امروز: يکشنبه 30 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 12 مهر 1396 - 09:04

اتحادخبر- عبدالخالق عبدالهی: دیروز عصر از خواب نیمروزی  یا به قول خودمان  "پسین گینی " که بلند شدم رفتم آبی به دست و صورتم بزنم بلکه این رخوت و خمودگی عصر پاییزی دست از سرم بردارد اما   هنوز سردی آب را روی صورتم احساس نکرده  بودم  که ناگهان آب قطع شد و  من ماندم و دست و صورت صابونی  و بی آبی.  درد سرتان  ندهم هر طور بود خودم را " گربه شوی "...

این نان خوردن  می ارزد به اینگونه ریش جنباندن؟

عبدالخالق عبدالهی:


دیروز عصر از خواب نیمروزی  یا به قول خودمان  "پسین گینی " که بلند شدم رفتم آبی به دست و صورتم بزنم بلکه این رخوت و خمودگی عصر پاییزی دست از سرم بردارد اما   هنوز سردی آب را روی صورتم احساس نکرده  بودم  که ناگهان آب قطع شد و  من ماندم و دست و صورت صابونی  و بی آبی.  درد سرتان  ندهم هر طور بود خودم را " گربه شوی " یا به قول قدیمی ها " گربه شور " کردم و با صورت عبوس و قیافه ای دژم نشستم و به یاد حرف رئیس اداره آب شهرستان دشتستان افتادم که چند روز قبل در مصاحبه اش گفته بود " در برازجان سهمیه بندی آب نداریم و قطعی این چند روز هم به دلیل بارندگی های اخیر بوده است ".

 
 ناگهان به فکرم رسید نکند واقعا باران آمده و من خبر ندارم،  با عجله خودم را به حیاط  رساندم و به آسمان نگاه کردم اما هوا صاف صاف بود و محض قسم راستی  رئیس اداره آب، حتی یک تکه ابر هم در آسمان دیده نمی شد به زمین نگاه کردم هیچ اثری از باران به چشم نمی خورد زمین هم خشک خشک بود درست مثل لوله های آبِ اداره آب که رئیسش ادعا می کرد هیچ گاه قطعی ندارد. چون ایشان گفته بودند در برازجان سهمیه بندی آب نداریم و از آنجایی که محال است  رئیس یک اداره دور از جان، دروغ بگوید فکری شدم، نکند واقعا اینجا برازجان نیست؟ یکی از بچه ها را صدا زدم: بابا اینجا کجاست؟ گفت: خب معلومه اینجا خونمونه. گفتم: نه یعنی اینجا چه شهریه؟ بعد که با نگاه عاقل اندر سفیه پسرم مطمئن شدم  اینجا برازجان است و باران نیامده آب قطع شده، پس مطمئن شدم  رئیس محترم اداره آب برازجان برای خوشایند بالا دستی ها یا برای اینکه بگوید " من اینجا، خلیفه در بغداد  " در مصاحبه گاف داده که " در برازجان قطعی آب نداریم ".
البته واضح است هیچکس این حرف بی اساس که در برازجان سهمیه بندی آب نداریم را نه باور می کند و نه آن را جدی می گیرد و این گونه مصاحبه های  دولت بدنام کن  فقط باعث بی اعتمادی مردم به مسئولین می شود و گرنه کیست که نداند آب در برازجان و همه استان بوشهر سهمیه بندی است؟ و به قول یکی از دوستان " بدجور هم  سهمیه بندی است ".
این  ادعا آنقدر عاری از حقیقت است که  آدم را به یاد مصاحبه رئیس دولت دهم  می اندازد  زمانی که مردم از کمبود و گرانی گوجه فرنگی فریادشان به آسمان بلند  بود و ایشان جلوی دوربین تلویزیونی نیشش را تا بناگوش باز کرد و گفت:  " گوجه فرنگی نیست ؟ نه ، نه ... سرِ کوچه ما گوجه فرنگی هست خیلی هم هست، ارزان هم هست ".


