امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1400 - 10:55
مدیرکل فنی و حرفه‌ای بوشهر:

اتحادخبر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اشغال بخشی از بازار کار استان توسط اتباع خارجی و غیربومی، گفت: آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر توسعه می‌یابد.عبدالمجید دراهکی در دیدار با نماینده دشتی و تنگستان اظهار داشت: امروزه متأسفانه به مدرک کاغذی بیشتر از مدرک مهارتی و حرفه‌ای اهمیت داده می‌شود و این یک آسیب است...

اتحادخبر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اشغال بخشی از بازار کار استان توسط اتباع خارجی و غیربومی، گفت: آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر توسعه می‌یابد.

بخشی از بازار کار بوشهر توسط اتباع خارجی و غیربومی اشغال شده است

به گزارش مهر، عبدالمجید دراهکی در دیدار با نماینده دشتی و تنگستان اظهار داشت: امروزه متأسفانه به مدرک کاغذی بیشتر از مدرک مهارتی و حرفه‌ای اهمیت داده می‌شود و این یک آسیب است.

 

وی اضافه کرد: مشاغل زیادی در حال حاضر توسط اتباع خارجی و غیر بومی در استان اشغال شده است که افراد جویای کار بومی می‌توانند با گذراندن دوره آموزشی مهارت در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به راحتی در این حرفه‌ها مشغول شوند.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: آموزش‌ها در جامعه باید به سمت مهارت محوری بروند تا ما بتوانیم تحول جدی در رونق تولید داشته باشیم و افراد کار آزموده استانداردهای تولیدی را ارتقا می‌دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: مهارت آموزی به افراد جامعه دارای ابعاد و نتایج مثبت اقتصادی است. در واقع اگر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برگرفته از تقاضای بازار کار باشد و کارفرمایان، کشاورزان و صنعتگران نیازهای خود را اعلام کنند، می‌توان مؤثرترین نوع آموزش فنی و حرفه‌ای را ارائه داد.

 

دراهکی تاکید کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در صورتی پربازده و اثربخش است که بر اساس نیاز بازار کار صورت گیرد در غیر این صورت، آموزش صرفاً پشت درهای بسته، به رشد و ارتقای اقتصادی و فنی کشور منتهی نمی‌شود.

 

وی تاکید کرد: نداشتن و ضعف آموزش‌های مهارتی از مهمترین دلایل کاهش اشتغال و افزایش بیکاری بویژه در میان دانش آموختگان مراکز دانشگاهی محسوب می‌شود و هر فرد با فراگیری و کسب یک یا چند رشته مهارتی شانس خود را موفقیت خود را در بازار کار بالا می‌برد.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر افزود: بین فرهنگ کار و نیروی ماهر پیوند عمیق و حیاتی وجود دارد و اشتغال پایدار با مهارت محقق می‌شود، غفلت از مهارت نتایج منفی خود را طی این سال‌ها نشان داده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 6 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 21 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 24 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...