امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 اسفند 1399 - 14:32
یاداشت مدیر مسئول و سردبیر؛

اتحاد جنوب-اکبر صابری: 26 اسفندماه 1399 بیست و دومین سالروز تولد هفته نامه اتحاد جنوب بود. از عموم مخاطبان ارجمند اتحاد جنوب که با  همراهی آنها 22 سالگی اتحاد جنوب را نیز پشت سر گذاشتیم صمیمانه سپاسگزارم. ویژه نامه نوروزی اتحاد جنوب برای سیزدهمین سال متوالی اکنون زیر چاپ است در این ویژه نامه به مرحوم حاج محمد نبی مهاجری پرداخته شده است...

طلیعه بیست و سومین سالروز انتشار اتحاد جنوب با نگاهی به ویژه نامه نوروزی

اکبر صابری:

 

 ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی
«حضرت حافظ»


با رویش دوباره بهار، به دفتر عمر ما نیز برگی دیگر افزوده شد تا پس از زمستانی سرد، بهاری دگر را به تماشا بنشینیم. گر چه سالی از مقدّر عمر کاسته شد ولی تجربه ها اندوخته شد و به آرشیو خاطرات زندگی، تلخی ها و شیرینی ها افزوده شد.
الهی که سال جدید بهتر از همه سال های گذشته برایتان رقم بخورد و سال نو سالِ شما باشد.
* * *

بیست و دومین سالروز انتشار اتحاد جنوب


26 اسفندماه 1399 بیست و دومین سالروز تولد هفته نامه اتحاد جنوب بود.
چاپ شماره 1111 اتحاد جنوب در مهرماه امسال رقم خورد.
همزمان با این رویداد، مهرماه 99 درخشش اتحاد جنوبی ها در جشنواره مطبوعات استان را داشتیم.
در این آئین از بین ۴۰۰ اثر ارسال شده به جشنواره، چهار اثر از آثار برگزیده این جشنواره به عکاسان و خبرنگاران اتحاد جنوب تعلق گرفت. رتبه دوم بخش طنز و کاریکاتور به ارسلان متوسلی، رتبه دوم بخش حقوق شهروندی به ثریا شیری، رتبه سوم بخش صفحه آرایی و گرافیک به سکینه صابری و رتبه سوم بخش عکس حرفه ای به بابک منصوریان اختصاص یافت.
شایسته است بار دیگر و در این مناسبت از عموم مخاطبان ارجمند اتحاد جنوب که با همراهی آنها 22 سالگی اتحاد جنوب را نیز پشت سر گذاشتیم صمیمانه سپاسگزاری نمایم. همچنین سپاس خود را تقدیم هیات تحریریه و خبرنگاران و نویسندگان و کادر دفتری اتحاد جنوب نمایم که اتحاد جنوب به همت بلند آنها بر بام مطبوعات استان ایستاده است.


گفتگو با فعالان هنری و ورزشی

 
در سال 99 نیز بسان سال 98 با هنرمندان و ورزشکاران برجسته شهرستان و استان مان به گفتگو نشستیم تا ضمن معرفی بیشتر آنان به جامعه، بازتاب دهنده نظرات و مشکلات آنها باشیم. این گفتگو ها علاوه بر چاپ در هفته نامه در سایت پربازدید «اتحاد خبر» منتشر گردید.


پرسش و پاسخ با مسئولان


در سال 99 همچنین به پرسش و پاسخ زنده با مسئولین در فضای مجازی و گروه واتساپی اتحاد جنوب با حضور 250 نفر از شهروندان عزیز پرداختیم. ماحصل این گفتگو در هفته نامه اتحاد جنوب و سایت خبری «اتحاد خبر» منتشر شد. 22 گفتگوی زنده در نیمه دوم سال 99 کار ارزشمندی در راستای ارتباط مردم با مسئولین بود که در این سطح در رسانه های استان بی نظیر یا حداقل کم نظیر بود.