و اما کلام آخر  خطاب به رئیس محترم اداره آب:
جناب رئیس، همه می دانند کم آبی منحصر به  استان بوشهر نیست بلکه یک مشکل و معضل  همگانی است  و مدتهاست مسئولان مملکتی درگیر این عزای ملی هستند ، حرف من این است  که اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید یا اصلا در جایگاهی  نیستید که برای مشکل کم آبی و جیره بندی های قطره چکانی آب  چاره ای بیندیشید  لااقل یا به قول افغانی های عزیز " کم از کم " با این حرفهای نسنجیده و " آ لِلِکی " و اینگونه مصاحبه های ناشیانه، نمک به زخم  مردم نپاشید  و به شعورشان توهین نکنید به عبارت دیگر اگر در موضوع کمبود آب " یار شاطر نیستید لااقل بار خاطر هم نباشید".
حال بماند که بنده معتقدم چند صباح نشستن پشت میز ریاست یک اداره آنقدر نمی ارزد که یک مسئول در روز روشن چنین بی مهابا نعل وارونه بزند و "گوبلز" وار خلاف واقع  تحویل خلق الله دهد  و به قول یکی از دوستان مشهدی ام " آیا  این نان خوردن  می ارزد به اینگونه ریش جنباندن ؟ " پس آقای رئیس اداره آب برازجان لطفأ از این به بعد گز نکرده پاره نکنید و در مصاحبه هایتان بیشتر دقت کنید چرا که  به قول شیخ اجل سعدی :/ص

زبان در دهان ای خردمند چیست        کـــــــــــــــــــلید درِ گنج صاحب هنر
چو در بسته باشد چه داند کسی           که جوهر فروش است یا پیله ور ؟کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/07/25 - 11:42
0
5
کلیدگنج محبت بی پایان دردنیا راست گفتن درگفتارنیک وکردارنیک در زندگی روزانه است که زیبا ترین وبا ارزش ترین مقامها وثروتها هم دراین دنیا وهم دران دنیا وهم برای نسل اینده خانواده به ارمغان می اورد ولی افسوس که بعدازخوبان همه چیزبه بایگانی فراموشی سپرده شده وخودنمایها وبدیها جای مهرمحبت وارزشمندی و احترام راگرفت انشاالله خداوندبزرگ همیشه یاورمان باشد وما رابه حال خودمان رها نکند تاازشرافت وپاکی وانسانیت غافل ودور نشویم وبدانیم که ماهم یه روزی ازاین دنیا رفتنی هستیم وبعدازما بایدنام نیکمان باقی بماند به امید روزی که باهم درگفتار وهم درکردارمهربان باشیم
1396/07/19 - 14:10
0
6
با عرض سلام خدمت استاد عزیز جناب اقای عبدالهی،خسته نباشید
1396/07/16 - 23:25
1
3
سلام

مگه قرار نبود برجام كه بياد مشكل آب هم حل بشه/////آخ سي دلم آخ سي دلم و مردم صاف دل.....
1396/07/15 - 16:06
0
2
آقای علی : شخص مورد نظر شما بیشتر از رئیس دولت و معاون اول دروغ می گوید !!!!!
1396/07/14 - 22:57
0
4
مدیریت اداره اب شهرستان و استان ضعیفه. فکری کنید
1396/07/14 - 19:21
0
5
جالب بود
1396/07/12 - 18:00
1
7
احسنت آقای عبداللهی عزیز .پس با این اوصاف ما مردم برازجان نمیدانیم باید دعا کنیم که باران بیاید یا نیاید، چونکه در هر حالت آب این شهر قطع میشود!
1396/07/12 - 16:40
1
7
درود بر خالق خان که گل فرمودید. نمیدونم که چرا این مدیران برای ماندن در پست کتمان حقیقت میکنند؟ مگر نان خوردن به چه قیمتی؟ البته اینگونه ادبیات فقط مختص رییس اداره آب برازجان نیست ، بلکه ایران شمول هست.
1396/07/12 - 15:08
1
7
"برای خوشایند بالادستی ها"رو خوب آمدید.
1396/07/12 - 13:18
4
0
آقای عبدالهی.کلام آخرت راآن وقت بایدمی گفتی به رییس دولت ومعاون اولی که به قول قالیباف راست راست توچشمات نگاه می کنندودروغ می گویند.چکاربه رییس بدبخت اداره آب برازجان داری.خودکرده راتدبیرنیست.
1396/07/12 - 12:08
1
8
افرین بر قلمت
1396/07/12 - 11:51
1
8
سلام.احسنت.اتفاقا من هم صحبتاش را خوندم و کامنت هم گذاشتم.پس اگر اینجوره ما زمستون مرتب باید قطعی آب داشته باشیم.
1396/07/12 - 10:33
0
7
متاسفانه از ماست که برماست شهرستانی همچون کازرون آب را بر روی ما قطع میکنند و هیچ کس خم به ابرو نیز نمی اورد که در این شهر با گرمای بالای 50 درجه قطعی آب چه معنی دارد در محله ای که در 24 ساعت در روز باید دو الی سه ساعت نوبت بندی آب با افت فشار شدید مواجه باشد
1396/07/12 - 09:54
1
7
به حق فرمودید. عجب ضرب المثل بود
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین