امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 08 ارديبهشت 1400 - 10:39
مدیرکل فرودگاه‌های فارس خبر داد:

 

اتحادخبر:  مدیرکل فرودگاه‌های فارس گفت: شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی پروازهای خود به مقاصد خارجی از فرودگاه شیراز را از سر گرفته‌اند.

 

 

اتحادخبر:  مدیرکل فرودگاه‌های فارس گفت: شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی پروازهای خود به مقاصد خارجی از فرودگاه شیراز را از سر گرفته‌اند.

نصب سامانه‌های جدید در فرودگاه شیراز/بازگشت پروازهای خارجی

 

 غلامرضا کریم‌آقایی از برنامه‌ریزی برای تکمیل سایت رادار تنگریز و نصب سامانه راداری و کمک‌ناوبری DVOR/DME جدید فرودگاه شیراز خبر داد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از فرودگاه‌های فارس او با اشاره به اقدامات و برنامه‌های امسال فرودگاه شیراز، گفت: در این راستا برای تکمیل و آغاز چند طرح عمرانی زیربنایی نظیر تکمیل ابنیه پروژه سایت رادار تنگ ریز، نصب سامانه کمک ناوبری جدید، بهسازی سیستم روشنایی باند ۲۹ راست، بهسازی و تعویض تابلوهای راهنمایی سطوح پروازی، ادامه روند احداث و تکمیل ترمینال بین‌المللی، نوسازی و تعویض کابل‌های برق فرودگاه از ۱۱ به ۲۰ کیلوولت و فنس کشی پیرامون فرودگاه داراب به طول حدود ۱۰ کیلومتر برنامه ریزی شده است.

 

مدیرکل فرودگاه‌های فارس با اشاره به برنامه‌ریزی برای استفاده از مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای، عنوان کرد: در این راستا به زودی پروژه‌های ساخت CIP و احداث دو جایگاه سوخت در لند ساید و ایرساید را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به روش BOT اجرا می‌کنیم که این طرح در مرحله فراخوان و انتخاب سرمایه‌گذار است.

 

کریم آقایی همچنین عنوان کرد: درپی شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن شرکت‌های هواپیمایی نیز با بحران مالی مواجه و در پرداخت مطالبات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی دچار مشکل شده‌اند. در عین حال تلاش داریم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ضمن تعیین تکلیف بدهی‌های معوق، مطالبات سال جاری را نیز دریافت کنیم.

 

او بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن افزایش پروازهای داخلی، شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی پروازهای خود به مقاصد خارجی را از سر گرفته‌اند و آمادگی برای برقراری خطوط جدید پروازی یا افزایش پروازها در صورت تقاضای شرکت‌های هواپیمایی نیز وجود دارد.

کریم آقائی گفت: فرودگاه شیراز از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در رتبه سوم فرودگاه‌های کشور قرار دارد و بیش از ۲۱ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی در ۲۲ مسیر داخلی و پنج مسیر خارجی در آن فعال است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 4 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 20 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 22 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 2 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...