امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1400 - 10:29
اتحادخبر: این ۱۰ سلبریتی با ایجاد تغییرات اساسی، محصولات حیوانی را از زندگی خود و فرزندانشان حذف کرده‌اند.
اتحادخبر: احتمالا در حال حاضر مهم‌ترین ترند در صنعت مواد غذایی در دنیا، گیاه خواری است. این رژیم غذایی بر پایه گیاهان آنقدر در دنیا رواج پیدا کرده است که بعضی از سلبریتی‌ها این نسخه را برای فرزندانشان هم تجویز می‌کنند.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
گیاه‌خوار شدن عموما برای کسانی که بیشتر عمرشان محصولات حیوانی استفاده کرده‌اند، تغییری بسیار سخت است. شاید به همین دلیل است که این آدم‌های مشهور تصمیم گرفته‌اند کار را برای فرزندانشان راحت کنند.گذشته از بحث‌ها در مورد انسانی و اخلاقی بودن تجویز سبک زندگی خود برای فرزندان، در ادامه با هم فهرستی از ۱۰ سلبریتی را مرور می‌کنیم که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند.
 
 در نهایت ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که بین Vegetarian و Vegan تفاوتی عمده وجود دارد. کسانی که خود را Vegan می‌نامند هیچ‌گونه محصول حیوانی مانند لبنیات، تخم مرغ و یا غذا‌های دریایی را مصرف نمی‌کنند در حالی‌که رژیم غذایی برای افراد Vegetarian ساده‌تر است و برخی از آن‌ها فقط گوشت حیوانات را نمی‌خورند. در این مقاله منظور از گیاه‌خوار همان Vegan است.
 
۱۰. اِلن پمپئو
 
این ستاره سریال "گریز آناتومی" پس از ملاقاتی با پزشکش تصمیم گرفت که برای سلامت بیشتر دور محصولات حیوانی را خط بکشد. الن البته به همین بسنده نکرد و پس از مدتی دوری از محصولات حیوانی، همسر و فرزندانش را هم گیاه‌خوار کرد.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
الن پمپئو گیاه‌خوار بودن کل خانواده را "بسیار مفرح" توصیف می‌کند و می‌افزاید: "به نظر من بر عکس چیزی که معمولا شنیده می‌شود، گیاه‌خوار بودن حتی زندگی را ساده‌تر می‌کند. وقتی از گوشت استفاده می‌کنید همواره نگران خراب شدنش هستید در حالیکه در حال حاضر تمام کمد‌های آشپزخانه من پر از حبوبات و برنج و ... است".

۹. جِنا دووان
 
برای این بازیگر و رقصنده آمریکایی با توجه به اینکه خود او از ۱۰ سالگی گیاه‌خوار بوده‌است، حذف محصولات حیوانی از زندگی فرزندانش شاید تصمیم سختی نبوده است.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
جنا البته با وجود عقیده شخصی‌اش به فایده گیاه‌خواری، به گفته خودش این رژیم غذایی را به فرزندانش تحمیل نکرده است و آماده است با بزرگتر شدن آن‌ها، به فرزندانش اجازه دهد خودشان در این باره تصمیم بگیرند. جنا دووان در مصاحبه‌ای با مجله Natural Health علاوه بر صحبت درباره عدم اجبار در این زمینه برای فرزندانش، می‌گوید: " فکر می‌کنم دخترم هر روز به اندازه وزنش هوموس (غذایی گیاهی با ریشه‌ای خاورمیانه‌ای) می‌خورد. ”

۸. آلیشیا سیلورِستون
 
این بازیگر در حقیقت از طرفداران پروپا قرص این رژیم عذایی محسوب می‌شود و او حتی کتابی آشپزی با عنوان "رژیم غذایی مهربان" برای مادرانی منتشر کرده است که قصد دارند فرزندانی گیاه‌خوار داشته باشند.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
آلیشیا درباره گیاه‌خوار بودن پسرش، بیربلو، اینچنین ادامه می‌دهد:"بیربلو تقریبا تمام زندگی‌اش گیاه‌خوار بوده است و ما حتما این رژیم سالم را ادامه خواهیم داد. شیوه تغذیه او در حال حاضر رژیم غذایی بر پایه گیاهان ارگانیک است".

۷. ماییم بیالیک
 
این بازیگر هم همانند آلیشیا سیلورستون هم طرفدار سرسخت گیا‌خواری است و هم کتابی در این باره نوشته است. کتاب آشپزی بیالیک با عنوان " سفره گیاه‌خواری ماییم" مملو از طرز تهیه غذا‌هایی گیاهی است و برای افراد تازه گیاه‌خوار شده مناسب است.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
بیالیک اعتراف می‌کند که بسیار در مورد گیاه‌خوار کردن فرزندانش مورد پرسش قرار می‌گیرد و البته از او می‌پرسند که چگونه پروتئین مورد نیاز فرزندانش را تامین می‌کند. ماییم در این‌باره می‌گوید: " کودکان می‌توانند بدون خوردن گوشت و استفاده از لبنیات هم رشد کنند. در حقیقت تنها ماده‌ای که در این رژیم غذایی به بدن نمی‌رسد، ویتامین B۱۲ است که به سادگی قابل جبران است".

