امروز: چهارشنبه 30 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1402 - 21:00
نگرخواهی اتحاد خبر/ بررسی یکسال عملکرد بنافی فرماندار دشتستان (10)

اتحاد خبر: سی و یکم اردیبهشت ماه 1401 با حضور استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان، احمد بنافی به عنوان فرماندار شهرستان دشتستان معارفه و رسماً آغاز به کار کرد. اکنون در یکمین سالروز این انتصاب، اتحاد خبر نظر برخی فعالان عرصه های مختلف دشتستان را جویا شده است. فرج فیاض فعال فرهنگی و سیاسی و عضو اسبق شورای شهر تنگ ارم:...

حضور میدانی و بازدید از مناطق مختلف شهرستان نقطه قوت ایشان است/ فرماندار زیر بار تحمیل مدیران ضعیف نرود

اتحاد خبر: سی و یکم اردیبهشت ماه 1401 با حضور استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان، دکتر احمد بنافی به عنوان فرماندار شهرستان دشتستان معارفه و رسماً آغاز به کار کرد. اکنون در یکمین سالروز این انتصاب، اتحاد خبر عملکرد ایشان را به نگرخواهی گذاشته و نظر برخی فعالان عرصه های مختلف دشتستان را با سه سئوال زیر جویا شده است:


۱. عملکرد یکساله فرماندار دشتستان را چگونه ارزیابی می‌کنید و نقاط ضعف و قوت ایشان از نظر شما چیست؟
۲. در حوزه صنفی که فعالیت دارید انتظارات شما را برآورده نموده است؟
۳. از نظر شما مهمترین اولویت های فرماندار در سال دوم مسئولیتش چه مواردی باید باشد؟

 

فرج فیاض فعال فرهنگی و سیاسی و عضو اسبق شورای شهر تنگ ارم:

 
۱. فکر می کنم فرماندار محترم دشتستان هم مثل سایر شخصیت های این دولت  هم نقاط قوت دارند و هم نقاط ضعف!
اول اینکه ایشان جانشین دو فرماندار قدری همچون آقایان دکتر ارسلان زارع و جناب فتح الله نوروزی هستند که مدیریت هر دو عزیز، درحدِّ استاندار و معاون وزیر بود، قطعاً با چنین اسلافِ صالحی، مسئولیت جناب دکتر بنافی بسیار سنگین خواهد بود.


باری، نقطه قوت ایشان، حضور میدانی و بازدید از مناطق مختلف شهرستان دشتستان  و نشستن پای صحبت مردمی است که به خاطر شرایط وخیم اقتصادی و معیشتی، از مسئولان مربوط، انتظار پاسخگویی و رسیدگی دارند.
از دیگر نقاط قوت جناب بنافی، حضور اخیرشان در بخش ها و روستاها و اولویت بندی نیازهای هر روستا و بخش و تخصیص اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان است که با هدفِ توسعه متوازن صورت می گیرد؛ عملکردی که جدّاً جای تقدیر دارد!


و اما در این باره زمانی یکساله، نقاط ضعف متعددی نیز بر عملکرد جناب بنافی مترتب است که باید تلاش کند تا در روزها و ماه های پیش رو، برای رفع آنها اقدامی اساسی داشته باشد:
 وجود مدیران ضعیف بعضی  دستگاه های اجرایی که متاسفانه بنا به دلایلی از جمله رابطه های حزبی و جناحی، به دشتستان تحمیل شده اند، یکی از این نقاط ضعف است؛ هرچند ممکن است شخص آقای بنافی در انتصاب این افراد نقش موثری نداشته باشد ولیکن بی شک ایشان بعنوان فرماندار بزرگترین شهرستان استان نباید به سادگی زیر بار چنین تحمیلی می رفتند.


به نظرم از دیگر نقاط ضعف فرماندار، ناتوانی در حل مشکلات بهداشتی، درمانی و دارویی شهرستان است؛ به طور مثال وضعیت بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان که مدت هاست وعده ی راه اندازی آن داده می شود و راه اندازی آن برای مردم، بسیار حائز اهمیت است، همچنان در حالت نامعلومی است. به هر حال بهداشت و درمان از نیازهای اساسی مردم است؛ همین طور با توجه به کوهستانی بودن بخشی از شهرستان، توجه به آژانس هوایی برای حمل بیماران و آسیب دیدگان این مناطق هم باید مورد اهتمام باشد.
از دیگر نقاط ضعف آقای بنافی، بی توجهی به توسعه ی سیاسی است؛ حتما شما و مخاطبان نیز با من هم عقیده هستید که آقای فرماندار به عنوان نماینده ی سیاسی دولت، بایسته است که  نشست های مداوم و مستمری با احزاب و جریان های سیاسی فعال داشته باشد؛ متاسفانه ایشان در این زمینه، بسیار ضعیف عمل کرده اند. این بی توجهی و بی اعتنایی به احزاب و جریان ها، افسردگی سیاسی و بی تفاوتی را در شهرستان در پی داشته و خواهد داشت. در سالی که بناست یکی از اتفاقاتِ مهم سیاسی، همچون انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را داشته باشیم، هنوز آرایش های سیاسی در میان مردم شناخته نشده است. همان گونه که‌ ملاحظه می فرمائید، در حال حاضر اصلا مشخص نیست که بناست این اتفاق به چه صورت خود را در میان مردم نشان دهد! به این معنی که هنوز مشخص نیست که جایگاه مردم در فعالیت های آینده ی جناب فرماندار کجاست؟


در خصوص تعریض جاده نمازگاه به تنگ ارم نیز که از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور بوده است، جناب فرماندار، تاکنون هیچ اقدام عملی خاصی انجام نداده اند.
مضافاً اینکه در زمینه ی آبیاری تحت فشار نخیلات دربخش های ارم و بوشکان و همچنین در سطح شهرستان دراین یکسال اقدام درخوری دیده نشده است.


۲. من چون فرهنگی هستم و مثل فرهنگیان سایر نقاط استان و کشور، مطالبه ی حقوق ضایع شده خود را از مجموعه ی دولت دارم، طبعاً از عملکرد دولت و نماینده ی آن در شهرستان گله مندم؛ بنابراین جناب فرماندار باید قشر فرهنگی را دریابد، با آنان نشست های مختلفی داشته باشد و به تعبیری صادقانه از آنان دلجویی کند.
از سوی دیگر، به عنوان یک شخصی که به وظیفه دینی و ملی خود عمل کرده ام و سهم اندکی در هشت سال دفاع مقدس داشته ام، توقع دارم که نسبت به رفع دغدغه های ایثارگران توجه و اهتمام بیشترداشته باشد. به طور مثال با جلسات مختلفی که با ایثارگران برگزار می کند، مسائل و مشکلات آنان را رصد کند و در جهت رفع این دل مشغولی ها اقدام کند.
کارگران زحمت کش شهرستان هم مثل فرهنگیان و ایثارگران چنین توقعی از فرماندار محترم دارند. توجه به وضعیت اجتماعی و معیشت آنان نیز باید از اولویت ها باشد.

۳. در سال دوم به لحاظ تجربه ی یکساله ای که فرماندار پیدا کرده است می تواند بسیاری از نقاط ضعف یکساله گذشته را جبران کند. به طور مثال در حوزه ی کشاورزی، ما با مسائل و مشکلات عدیده ای مواجه هستیم. بحث اجرای طرح الگوی کشت باید مورد توجه جدی فرماندار باشد. محصولاتی با نیاز آبی خیلی زیاد، به وفور در شهرستان کشت می شود که باید جلوی آن گرفته شود. از سوی دیگر باید اراضی کشاورزی، با یک برنامه ریزی منسجم زیر کشت محصولات استراتژیکی همچون گندم، جو و دانه های روغنی رود.

 

محیط زیست شهرستان، به انحاء مختلف آسیب دیده است و مورد تعرض قرار می گیرد که باید تلاش اساسی و مجدانه ای در جهت حل معضلات آن شود. منجمله بحث آلودگی های کارخانه سیمان دشتستان و همچنین پسماندهای شهری و آتش زدن این پسماندها که عوارض جدی در پی داشته و دارد.

 

در زمینه ی بانوان نیز باید در سطح شهرستان توجه خاصی صورت گیرد. از نظر اجتماعی و آموزش، این قشر نیازمند حمایت جدی هستند.
در خصوص ورزش، مردم به ویژه نوجوانان و جوانان، انتظارات بسیار زیادی دارند. با بیکاری های سرسام آور و شرایط اقتصادی پیش آمده، اگر جوانان و نوجوانان شرایط مناسبی برای انجام فعالیت ورزشی پیدا نکنند، قطعاً افسردگی در کمین آنان خواهد بود.
و نهایتاً رعایت اصل بی‌طرفی درامر انتخابات، تشکیل هیات‌های اجرایی و نظارت بی‌طرف جهت جلب اعتماد مردم در انتخابات اسفندماه از جمله موارد دیگری است که  فرماندار محترم باید منطقی و مدبرانه به آنها بپردازد.
 کانال تلگرام اتحادخبر

مرتبط:

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • معاونین ستاد مردمی انتخابات دکتر پزشکیان در استان بوشهر معرفی شدند
 • رئیس ستاد مردمی دکتر مسعود پزشکیان در استان بوشهر منصوب شد
 • روسای شهرستانی ستادهای مردمی دکتر پزشکیان در استان بوشهر منصوب شدند
 • برای انتخاب دکتر پزشکیان، هر شهروند یک ستاد
 • آمده‌ام کشورم را از صدر اخبار در آورم
 • ستاد مردمی قالیباف در بوشهر آغاز بکار کرد
 • دیدار جلیلی با مردم تهران، شهریار و کرج
 • دیدار مدیرعامل پتروشیمی پارس با امام جمعه اهل سنت عسلویه به مناسبت عید سعید قربان
 • سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان در حوزه درمان بوشهر
 • رفع موانع پیش روی پتروشیمی هرمز با ورود سازمان بازرسی/ دادنامه صادره علیه سازمان منطقه ویژه انرژی پارس نقض شد
 • افزایش اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ویژه پارس به ۷۴۰ میلیارد تومان
 • مذاکرات محرمانه سردار آزمون در دبی؟
 • چرا مهدی قایدی به استقلال برنمی‌گردد؟
 • گردهمایی حامیان قالیباف با حضور روسای ستادی در شیراز برگزار شد
 • چرا کاندیدا‌های اصولگرا زیر حرف‌های گذشته‌شان می‌زنند؟
 • .: ناظم محمدی حدود 20 ساعت قبل گفت: سلام خدمت دکتر چرومی،بزرگوارمن ...
 • .: تهران حدود 4 روز قبل گفت: خخخ چقد شما جالبین. ...
 • .: وحید حدود 6 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 6 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 6 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 7 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 7 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 8 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 9 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 9 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...