ویژه نامه نوروزی


طبق سنت 12 سال گذشته در ویژه نامه نورزی اتحاد جنوب، یک سال در میان به مشاهیر زنده و درگذشته می پردازیم و امسال نوبت مشاهیر مرحوم شده است.
به منظور انتخاب شخصیت سال ویژه نامه نوروزی از بین مشاهیر فوت شده، جلسه ای 23 آذر ماه 1399 برگزار شد. در این جلسه که 21 نفر از تحریریه و همکاران اتحاد جنوب حضور داشتند اسامی 8 نفر از مشاهیر و بزرگان مرحوم شده دشتستان مطرح و پس از صحبت پیرامون ابعاد شخصیت این بزرگواران، در نهایت رای گیری انجام شد و مرحوم حاج محمد نبی مهاجری برازجانی با رای اکثریت حاضرین به عنوان شخصیت سال ویژه نامه نوروزی 1400 انتخاب شد.
مرحوم استاد حسن انصاری به عنوان نفر دوم، و مرحوم استاد سروش اتابک زاده و مرحوم دکتر عباس عبدالهی نیز مشترکا رای سوم را کسب کردند.
در همین راستا جا دارد از آقای عبدالخالق عبدالهی که مسئولیت دبیری بخش شخصیت سال ویژه نامه نوروزی را متقبل شدند و سایر دوستان که همکاری کردند صمیمانه سپاسگزاری نمایم.
سال گذشته، شخصیت ویژه نامه نوروزی اتحاد جنوب به استاد «هیبت الله مالکی» شاعر، ادیب، مورخ و گنجینه تاریخ شفاهی جنوب کشور و به خصوص دشتستان بزرگ اختصاص یافت و در سال های پیشین نیز شخصیت های نوروزی اتحادجنوب به مرحوم کربلایی کرم کوهستانی، دکتر عبدالرسول خیراندیش، مرحوم محمد حسین کمارجی، استاد فرج الله کمالی، میرزا محمدخان برازجانی، دکتر سید محمدمهدی جعفری، استاد حبیب الله نگهبان، خانم طیبه برازجانی (پری)، پروفسور احمد دالکی، سید محمدرضا مساوات برازجانی، استاد علی مراد فراشبندی، استاد منوچهر آتشی و... اختصاص داشته است.
 در ویژه نامه نوروزی امسال همچنین یادی از چهره های شاخص مرحوم شده استان و شهرستان همچون زنده یادان فرج الله کمالی، حسن انصاری، محمد جواد فخرایی، دکتر خضر خلیلی، علی پورجم، غلامعلی قاضی زاده، نجف دریابندری و... شده است.
گفتگویی نیز با گلر بوشهری تیم ملی فوتسال ایران در ویژه نامه نوروزی انجام شده است.

در این ویژه نامه به مطالب و مقالات متنوع دیگری نیز پرداخته شده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/12/29 - 16:10
0
0
بسیار خوشحال شدم از اینکه هفته نامه وزین اتحاد جنوب - مرا ببخشید نمی تونم بگم اتحاد خبر- همچنان صدای مردم استان و شهرستان باقی مانده است.
ان شاءالله خداوند به همه ی خانواده بزرگ اتحاد، توفیق خدمت رسانی به مردم را عنایت بفرماید.
1399/12/28 - 14:49
0
1
سلام و درود خدا بر استاد گرانقدر
به نوبه خودم از درایت و مدیریت شما و همکاری و همراهی هیئت تحریریه، نویسندگان و جمیع دست اندرکارانی که در راستای آگاهی بخشی به جامعه اهتمام ورزیده و تلاش می کنند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.
سعادت و بهروزی شما را آرزومندم.
هر روزتان نوروز
نوروزتان پیروز
پاسخ: درود به جنابعالی همکار نویسنده اتحاد جنوب و اتحاد خبر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 8 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 23 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...