امروز: دوشنبه 27 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 15 ارديبهشت 1397 - 07:38
اتحاد خبر: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته ای ایران را فاجعه بار دانست و از مقامات دولت قبل برای مذاکره درباره آن انتقاد کرد.
اتحاد خبر: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته ای ایران را فاجعه بار دانست و از مقامات دولت قبل برای مذاکره درباره آن انتقاد کرد.

خبرگزاری ایرنا؛ دونالد ترامپ عصر جمعه به وقت محلی در جمع انجمن ملی سلاح در آمریکا(NRA) این مطلب را مطرح کرد و افزود: آنها(ایرانی ها) در خیابان ها تظاهرات می کنند و شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند و دستگاه ریاست جمهوری آمریکا با آنها توافقنامه امضا می کند.

 

وی جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا را مذاکره کننده خوبی ندانست و بار دیگر اظهار کرد: او هیچ وقت از مذاکرات کناره گیری نکرد مگر زمانی که هنگام دوچرخه سواری پایش شکست، حداقل نمی گفت پایش شکسته و می گفت نمی خواهم مذاکره کنم در آن صورت می توانست یک توافق بهتری را به دست آورد.

 

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: او پای خود را شکست و من تنها یک چیز از وی یاد گرفتم که در سن 73 سالگی به مسابقه دوچرخه سواری نروید.

قرار است ترامپ حدود 8 روز دیگر درباره ماندن یا خروج از برجام تصمیم گیری کند.

 

**ضعف باعث جنگ هسته ای می شود!

ترامپ در خصوص مناقشات هسته ای کره شمالی هم اظهار کرد: دستگاه ریاست جمهوری سابق آمریکا در برابر کره شمالی دیپلماسی سکوت را اختیار کرده بود چرا که می گفتند حرف نزنید که ممکن است مرد خشمگین را عصبانی تر کنید؛ حتی اگر در باره آمریکا اظهار نظری وحشتناکی هم دادند، هیچ حرفی نزنید.

 

وی که این اظهارات را با حرکات عجیب و به قصد تمسخر پیشینیان بیان می کرد، افزود: ما الان به کره شمالی احترام می گذاریم ولی یادتان هست زمان جنگ لفظی با کره شمالی ،می گفتند این اقدامات به جنگ هسته ای منجر می شود؟ نخیر؛ می دانید چه چیزی باعث جنگ هسته ای است؟ ضعف، ضعف است که باعث بروز جنگ هسته ای می شود.

 

رئیس جمهوری آمریکا پس از روی کار آمدن، جنگ لفظی شدیدی را با کره شمالی آغاز کرد و با گذشت حدود یکسال و ایجاد کمپین فشار حداکثری و اعمال تحریم های شدید علیه این کشور، قرار است در اواخر ماه مه یا اوایل ماه آینده با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت و گو کند.

 

ترامپ به راهبرد صلح از طریق قدرت معتقد است و تصور می کند می تواند آمریکا را به قدرت نخست بازگرداند در حالی که این کشور بارها در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد منزوی شده و حتی هم پیمانان اروپایی آنها نیز، نظرات متفاوتی نسبت به مسایل بین المللی داشته اند.

 

برجام و مساله سرزمین های اشغالی دو موضوعی است که آمریکا در صحنه بین المللی کاملا منزوی است و هم پیمانان واشنگتن، اختلاف نظر جدی با آنها دارند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین