امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1400 - 18:16
یک متخصص تغذیه:

اتحادخبر:  یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی سحری را یکی از وعده های مهم برای روزه داران دانست و مطرح کرد: افراط در مصرف چای یا قهوه در وعده سحر به علت اثر دیورتیک، سبب دفع ادرار بیشتر و احساس تشنگی در طول روز خواهد شد.

اتحادخبر:  یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی سحری را یکی از وعده های مهم برای روزه داران دانست و مطرح کرد: افراط در مصرف چای یا قهوه در وعده سحر به علت اثر دیورتیک، سبب دفع ادرار بیشتر و احساس تشنگی در طول روز خواهد شد.

افراط در مصرف چای در وعده سحر، سبب تشنگی بیشتر در طول روز می شود

به گزارش ایسنا؛ دکتر کورش صمدپور به رعایت نکات تغذیه ای در طول ماه مبارک رمضان که علاوه بر بهره مندی از این ماه سبب حفظ سلامت فرد در پایان ماه خواهد شد، اشاره و تصریح کرد: برخی افراد لبنیات یا مصرف سبزیجات را در طول ماه رمضان از وعده های غذایی خود حذف می کنند در حالیکه نخستین و مهمترین نکته، استفاده از تمام گروه های غذایی شامل غلات، سبزیجات، لبنیات، پروتئین و میوه در طول این ماه است.

 

وی با بیان اینکه سحری یکی از وعده های مهم در ماه مبارک رمضان است، اظهار کرد: در وعده سحری بشقاب شما باید حاوی سبزیجات یا سالاد، غلات شامل برنج یا نان و پروتئین باشد، پس با توجه به نقش ویژه پروتئین در حفظ انرژی بدن و جلوگیری از احساس گرسنگی، حتما این گروه را در وعده سحری استفاده کنید.

 

صمدپور افزود: استفاده از غذاهای شور یا چرب در وعده سحری سبب سوءهاضمه یا ایجاد تشنگی در طول روز می شود همچنین به هیچ وجه از غذاهای فرآوری شده و فست فودی مانند سوسیس، کالباس، پیتزا یا غذاهای چرب در وعده سحری استفاده نکنید.

 

وی با اشاره به اینکه مصرف تخم مرغ به عنوان یکی از منابع تأمین کننده پروتئین می تواند برای افرادی که امکان تهیه گوشت به اندازه کافی را ندارند، گزینه مناسبی باشد، مطرح کرد: روزه داران سعی کنند با چای یا شیر گرم به همراه خرما افطار کنند و از مصرف حلیم های آماده و چرب در وعده افطاری خودداری کنند، از طرفی با توجه به شیوع ویروس کرونا به طور کلی بهتر است به جای استفاده از غذاهای بیرون و رستورانی از غذاهای خانگی استفاده شود.

 

این متخصص تغذیه یادآور شد: برخی از روزه داران برای جلوگیری از احساس تشنگی در طول روز، در مصرف چای یا قهوه در وعده سحر افراط می کنند این در حالیست که این نوشیدنی ها به علت اثر دیورتیک، سبب دفع ادرار بیشتر و احساس تشنگی در طول روز خواهند شد پس این نوشیدنی ها را در حد تعادل مصرف کنید.

 

وی زولبیا و بامیه را مواد غذایی مضری دانست که به علت چربی های مضر مصرف آن برای روزه داران توصیه نمی شود و گفت: افراد مبتلا به دیابت، نارسایی قلبی، نارسایی کلیوی یا بیمارانی که دارو مصرف می کنند، برای روزه گرفتن حتما با پزشک خود مشورت کنند چراکه عدم مصرف برخی داروها در زمان مشخص شده، عوارض متعددی در فرد ایجاد می کند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 8 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 23 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...