امروز: شنبه 25 فروردين 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 اسفند 1402 - 11:38

اتحادخبر: استان بوشهر علی‌رغم ظرفیت‌های فراوان، با کمبودهایی در زمینه خدمات درمانی روبه رو است که انتظار می‌رود این عقب‌ماندگی‌ها با سرعت بیشتری جبران شود.استان بوشهر به عنوان قطب اقتصادی و انرژی کشور شناخته می‌شود ولی در بسیاری از شاخص‌ها با یک پایتخت فاصله دارد و کمبودهای فراوانی از نظر زیرساخت‌ها در این استان وجود دارد...

اتحادخبر: استان بوشهر علی‌رغم ظرفیت‌های فراوان، با کمبودهایی در زمینه خدمات درمانی روبه رو است که انتظار می‌رود این عقب‌ماندگی‌ها با سرعت بیشتری جبران شود.

کمبودهای درمانی در بوشهر جبران شود/ خدمات متناسب با نیازها نیست

به گزارش مهر، گروه استان‌ها: استان بوشهر به عنوان قطب اقتصادی و انرژی کشور شناخته می‌شود ولی در بسیاری از شاخص‌ها با یک پایتخت فاصله دارد و کمبودهای فراوانی از نظر زیرساخت‌ها در این استان وجود دارد.

درمان یکی از نیازهای اصلی در هر جامعه‌ای است و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در عرصه توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود و استان بوشهر از این نظر با کمبودهایی روبرو است.

استان بوشهر میزبان صنایع بزرگ اقتصادی و انرژی است ولی از مواهب این صنایع بی‌بهره مانده است؛ این استان دارای تعداد بسیار بالای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است و انتظار می‌رود خدمات درمانی تأمین اجتماعی هم متناسب با این جمعیت ارائه شود.

کمبود تخت‌های درمانی در بوشهر

رئیس شورای شهر بوشهر در نشست با مسؤولان تأمین اجتماعی استان بوشهر با قدردانی از کادر درمان استان بوشهر، اظهار داشت: ایثار کادر درمانی در زمان اپیدمی کرونا فراموش نشدنی است.

وحید نیک‌روش با اشاره به گلایه شهروندان از کمبود درمانی تأمین اجتماعی استان بوشهر، افزود: شهروندان بوشهری از کمبود تخت در اورژانس و بخش‌های عمومی بیمارستان تأمین اجتماعی گلایه دارند و تماس زیادی با اعضای شورای شهر بوشهر دارند که به‌عنوان نماینده مردم در پارلمان محلی پیگیری موضوع در دستور کار قرار دارد.

رئیس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: یکی از دلایل ازدحام به‌دلیل کمبود زیرساخت‌ها در بیمارستان تأمین اجتماعی مرکز استان بوشهر است چون خدمات‌رسانی به شهروندان سایر شهرهای استان را نیز بر عهده دارد و توسعه بیمارستان با رشد جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی صورت نگرفته است.

نیک‌روش افزود: زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی استان بوشهر نیازمند تقویت است و شورای شهر و شهرداری بوشهر از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت می‌کنند.

وی با تأکید بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان بوشهر گفت: گام‌های خوبی در حوزه درمان استان بوشهر برداشته شده، اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله داریم.

نارضایتی مردم از خدمات تأمین اجتماعی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر بوشهر در راستای ظرفیت محدود مراکز درمانی شهر بوشهر گفت: تعداد زیاد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمان تأمین اجتماعی و مراکز درمانی دانشگاهی و محدود بودن تخت‌های بیمارستانی موجی از اعتراضات مردمی را به دنبال داشته است.

شهناز پولادی اضافه کرد: لازمه ساماندهی خدمات درمانی در شهر بوشهر هماهنگی بین دستگاه‌های متولی سلامت استان بوشهر است که این امر مهم در سایه هدایت مدبرانه مدیران ارشد استانی و پیگیری دلسوزانه مدیران دستگاه‌های مربوطه محقق می‌شود.

کمبودهای درمانی در بوشهر جبران شود/ خدمات متناسب با نیازها نیست

وی خواستار پیگیری مجدانه کمیته سلامت استانداری بوشهر و طرح مسائل و مشکلات درمانی فراروی شهروندان شد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر بوشهر یکی از راه‌های رهایی از مشکلات فراروی نظام‌های خدمات درمانی دولتی را توسعه مشارکت‌های مردمی و ظرفیت‌های مراکز خصوصی در شهر بوشهر دانست.

کمبود تخت بستری در بیمارستان تأمین اجتماعی بوشهر

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز بیان کرد: بیمارستان تأمین اجتماعی مرکز استان بوشهر همگام با افزایش جمعیت در شهر بوشهر توسعه نیافته است.

ایمان زندی‌نیا اضافه کرد: شهروندان زیادی به بیمارستان تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند، اما با کمبود تخت مواجه هستند و برای دریافت خدمات معطل می‌مانند.

وی با قدردانی از کادر درمانی بیمارستان تأمین اجتماعی که با صبوری با شهروندان رفتار می‌کنند خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی این مرکز جوابگو نیست زیرا این بیمارستان علاوه بر بوشهر به شهرهای اطراف مانند چغادک و عالی‌شهر نیز خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر تصریح کرد: قرارگاه مدیریت درمان استان بوشهر باید فعال و این موارد پیگیری شود که یکی از آنها این است که چرا توسعه بیمارستان تأمین اجتماعی در بوشهر و مراکز درمانی در شهرهای استان ضعیف بوده است.

زندی‌نیا خواستار اهتمام ویژه مسؤولین استان بوشهر به حل مشکلات درمانی و بهداشتی شد.

احداث درمانگاه جدید در بوشهر

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر از احداث درمانگاه تخصصی در فضایی به مساحت چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع در بیمارستان تأمین اجتماعی بوشهر خبر داد.

حسن اسماعیلی با بیان اینکه ۸۵ درصد تخت‌های بیمارستانی تحت پوشش وزارت بهداشت، ۱۲ درصد تأمین اجتماعی و ۳ درصد بخش خصوصی، نفت و ارتش است گفت: وظیفه درمان بر عهده وزارت بهداشت است که نماینده آن در استان دانشگاه علوم پزشکی است.

وی بیان اینکه با کمبود پزشک و نیروی متخصص مواجه هستیم تصریح کرد: تأمین آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است زیرا وقتی تعداد پزشک کم باشد کیفیت خدمات نیز پایین می‌آید.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: مجوز بیمارستان سلمان فارسی بوشهر ۲۵۶ تخت است ولی با توجه به اینکه از سال ۱۳۹۸ آزمون جذب نیرو برگزار نشده بود و با توجه به محدودیت فضای فیزیکی تاکنون ۲۲۰ تخت فعال شده که امید است با برگزاری آزمون و جذب نیرو و با ساخت درمانگاه جدید بخش همکف را به فضای بستری تبدیل کنیم و با تمام ظرفیت به شهروندان ارائه خدمت دهد و بتوانیم به فعال‌سازی تا به ۲۵۶ تخت برسیم.

وی از برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت بیمارستان تأمین اجتماعی به ۳۰۰ تخت خبر داد و گفت: هر متخصصی در هر رشته‌ای در هر جای استان اعلام آمادگی برای همکاری کند، مشکلی در خصوص انعقاد قرارداد با آن‌ها نداریم.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • در بین رفقایم به تعصب دشتستانی مشهورم/ خودم را مسلمان تکنوکرات می دانم
 • ورود اتحاد جنوب به ربع قرن دوم فعالیت
 • از تورم تا انتخابات/ مروری بر مهمترین اتفاقات سال 1402
 • قتل 2 جوان برازجانی در خودروشان/ دستگیری قاتل در استان همجوار
 • خاکسپاری مادر شهید تمیزی در سالروز شهادت فرزندش/ تصاویر
 • یکی از شهدای اخیر حمله اسرائیل در سوریه از شهر وحدتیه دشتستان است
 • هدایای باقیمانده پیاده روی برازجان قرعه کشی شد
 • تصاویر اتحاد خبر از حال و هوای نوروز باستانی در برازجان
 • سخنرانی استاد سید محمد مهدی جعفری در جمع دشتستانی ها و استان بوشهری های مقیم شیراز/ تصاویر
 • ویژه نامه نوروزی 1403 اتحاد جنوب منتشر شد/ معرفی شخصیت سال ویژه نامه
 • انتصاب یک نیروی متخصص بومی به عضویت هیات مدیره پتروشیمی جم
 • گزارش تصویری/ راهپیمایی روز جهانی قدس در برازجان
 • دکتر مهدی یوسفی در یک نگاه
 • در رسیدگی به امور مردم کوتاهی نکنید/ برخی از بخشنامه ها باعث کوچک شدن سفره مردم می شود
 • مسؤولان نگاه بازتری داشته باشند/ جذابترین قسمت کار ما لحظه ای است که درد بیماران آرام می شود
 • .: قاسم 1 روز قبل گفت: خوبه لااقل یک نفر ...
 • .: حسن جانباز حدود 4 روز قبل گفت: اصلا سفره ای نیست ...
 • .: محمد قاسمی حدود 6 روز قبل گفت: درود وسپاس بی کران ...
 • .: محمد حدود 6 روز قبل گفت: استاد احتمالا مقاوله به ...
 • .: محبی حدود 7 روز قبل گفت: فعلا که یک هیچ ...
 • .: ا.ن حدود 7 روز قبل گفت: جنگ و صلح چه ...
 • .: حمید حدود 7 روز قبل گفت: واقعا هم که دارن ...
 • .: ا حدود 8 روز قبل گفت: 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 ...
 • .: قاسم حدود 11 روز قبل گفت: رای ندادن خاتمی هم ...
 • .: م حدود 12 روز قبل گفت: سلام ماه رمضون اومد ...