امروز: جمعه 01 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 تير 1398 - 20:29
با حضور معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه و استاندار بوشهر

اتحاد خبر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر روز دوشنبه با حضور معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه، استاندار بوشهر و جمعی از مدیران و مسئولان محلی تودیع و معارفه شد. معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه در این آیین با بیان اینکه در شرایط فعلی عوامل بازدارنده ای برای توسعه کشور ایجاد شده...

معارفه رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر/جزییات

اتحاد خبر – ثریا شیری: معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه در این آیین با بیان اینکه در شرایط فعلی عوامل بازدارنده ای برای توسعه کشور ایجاد شده است، گفت: موفقیت همه مدیران در گرو داشتن علم و دانش بهینه انجام کار است.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ زهرا اربابی با تاکید بر اینکه مدیر موفق در کمبودها و محدودیت ها توان خود را نشان می دهد، افزود: در شرایطی که با محدودیت منابع مواجه هستیم با مدیریت موثر و کارآمد و استفاده از خلاقیت باید دنبال راهکارهایی جدید برای تامین منابع کشور از راه هایی غیر از نفت باشیم که این مهم تلاش و جدیت مدیران را می طلبد.


اربابی تصریح کرد: با انتخاب راه درست و انجام کار درست و به موقع با حداقل ترین منابع می توانیم به موفقیت و توسعه دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تلاش مضاعف در شرایط سخت، بیان کرد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید با پایداری مقابل دشمنان بایستیم.


اربابی ادامه داد: رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر باید با تعامل سازنده و موثر و همکاری با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار و سایر مدیران دستگاه های اجرایی اهتمام جدی در اجرایی کردن نقشه راه توسعه استان داشته باشد.
وی تاکید کرد: همچنین باید استفاده از خرد جمعی نخبگان استان، ظرفیت نیروهای سازمان، همگرایی، هم افزایی، تعامل و مشارکت جویی را در دستور کار خود قرار بدهد.


معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه، پرداختن به اقتصاد دریایی، وجود منابع انرژی، نیروگاه اتمی، استقرار پایانه صدور نفت و قابلیت های گردشگری را نقاط قوت استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: حق مردم استان بوشهر است که توسعه را لمس کنند.

رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با بیان اینکه اگر بتوانیم به بدنه کارشناسی استان بوشهر هویت ببخشیم آن وقت می توانیم در کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم، گفت: یکی از اهداف و برنامه های من در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر تشکیل باشگاه کارشناسان خبره استان بود ‌که موفق به انجام آن نشدم.


رضا عوض پور با اشاره به سهم 7.4 درصدی استان بوشهر از اقتصاد ملی افزود: استان بوشهر علیرغم جغرافیای کوچکی که دارد می تواند بر اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد.


عوض پور خاطرنشان کرد: در تدوین سند آمایش کشور از اعضای سمن ها، بیش از 60 نفر از هیئت علمی دانشگاه و 200 نفر از کارشناسان دستگاه های اجرایی استفاده کردیم.


وی با اشاره به اینکه بوشهر اولین استان دارای سند توسعه دانش بنیان است، بیان کرد: تلاش ما این است که اقتصاد مبتنی بر منابع را به سمت اقتصاد مبتنی بر دانش هدایت کنیم.


عوض پور با تاکید بر اختصاص 1600 میلیارد تومان به طرح های تحول کشاورزی ادامه داد: هدف از این تخصیص و تقویت اقتصاد کشاورزی رسیدن به ارزش افزوده بیشتر بود.


رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر صرفه جویی، اثر بخشی، کارایی و اطمینان بخشی به بخش خصوصی را اصول و استراتژی سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد و گفت: اگر بخش خصوصی به کمک دولت بیاید قطعا دولت پاسخ شایسته ای خواهد داد.


علی درویشی با اشاره به بهره برداری از پروژه های متعدد در سال های گذشته، بیان کرد: با این وجود ما در سالهای بعد در حال پرداخت مطالبات بخش خصوصی هستیم.
درویشی افزود: زمانی که بحث کاهش بودجه هزینه ای، استفاده از برنامه های کارا و اثربخش و صرفه جویی مطرح می شود استانداری بوشهر پیش قدم می شود.


وی با تاکید بر افتتاح پروژه های نیمه تمام در هفته دولت و دهه فجر اظهار کرد: در خردادماه سال جاری جلسات کمیته برنامه ربزی شهرستان ها را برگزار کردیم که فقط به تعداد اندکی؛ پروژه جدید تعریف کردیم و تاکید ما بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است.


در این آیین از خدمات رضا عوض پور تقدیر و علی درویشی به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر معارفه شد./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین