امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 خرداد 1403 - 09:00
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی بوشهر:

اتحادخبر: مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر گفت: ۷۳ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عضو در ۸ شهرستان استان بوشهر در حال فعالیت هستند.

 

اتحادخبر: مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر گفت: ۷۳ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عضو در ۸ شهرستان استان بوشهر در حال فعالیت هستند.

۷۳ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان بوشهر فعال است

به گزارش مهر، شهریار مرشدی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران گفت: تشکیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در استان بوشهر از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ با تشکیل ۵۵ صندوق در روستاهای استان با مشارکت زنان روستایی و عشایری آغاز و تا کنون ادامه دارد که ۴۶ صندوق مربوط به شهرستان دشتستان است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر گفت: هدف از تشکیل این صندوق‌ها جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است و سپس شرکت دادن زنان در اقتصاد جامعه و خانواده که در طول این چند سال نقش بسزایی ایفا کرده است. ه

وی گفت: این صندوق‌ها توانسته‌اند با تسهیلات کم بهره و سرمایه‌های بسیار ناچیز تحولی در اقتصاد خانواده ایجاد کنند و سالانه با اجرای دوره‌های آموزشی ویژه اعضا صندوق‌ها توسط مدیریت هماهنگی ترویج و با مشارکت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مراکز توانمندی زنان روستایی بیش از پیش بیشتر شده که این موضوع در افزایش درآمد خانوار روستایی و عشایری و خوداتکایی جوامع محلی نقش بسزایی دارد.

مرشدی گفت: ادامه طرح‌های سال ۱۴۰۲ از جمله اجرای گلخانه‌های کوچک مقیاس _ اجرای طرح توسعه زنبور داری، فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی، کاشت یک میلیارد نهال، اجرای طرح توسعه کسب و کار بازاریابی، تولید محصول گواهی شده، گیاهان دارویی، پرورش بلدرچین، پرورش بز نژاد عدنی، تهیه کمپوست از زباله‌های خانگی و غیره در برنامه امسال حوزه زنان روستایی و عشایری است و همچنین طرح‌های جدید مانند زنان کار آمد و روستای سرآمد در همه شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...