امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 بهمن 1391 - 16:04

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، دولت انگلیس در نظر دارد ازدواج اجباری را جرم تعریف و برای آن مجازات تعیین کند. در عین حال برخی منتقدان می گویند اجرای این تصمیم به اندازه مطرح شدن آن ساده نخواهد بود زیرا بسیاری از پدران و مادرانی که فرزند خود را به تن دادن به ازدواجی اجباری وامی دارند، مانع از علنی شدن آن می شوند.1


به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، دولت انگلیس در نظر دارد ازدواج اجباری را جرم تعریف و برای آن مجازات تعیین کند. در عین حال برخی منتقدان می گویند اجرای این تصمیم به اندازه مطرح شدن آن ساده نخواهد بود زیرا بسیاری از پدران و مادرانی که فرزند خود را به تن دادن به ازدواجی اجباری وامی دارند، مانع از علنی شدن آن می شوند.
دولت انگلیس به حدی در این برنامه خود جدی است که هم اکنون در مدارس لندن موضوعاتی در این خصوص به دانش آموزان تدریس می شود تا این افراد قربانی ازدواج های اجباری نشوند. در این کلاس ها تلاش می شود دانش آموزان با پیشینه های نژادی، فرهنگی و قومی با مخاطرات این کار آشنا شوند.
آنیتا پریم از مرکز «آزادی» که علیه ازدواج های اجباری اقدام می کند، گفت: «قانونی شدن ممنوعیت ازدواج های اجباری می تواند به کنترل این امر کمک کند».
گروه های حامی این اقدام دولت انگلیس اخیرا با یک هزار زن پاکستانی مقیم این کشور مصاحبه کردند. هشتصد و پنجاه نفر گفتند فردی در خانواده خود دارند که ازدواج اجباری داشته است. در همین حال هشتصد نفر از افرادی که با آنها گفت وگو شده بود، گفتند زمانی که به چنین ازدواجی وادار شوند به پلیس اطلاع نمی دهند زیرا نمی خواهند به خانواده خود خیانت کنند. این همان نکته ای که است که اجرای این برنامه دولت را دشوار می کند.
ساجدا موقال از فعالان مخالف این نوع ازدواج ها گفت:«در این راه باید از طریق مذهب افراد را تحت تاثیر قرار داد یعنی رهبران مذهبی باید این اقدام را محکوم کنند و بگویند که چنین ازدواج هایی اساسا پذیرفته شده نیستند. ما باید با رهبران مذهبی همکاری داشته باشیم».
مشکل دیگر این است که تشخیص ازدواج های اجباری از ازدواج های غیراجباری برای پلیس دشوار است و شاخصی برای آن تعریف نشده است.
عایشه گیل کارشناس امور مربوط به ازدواج های اجباری می گوید: «ازدواج های غیراجباری بر مبنای انتخاب و رضایت است و در سمت دیگر ازدواج هایی است که بر مبنای تهدید و اعمال فشار صورت گرفته است. در بین این دو حد، محدوده میانه ای وجود دارد که ممکن است برای مسئولان قضایی و مجریان قانون مشکل ساز باشد»./ب
کانال تلگرام اتحادخبر

برچسب ها:
انگلیس , ازدواج , اجباری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین