امروز: شنبه 28 مهر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 مهر 1396 - 11:25
مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر:

اتحاد خبر: مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از برگزاری کارگاه ویژه آموزشی احزاب و تشکل‌های سیاسی استان بوشهر خبر داد.سید اسماعیل موسوی صبح چهارشنبه در دومین نشست مسئولین و کارشناسان حوزه تشکل‌های سیاسی استان بوشهر با توجه به اهمیت و ضرورت آشنایی فرمانداران، بخشداران، کارشناسان و نیز دبیران و اعضای احزاب و تشکل‌های سیاسی...

سید اسماعیل موسویاتحاد خبر: مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از برگزاری کارگاه ویژه آموزشی احزاب و تشکل‌های سیاسی استان بوشهر خبر داد.سید اسماعیل موسوی صبح چهارشنبه در دومین نشست مسئولین و کارشناسان حوزه تشکل‌های سیاسی استان بوشهر با توجه به اهمیت و ضرورت آشنایی فرمانداران، بخشداران، کارشناسان و نیز دبیران و اعضای احزاب و تشکل‌های سیاسی با قانون جدید احزاب از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای تطبیق احزاب و تشکل‌های سیاسی با قانون جدید داد.

 

به گزارش مهر؛ مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر ابراز داشت: برنامه‌ریزی لازم برای تشکیل کارگاه آموزشی دبیران احزاب انجام شده و این کارگاه نیز به زودی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: نخستین سری این کارگاه‌ها خرداد سال جاری با حضور رئیس اداره احزاب و تشکل‌های سیاسی وزارت کشور و با شرکت معاونین سیاسی و کارشناسان فرمانداری‌ها در محل استانداری بوشهر برگزار شد.

موسوی تصریح کرد: در کارگاه مذکور رئیس اداره احزاب و تشکل‌های سیاسی وزارت کشور به تشریح و توضیح قانون جدید احزاب پرداخت و مغایرت‌های آن را با قانون مصوبه سال ۱۳۶۰ تبیین کرد.

وی وجه ممیزه این قانون را استقلال و منفک شدن  آن از قانون اصناف دانست و با اشاره به تغییرات اساسی در قانون جدید، قائل شدن حد نصاب اعضا، تعداد شعب و لزوم تاسیس دفاتر شهرستانی را برای تاسیس احزاب استانی و ملی مایه سر و سامان دادن و تنظیم احزاب دانست.

موسوی افزود: به گفته رئیس اداره احزاب و تشکل‌های سیاسی وزارت کشور، وزارت کشور در حال تهیه یک دستورالعمل مدون برای پرداخت یارانه به احزاب است.

 وی تاکید کرد: خانه احزاب یک تشکیلات صنفی است و احزاب می‌توانند با هماهنگی خانه احزاب کشور و استانداری‌ها به تاسیس آن در استان ها اقدام کنند.

 

ارزیابی شاخص‌های توسعه سیاسی شهرستان‌های استان

رسول رستمی معاون انتخابات و تقسیمات کشوری دفتر سیاسی نیز اظهار داشت: نگاه دولت دوازدهم به توسعه یک نگاه چند بعدی است و همه ابعاد توسعه را در بر می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در راستای دستیابی به اهداف توسعه سیاسی استان، دفتر سیاسی استانداری پروژه ارزیابی شاخص‌های توسعه سیاسی شهرستان‌های استان را با همکاری دانشگاه خلیج فارس در دستور کار قرار داده که  با مشارکت معاونین سیاسی فرمانداری‌ها و کارشناسان مربوطه به عنوان یک پروژه زیربنایی در این حوزه برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

رستمی یادآور شد: این مطالعه، مبنایی برای برنامه‌های اجرایی و عملیاتی در زمینه توسعه سیاسی استان خواهد بود.

 

فعالیت بیش از ۳۰ حزب و تشکل سیاسی در استان بوشهر

خسرو دهقانی معاون امور سیاسی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری نیز در در ادامه جلسه با اشاره به نشاط سیاسی به وجود آمده در دولت تدبیر و امید، رونق احزاب را مایه غنای مردم سالاری دینی و افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی قلمداد کرد و گفت: بیش از ۳۰ حزب و تشکل سیاسی در قالب‌های مختلف ملی و محلی در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: برخی از آنها با ایجاد دفاتر در شهرستان‌ها و برگزاری کنگره‌های منظم استانی، ارکان موثر حزبی را ایجاد کرده‌اند.

معاون امور سیاسی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر همچنین با اشاره به قانون جدید احزاب، این قانون را زمینه ساز نظام‌مندتر شدن احزاب دانست و بر لزوم توجه شعبه‌های استانی احزاب به تطبیق با قانون جدید تاکید کرد./سکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین