امروز: جمعه 24 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 10 آبان 1398 - 11:28

اتحاد خبر_ حسین صداقت:امروز توسعه سرمایه‌گذاری نیاز اساسی استان برای رفع معضل اشتغال جوانان می‌باشد.ظرفیت صنعتی و معدنی استان بوشهر تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است و اگر عسلویه از حوزه صنعت استان بوشهر تفکیک شود، این استان در حوزه صنعت جایگاه خوبی ندارد. خوشبختانه با رویکردی که مهندس گراوند، استاندار بوشهر در خصوص بحث توسعه صنعتی و معدنی در پیش گرفته است و اقدامات و پیگیری‌هایی که انجام شده، می‌تواند طلیعه فردای بهتر برای اقتصاد استان باشد.

بوشهر در مسیر توسعه

 حسین صداقت

 
 امروز توسعه سرمایه‌گذاری نیاز اساسی استان برای رفع معضل اشتغال جوانان می‌باشد.ظرفیت صنعتی و معدنی استان بوشهر تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است و اگر عسلویه از حوزه صنعت استان بوشهر تفکیک شود، این استان در حوزه صنعت جایگاه خوبی ندارد. خوشبختانه با رویکردی که مهندس گراوند، استاندار بوشهر در خصوص بحث توسعه صنعتی و معدنی در پیش گرفته است و اقدامات و پیگیری‌هایی که انجام شده، می‌تواند طلیعه فردای بهتر برای اقتصاد استان باشد.

 در این وضعیت آنچه ضروری است توافق و اتحاد تمامی فعالان سیاسی، مدنی و اقتصادی استان بوشهر برای حمایت از طرح‌های توسعه‌ای می‌باشد و هر اختلاف و شکافی فقط منجر به از دست رفتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری خواهد شد. البته این به معنای انتقاد نکردن نیست، چرا که انتقاد حق هر شهروندی است و برای بهبود وضعیت باید انتقادات در یک فضای محترمانه و آرام مطرح بشوند. نمونه سفر اخیر آقای کلانتری، معاون رییس جمهور به استان نمونه خوبی برای درک دقیق‌تر این موضوع است‌. مطالبی که در برخی رسانه‌ها مطرح شد، صرفا مطالبی احساسی بودند که البته با توجه به وضعیت آلودگی جنوب استان، کاملا قابل درک است، ولی راهکار ممانعت از سرمایه‌گذاری جدید نیست، چرا که برای رفع اشتغال جوانان راهی جز این پیش‌رو نیست. می‌بایست به جای این روندها، فعالان استان با همدلی با یکدیگر تلاش کنند تا ضمن جذب و توسعه سرمایه‌گذاری، آنان را موظف به رعایت هر چه بیشتر و سخت‌گیرانه استانداردهای محیط زیستی کنند.

 

 

 مشاور استاندار بوشهر در امور جوانانکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین