افغانی توی شرکت ها و کارگاه اصلا توجیه پذیر نیست. مجلس فعلی منفعل ترین مجلس تاریخ خواهد بود. این محلس قرار بود به فریاد مردم برسه ولی فقط به فریاد دولت متبوعش رسید.
آقای رضایی این ها قابل تحسین هست به قول شما قانع به این مقدار نیستیم.
برای مهار تورم و تحکیم مبانی خانواده ایرانی مجلس شما چه عملی انجام داده؟
گوشت از سفره ما پر کشیده، مرغ پیش کش تخم مرغ لبنیات
همین الان از مغازه اومدم میگه داره کم کم و یکی یکی اضاف میکنن.
چرا هرچی شما میگین خوبه ولی این خوب دیده نمیشه، فقط میگید خوبه.
1402/09/12 - 00:46
0
1
در حوزه مصوبات مجلس بگو (حوزه کاری خودت)
راه اندازی دانشگاه فرهنگیان آنهم فقط برای آقایان
که خواهران به لحاظ مسافت و دوری و..... هم واجب بود کار دولت است نه شما.....
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شهردار جدید دالکی معارفه شد/ تصاویر
 • افتتاح اورژانس جاده ای خیر ساز روستای قلعه سفید/تصاویر
 • حادثه سقوط خودرو به دره منطقه خیرک شکرک در دشتستان دو مصدوم بجای گذاشت
 • افتتاح ستاد انتخاباتی اسماعیل ضیاء به دست پدر شهید/ تصاویر
 • افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه کاریکاتور علی زیارتی در برازجان/ تصاویر
 • انصراف فتح الله نوروزی فرماندار سابق دشتستان از رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی/ دلایل و توضیحات
 • اسامی نامزد های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دشتستان
 • بیوگرافی و زندگی نامه مهندس حاج کمال امیری کاندیدای حوزه دشتستان
 • تشکر و قدردانی محمد حسین ستوده از همراهی و حمایت مردم شریف دشتستان
 • زندگینامه اسماعیل ضیاء کاندیدای انتخابات حوزه دشتستان
 • صف های طولانی و مردم کلافه
 • تقدیر اسماعیل ضیاء از نایب قهرمان تیراندازی بانوان کشور در شهر آبپخش/ تصاویر
 • ستادهای انتخاباتی من در همه شهرها و مراکز بخش های دشتستان آماده افتتاح و فعالیت است
 • جشن میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان در محله خضر برازجان / تصاویر
 • به خاطر حفظ هوای پاک استانم بوشهر، رکاب می زنم/می خواهیم یک رکورد و کاری منحصر به فرد به نام بوشهر در کل دنیا ثبت کنیم
 • چهره های شاخص استان که از انتخابات جا ماندند!
 • تصاویر / راهپیمایی ۲۲ بهمن در برازجان
 • آیین افتتاح پروژه اتاق نگهبانی و تاسیسات آرامگاه روستای قلعه سفید شهرستان دشتستان / تصاویر
 • شهردار جدید دالکی معارفه شد/ تصاویر
 • تقدیر از دکتر گودرزیان موسس باشگاه فوتبال پارس برازجان/ تصاویر
 • دیدار دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی شهرستان دشتستان با خانواده جانباز متوفی کربلایی ناصر پاسالار/ گلایه خانواده جانباز از مسئولین
 • افتتاح اورژانس جاده ای خیر ساز روستای قلعه سفید/تصاویر
 • حادثه سقوط خودرو به دره منطقه خیرک شکرک در دشتستان دو مصدوم بجای گذاشت
 • افتتاح ستاد انتخاباتی اسماعیل ضیاء به دست پدر شهید/ تصاویر
 • برگزاری جشنواره ورزش‌های همگانی و بومی محلی فجر دشتستان /تصاویر
 • تصاویر / راهپیمایی ۲۲ بهمن در بوشهر
 • «کُت» تن کیست؟
 • افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه کاریکاتور علی زیارتی در برازجان/ تصاویر
 • انصراف فتح الله نوروزی فرماندار سابق دشتستان از رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی/ دلایل و توضیحات
 • اسامی نامزد های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دشتستان
 • .: بشیر علوی حدود 9 ساعت قبل گفت: درود بر زرین عزیز ...
 • .: فیروزی حدود 15 ساعت قبل گفت: عامو‌ ی بساطی شده ...
 • .: کامبیز کشاورز حدود 22 ساعت قبل گفت: رندِ عالم‌سوز را بامصلحت‌ ...
 • .: صدرالله 1 روز قبل گفت: درود بر شهردار انقلابی ...
 • .: صدرالله 1 روز قبل گفت: درود بر مردان گیسکان ...
 • .: فاطمه 1 روز قبل گفت: عجب رزومه ای ......... ...
 • .: فاطمه حدود 3 روز قبل گفت: مادر ایناز هم اکنون ...
 • .: همشهری حدود 3 روز قبل گفت: خدا خیرش بده.درود بر ...
 • .: حاج بهرام منوچهری حدود 3 روز قبل گفت: سلام عرض ادب خدمت ...
 • .: مبینا صافی حدود 4 روز قبل گفت: خیلی خیلی بسیار زیباست ...