امروز: دوشنبه 28 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 آبان 1402 - 10:29

اتحادخبر: یکی از پزشکان بیمارستان شفا در غزه اعلام کرد که از جهات مختلف به سمت بیمارستان شفا تیراندازی می‌شود.

 

اتحادخبر: یکی از پزشکان بیمارستان شفا در غزه اعلام کرد که از جهات مختلف به سمت بیمارستان شفا تیراندازی می‌شود.

حملات گسترده صهیونیست‌ها به بیمارستان شفا از سرگرفته شد

به گزارش مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صهیونیست‌ها حمله گسترده خود به بیمارستان شفا را از سر گرفتند.

در همین ارتباط نیز یکی از پزشکان بیمارستان شفا در غزه اعلام کرد که از جهات مختلف به سمت بیمارستان شفا تیراندازی می‌شود و به سبب شدت بمباران‌ها و حملات از جهات مختلف، نمی‌توانیم بین بخش‌های مختلف بیمارستان جابجا شویم.

این پزشک گفته است که بمباران بیمارستان ازسرگرفته شده و نگرانیم که صهیونیست‌ها به داخل آن یورش ببرند و همه در راهروها جمع شده‌ایم و کسی جرأت نزدیک شدن به پنجره‌ها را ندارد.

نیویورک تایمز نیز اعلام کرد نتایج تحقیقاتی که انجام داده، نشان می‌دهد موشک‌های شلیک شده به سمت بیمارستان شفا در غزه طی روزهای اخیر اسرائیلی بوده است.

نیویورک تایمز همچنین تاکید کرد ادعای ارتش رژیم صهیونیستی در مورد اینکه یکی از موشک‌های گروه‌های فلسطینی به اشتباه به بیمارستان شفا اصابت کرده، به هیچ وجه صحت ندارد.

دکتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که دشمن صهیونیستی پس از محاصره کامل بیمارستان شفا و بمباران شدید و تیراندازی به سمت آن از تمامی جهات به مدت ۲ ساعت تمام، تمامی حاضرین در این بیمارستان را در معرض مرگ قرار داده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه هم اعلام کرد که اوضاع در بیمارستان شفا به شدت فاجعه‌بار و بحرانی است. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه همچنین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مجدداً بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شفا در غزه را بمباران کرده است. برخی منابع در داخل بیمارستان شفا اعلام کردند که بمباران شدید این بیمارستان موجب ترس و وحشت حاضرین در آن شده است.

منابع خبری نیز اعلام کردند که در اطراف بیمارستان شفا در غزه درگیری‌های شدیدی در جریان است و طی آن صدای انفجارهای مهیبی شنیده شده است.

«اسامه حمدان»، از رهبران حماس گفته است که به ملت فلسطین و تمامی ملت‌های آزاده اطمینان می‌دهیم که مقاومت و گردان‌های قسام در سلامت کامل هستند و اوضاع در غزه را تحت کنترل دارند. به دشمن اشغالگر می‌گوییم که نبرد در غزه تازه در آغاز راه است و آنچه انتظارش را می‌کشد به مراتب بزرگ‌تر خواهد بود. این نبرد، نبرد پایان اشغالگری، حمایت از مسجد الاقصی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف است. بمباران زیرساخت‌ها و بیمارستان‌ها توسط اسرائیل با هدف کوچاندن مردم غزه صورت می‌گیرد. دشمن صهیونیستی به دنبال کوچاندن ملت فلسطین و تکرار نکبت است. ️به اسموتریچ می‌گوییم ما در این سرزمین خواهیم ماند و شما بزدل‌ها رفتنی هستید. امیدواریم گذرگاه رفح برای ورود کمک‌های بشردوستانه و انتقال مجروحان به خارج به طور کامل بازگشایی شود. دفن ۱۷۰ نفر از شهدا در گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان شفا مایه ننگ جامعه جهانی است.

سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی صدها شهروند فلسطینی را در نزدیکی بیمارستان شفا و قدس به شهادت رسانده و با تانک از روی آن‌ها رد شده است.

روز گذشته نیز دکتر محمد زقوت مدیر کل بیمارستان‌های غز نیز گفت: ۳۲ بیمار و کودک در بیمارستان شفا بر اثر کمبود تجهیزات پزشکی به شهادت رسیدند. صدها مجروح در بیمارستان شفا بستری هستند که قادر به خروج از این بیمارستان نیستند. ادعای دشمن در مورد پیشنهاد تحویل سوخت به این بیمارستان، به تمسخر گرفتن جهانیان است، زیرا مقدار سوخت پیشنهادی برای یک ساعت کار بیمارستان هم کفایت نمی‌کند. هیچ مکان امنی در غزه برای انتقال بیماران، مجروحان، نوزادان نارس و کودکان وجود ندارد.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 4 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 4 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 4 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 5 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 5 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 6 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 7 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 7 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 7 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 8 روز قبل گفت: درود بر شما ...