۶. امیلی دشانل
 
این بازیگر سریال "استخوان‌ها" هم نه تنها گیاه‌خوار است بلکه قصد دارد فرزاندش را هم اینگونه تربیت کند. امیلی در مصاحبه با GardenOfLife.com می‌گوید:" به نظرم این راهی فوق‌العاده برای تغذیه کودکتان است. هنری عاشق سبزیجات است و به نظرم او هم به این رژیم علاقه دارد".
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
 امیلی البته اضافه می‌کند که خود هنری (پسر امیلی دشانل) تصمیم گرفته است که گیاه‌خوار باشد و می‌گوید او حتی آبنبات هم نمی‌خورد چراکه فکر می‌کند برای سلامتیش مضر است.

۵. جنیفر لوپز
 
جنیفر لوپز در سراسر دنیا گذشته از هنر‌های بیشمارش در موسیقی و سینما و تلویزیون، به خاطر فیزیک منحصر بفرد و تمرینات ورزشی‌اش شناخته می‌شود و به تازگی با هدف داشتن انرژی بیشتر، گیاه‌خوار شده است.  
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
لوپز در مورد گیاه‌خواری فرزندانش می‌گوید: "دوقلو‌ها (اِم و مکس) سبزیجات را دوست دارند و من هر روز تشویقشان می‌کنم تا وعده‌های گیاهی بیشتری بخورند". جنیفر لوپز همچنین درباره تاثیر رژیم غذایی جدید بر زندگی خودش می‌گوید:" به شدت عاشق این هستم که گیاهان بیشتری مصرف می‌کنم و این موضوع باعث می‌شود در طول روز حس فوق‌العاده‌ای داشته باشم".

۴. ناتالی پورتمن
 
ناتالی پورتمن از ۹ سالگی گیاه‌خوار است و عقیده دارد بهترین تصمیم برای فرزندانش و البته سلامتیشان همین رژیم غذایی است.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
" مردم نباید فکر کنند با گیاه‌خوار شدن باید از خود گذشتگی بزرگی انجام دهند. پورتمن در مصاحبه‌ای با Vanity Fair اضافه می‌کند:" آن‌ها پس از گیاه‌خوار شدن همچنان می‌توانند خوشمزه‌ترین غذا‌ها را بخورند و البته به سیاره‌شان آسیبی نمی‌زنند".

۳. کری آندروود
 
این ترانه‌سرا و خواننده آمریکایی و البته برنده چهارمین دوره آمریکن آیدل، زمان نسبتا زیادی از گوشت حیوانات استفاده نمی‌کرده است، اما به تازگی تصمیم گرفته تا به طور کلی هرگونه محصولات حیوانی مانند لبنیات را هم از برنامه غذاییش حذف کند. کری البته هنوز تخم‌مرغ می‌خورد البته با این توضیح که مرغ‌های خودش این تخم‌ها را تولید می‌کنند.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
آندروود درباره تاثیر این رژیم غذایی بر فرزندانش می‌گوید:" فرزندان عموما به والدینشان نگاه می‌کنند و فرزندان من هم کم‌کم از من الگو گرفتند و حالا دیگر تمام غذا‌های محبوبشان از گیاهان تشکیل شده است".

۲. مدونا
 
مدونا که معمولا در همه زمینه‌ها با بقیه همکارانش متفاوت است در این زمینه هم تفاوت‌هایی دارد. مدونا از رژیم غذایی سخت گیاه‌خواری مکروبیوتیک پیروی می‌کند که شامل آب‌میوه‌های سرد و فشرده شده، مقدار زیادی سبزیجات و حبوبات می‌شود.  
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
مدونا درباره برنامه غذایی فرزندانش هم با کسی شوخی ندارد و زمانی‌که فرزندانش به منزل همسر سابق مدونا، گای ریچی می‌روند همیشه فهرستی از باید‌ها و نباید‌های غذایی به همراه دارند. این خواننده ظاهرا مصمم است تا فرزندانش هم مانند خودش یک برنامه غذایی ارگانیک، گیاهی و مکروبیوتیک داشته باشند.

۱. کیم کارداشیان
 
کیم کارداشیان به تازگی تصمیم گرفته است که تمام محصولات حیوانی را از رژیم غذاییش حذف کند و این موضوع مانند تقریبا تمام زندگی این سلبریتی، کاملا در پیش دیدگان مردم اتفاق می‌افتد. بر اساس گفته‌های خودش، کیم اخیرا گوشت را از برنامه غذاییش حذف کرده است و مصمم است تا با غذا‌های بر پایه گیاهان به جنگ بیماری پوستی و التهاب مفاصلش برود.
 
۱۰ سلبریتی که فرزندانشان را گیاه‌خوار تربیت می‌کنند
 
کیم می‌گوید تا به امروز توانسته است سالم، شیکاگو و سِینت را گیاه‌خوار کند، اما بزرگترین دخترش یعنی نورث هنوز مقاومت می‌کند چرا که به شدت از خوردن غذا‌های دریایی لذت می‌برد.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 8 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 24 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...