امروز: پنجشنبه 01 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 15 فروردين 1392 - 12:44
شهردار برازجان در گفتگو با اتحاد جنوب:

مهندس حسین آبادی درگفتگو با اتحاد جنوب ابراز داشت: بازی های محلی در قالب نصب المان درسطح شهر معرفی می گردند.وی با اشاره به اینکه به تازگی در سه نقطه از شهر مجسمه های دوچرخه، لی لی (شکه) والختری نصب شده اند ، ادامه داد: ساخت این المان ها 5بمدت ماه توسط استاد فرهاد بحرینی مطلق ( ازاعضای موسسه توسعه هنرهای ...

 مهندس حسین آبادی درگفتگو با اتحاد جنوب ابراز داشت: بازی های محلی در قالب نصب المان درسطح شهر معرفی می گردند.

وی با اشاره به اینکه به تازگی در سه نقطه از شهر مجسمه های دوچرخه، لی لی (شکه) والختری نصب شده اند ، ادامه داد: ساخت این المان ها 5بمدت ماه توسط استاد فرهاد بحرینی مطلق ( ازاعضای موسسه توسعه هنرهای تجسمی کشور) ساخته شده و همگی از جنس فلز می باشند.

شهردار برازجان افزود: المان دوچرخه سوار ونوع پوشش آن تداعی کننده بخشی از خاطرات مردم این منطقه است ، در ضلع غربی میدان شهید چمران نصب گردیده است.

این مقام مسئول با اشاره به نصب المان بازی الختری در ضلع شمالی میدان شهید گنجی اذعان داشت: این بازی محلی در قدیم  علاوه بر ایجاد شورونشاط دربچه ها ، جهت بالا بردن قدرت بدنی افراد استفاده می شده که امروزه تقریبا بدست فراموشی سپرده شده است.

مهندس کریم حسین آبادی در پایان گفت: با زی لی لی (شکه) از دیگر بازی های محلی است  که هم اکنون نیز در بعضی نقاط شهر انجام می گیرد. که المان آن  در ضلع شمالی میدان کارگر نصب گردیده است.

گفتنی است در سال گذشته مجسمه های بادبادک، آینده، کلاغ و کودک در چند نقطه از شهر توسط شهرداری برازجان نصب شده بود./ب

 


 

 
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1392/01/17 - 09:08
0
0
باسلام وعرض تشکرازشهردارمحترم برازجان اقای مهندس حسین ابادی درخصوص اجرای این طرح بسیار زیبا و هنری درسطح شهر، و حمایت ازاثارهنری و بها و ارزش دادن به هنرمندان به ویژه استاد گرانقدراقای فرهاد بحرینی مطلق که یکی ازتاثیرگذارترین هنرمندان در اموزش وتوسعه هنر مجسمه و حجم دراستان بوشهرمی باشند. آثاراقای بحرینی ازلحاظ ارزش هنری درسطح بسیار بالایی هست و در سبک اکسپرسیونیسم اجراگردیده است . این اثار باعث بالا بردن ونشان دادن سطح هنری این شهرستان می باشد. جادارد ازحسن سلیقه شهرداران ابپخش وشبانکاره نیز به خاطر سفارش خلق اثارهنری مجسمه و حجم به اقای متوسلی ازهنرمندان برجسته برازجانی تشکروقدردانی به عمل اید.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین