امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 اسفند 1399 - 13:12
با حضور جمعی از اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر انجام شد؛

اتحادخبر : آیین رونمایی از ویژه نامه نوروزی ۱۴۰۰ اتحاد جنوب و گرامی داشت طلیعه بیست و سومین سال انتشار اتحاد جنوب با حضور جمعی از اصحاب رسانه، هنرمندان و خانواده زنده یاد محمدنبی مهاجری برگزار شد.به گزارش اتحادخبر، شامگاه پنج شنبه ۲۸ اسفند ماه آیین رونمایی ویژه نامه نوروزی ۱۴۰۰ ویژه شناخت  و پاسداشت مرحوم "حاج محمد نبی مهاجری" ....

اتحادخبر - ساناز دانشگر: آیین رونمایی از ویژه نامه نوروزی ۱۴۰۰ اتحاد جنوب و گرامی داشت طلیعه بیست و سومین سال انتشار اتحاد جنوب با حضور جمعی از اصحاب رسانه، هنرمندان و خانواده زنده یاد محمدنبی مهاجری برگزار شد.به گزارش اتحادخبر، شامگاه پنج شنبه ۲۸ اسفند ماه آیین رونمایی ویژه نامه نوروزی ۱۴۰۰ ویژه شناخت  و پاسداشت مرحوم "حاج محمد نبی مهاجری" و همچنین جشن طلیعه بیست و سومین سال انتشار اتحادجنوب  در تالار فرهنگ برازجان برگزار شد.  مدیرمسئول هفته نامه ی اتحاد جنوب در این آئین ضمن خوش آمدگویی به حاضرین اظهار داشت: ویژه نامه نوروزی سال ۱۴۰۰طی فرآیندی به زنده یاد حاج محمد نبی مهاجری از عطاران حکیم و پروا پیشه برازجان اختصاص پیدا کرد که تهیه و تدوین آن به سردبیری جناب عبدالخالق عبداللهی و کمک دیگر دوستان  صورت گرفت که صمیمانه سپاسگزار آن ها هستم.

اکبر صابری افزود: ویژه نامه نوروزی  اتحاد جنوب ۱۳ سال است که بدون وقفه هر سال به معرفی یکی از مشاهیر و مفاخر دشتستانی می پردازد.

وی ادامه داد: سال گذشته، شخصیت ویژه نامه نوروزی اتحاد جنوب به استاد «هیبت الله مالکی» و در سال های پیشین به مرحوم کربلایی کرم کوهستانی، دکتر عبدالرسول خیراندیش، مرحوم محمد حسین کمارجی، استاد فرج الله کمالی، میرزا محمدخان برازجانی، دکتر سید محمدمهدی جعفری، استاد حبیب الله نگهبان، خانم طیبه برازجانی (پری)، پروفسور احمد دالکی، سید محمدرضا مساوات برازجانی، استاد علی مراد فراشبندی، استاد منوچهر آتشی و... اختصاص داشته است.

 


سردبیر اتحاد جنوب بیان کرد: با همراهی اهالی قلم و مخاطبین عزیز بیست ودو سالگی اتحاد جنوب نیز با موفقیت و افتخار سپری شد و اکنون ویژه نامه نوروزی اولین شماره سال بیست و سوم این نشریه است.

وی در ادامه گفت: در سال ۹۹ اتحادجنوب با توجه به شرایط سخت اقتصادی و کرونایی سالی موفق را پشت سر گذاشته و همانند سال گذشته بدون وقفه هر هفته زیر چاپ رفته است.

صابری با اشاره به موفقیت اتحادجنوبی ها در جشنواره مطبوعات استانی افزود: خوشبختانه همکارانم در اتحاد جنوب تنها نشریه دشتستانی بودند که موفق به کسب چهار رتبه برگزیده در جشنواره مطبوعات استان شدند.سردبیر اتحاد جنوب در خصوص گفتگوهای موفق اتحاد جنوب بیان کرد: در سالی که گذشت اتحادجنوب ۴۰ گفتگوی اختصاصی با هنرمندان،ورزشکاران ، چهره های فرهنگی و ادبی و مسئولین انجام داد.

وی عنوان کرد: در نیمه دوم سال ۲۲ گفتگوی زنده در گروه واتساپی اتحاد جنوب با حضور ۲۵۰ نفر صورت گرفت که ۹۹ درصد سوالات مخاطبان بدون سانسور از مسئولین پرسیده شد.

صابری در پایان از همه افرادی که در سال ۹۹ به نوعی با اتحاد جنوب همکاری داشته و در بخش های مختلف همچون طنز، خبر، شعر وادب، داستان و ... قلم زدند سپاسگزاری کرد.  

 دبیر بخش شخصیت سال ویژه نامه نوروزی اتحاد جنوب نیز در این آئین ضمن تبریک سال نو گفت: درباره شخصیت ملی راحت می توان نوشت اما  بومی نوشتن همیشه سخت است.

 


عبدالخالق عبدالهی اظهار داشت: از جمله ملاک های انتخاب شخصیت سال ویژه نامه علاوه بر اینکه باید شاخصه مشاهیر و مفاخر بودن  را داشته باشد، در دسترس بودن خانواده و اسناد و مدارک لازم می باشد.
وی ادامه داد: شخصیت های مهمی داریم که اسنادی از آن ها موجود نیست یا خانواده های آن ها خارج از ایران و در دسترس نیستند.

عبدالهی بیان کرد: برای انتخاب شخصیت نوروزی اتحاد جنوب دوست داشتم شخصی را در پستوی تاریخ درآوریم و مثل  مرحوم کل کرم کوهستانی و مرحوم حاج حسین صمیمی کمارجی  به آن بپردازیم.

عبدالهی افزود: کار ویژه نامه امسال را تیمی متشکل از آقای علیرضا باباعلی، مسعود آتشی،محمد جاویدان،خانم غلامشاهی و خانم جوکار بعنوان صفحه آرا انجام دادند. گرچه حدود ۴۰ نفر همکاری مستقیم، پنج ساعت مصاحبه‌ مستقیم، ۵۰ ساعت مکالمه با افراد برای مشورت گرفتن در استان و خارج از استان انجام گرفت.

وی عنوان کرد: دو ماه و نیم در خصوص ویژه نامه نوروزی کار انجام شد و حدود ۳۷ هزار کلمه کار شد که بر روی تک تک کلمات فکر شده است که جا دارد از مهدی پایدار بعنوان ویراستار تشکر کنم.عبداللهی در پایان از خانواده مرحوم محمد نبی مهاجری و اقای علیرضا مهاجری و اقای کمالی پور تشکر کرد و گفت: ما این کار را به صرف اینکه بزرگان دشتستانی که در حال فراموشی هستند که مردم ببینند و با آن ها آشنا شوند انجام می دهیم.

در این آئین حاج اسماعیل مهاجری برازجانی فرزند مرحوم حاج محمد نبی برازجانی نیز ضمن بیان گوشه هایی از خدمات و فعالیت های پدر، از هفته نامه اتحاد جنوب که برای چاپ این ویژه نامه تلاش بسیاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.

یادآور می شود  در این آیین، برنامه های متنوعی از جمله خطاطی، طنز، خوانندگی پاپ و سنتی و در نهایت رونمایی از ویژه نامه اجرا گردید.‌

 

رونمایی از ویژه نامه نوروزی اتحاد جنوب/ تصاویرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 6 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 21 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 24 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...