امروز: جمعه 22 تير 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 آذر 1402 - 14:25
رئیس مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان خبر داد؛

اتحادخبر-زینب رنج کش: نشست خبری مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان روز شنبه ۱۱آذرماه با حضور اصحاب رسانه در مرکز رشد جهت هماهنگی نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و واحد فناور تشکیل شد.مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان اظهار داشت: ۳۳شرکت از مرکز خارج شده اند و در این مرکز نخبگان و صاحبان ایده وارد می شوند...

 

اتحادخبر-زینب رنج کش: نشست خبری مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان روز شنبه ۱۱آذرماه با حضور اصحاب رسانه در مرکز رشد جهت هماهنگی نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و واحد فناور تشکیل شد.مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان اظهار داشت: ۳۳شرکت از مرکز خارج شده اند و در این مرکز نخبگان و صاحبان ایده وارد می شوند و اینجا ایده هایشان اجرایی می شود و کارشان به بازدهی می رسند و بعد از سه تا پنج سال وارد پارک یا شهرک های صنعتی می شوند که بعد از رشد یافتگی می توانند کارشان را توسعه دهند.

حمید باشی افزود: ۲۲شرکت مستقر در مرکز رشد داریم و ۱۱هسته نیز داریم که هنوز به ساخت ایده نرسیده اند و ایده پردازی دارند.

باشی بیان کرد: سال۱۴۰۲نیز ۷۲ نفر تعهد اشتغال داشتیم که انجام شده و در مورد ثبت و علائم تجاری ۵نفر هستند. مساحت واگذار شده به شرکت ها یک هزار و۱۰۰متر است که در مرکز رویال قرار دارد و یک فضا نیز در شهرک صنعتی شهرستان دشتستان است.

این مقام مسؤول در خصوص فعالیت ایده پردازان گفت: تعداد ایده های تبدیل شده به محصول مرکز ۴۲، ایده های دانش تجاری سازی شده۲۷ و تسهیلات اعطا شده ۸۰میلیارد ریال است که در قالب تبصره ۱۶ بوده است.

مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان اظهار داشت: در دشتستان طبق تبصره ۱۶ سال۱۴۰۱شش شرکت تسهیلات گرفته اند و تبصره ۱۸نیز اکنون در حال پیگیری است.

حمید باشی افزود: انتقال فناوری۹/۷میلیارد ریال است و مجموعه دارایی های شرکت های مستقر در شهرستان دشتستان هزار و ۲۳۰میلیارد ریال است.

باشی در خصوص حوزه فعالیت مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان، بیان کرد: با توجه به اینکه در دشتستان کشاورزی رواج دارد، ۸۰درصد در حوزه کشاورزی شرکت ها فعال هستند و ۲۰درصد از ظرفیت ها نیز برای سایر حوزه ها استفاده می‌شود.وی افزود: تلاش می کنیم چند زنجیره که در استان وجود دارد را پیگیری کنیم و به آن بها دهیم از خرما گرفته تا نفت و گاز و...که ما تلاش می کنیم این زنجیره را در شهرستان خود تکمیل کنیم.

باشی بیان کرد: مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان در حوزه های کشاورزی (خرما)، آرایشی بهداشتی، برق، ابزار دقیق، فناوری اطلاعات، زیست فناوری فعال است که می تواند در این زمینه شرکت یاس صنعت که در حوزه فناوری اطلاعات پلاک خوان هوشمند و نرم افزار حراست را دارد که بسیار فوق العاده عمل می کند شرکت آبزیان سپند که پرورش کرم نرئیس را دارد.

وی افزود: مرکز رشد علم و فناوری، فضای استقرار دفتری، کارگاهی و آزمایشگاهی با قیمت کمتری، در اختیارشان قرار می دهد و این ها اگر بزرگتر شدند می توانند عضو پارک شوند و انواع خدمات را به آن ها می دهیم.

باشی در خصوص اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: مرکز رشد تسهیلات را به شرکت ها بگونه ای اعطا می کند که مناسب آنها باشد، مثلا در ابتدا تسهیلات بذری با سود خیلی کم برای اینکه شرکت بتواند نمونه اولیه خود را تولید کند و بعد تسهیلات تجاری سازی معاونت علمی که می توانند برای تولید محصول نمونه صنعتی از این تسهیلات استفاده کنند.

این مقام مسؤول افزود: هرکسی با هر میزان سواد می تواند با ایده ای جدید و کاربردی که امکان سنجی بازار و فنی و مهندسی را طی کند وارد مرکز رشد شود و خدمات را برای به تولید رساندن محصول خود دریافت کند.

مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان در پاسخ به سوال خبرنگار اتحاد جنوب در خصوص فعالیت های مرکز رشد برای شناساندن این مرکز به جامعه هدف، اظهار کرد: ابزار هایمان برای شناساندن مرکز رشد به جامعه هدف حضور در دانشگاه ها و تبلیغات و کمک گرفتن از اصحاب رسانه و برگزاری نمایشگاه ها است.

حمید باشی در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاوردهای شرکت های این مرکز در هفته پژوهش عنوان کرد: در هفته پژوهش هر ساله آذر ماه با حضور شرکت های دانش بنیان و‌ واحدهای فناور نمایشگاه دستاورد های شرکت های دانش بنیان و‌ واحد های فناور در خود ساختمان رویال کمپلکس برگزار می‌شد؛ اما امسال با همکاری برخی از دستگاه های اجرایی احتمالا این نمایشگاه در دانشگاه آزاد واحد شهرستان دشتستان که تاریخ آن به زودی اعلام می شود برگزار خواهد شد.

باشی افزود: بزرگترین دغدغه و مشکل ما فضای استقرار شرکت هاست چه دفتر و چه کارگاهی آزمایشگاهی و چالشمان برای توسعه است و دیگر دغدغه مان نیز شناساندن مرکز رشد علم و فناوری به صاحبان ایده و بعد از آن مشکلات مالی و در آخر بحث بازاریابی برای محصولات است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: شهروند حدود 3 روز قبل گفت: ایران متمدن است و ...
 • .: شهروند حدود 3 روز قبل گفت: نه به طالبانیسم افراطی ...
 • .: احمد خواجه حسنی حدود 4 روز قبل گفت: مخاطب ارجمند با نام ...
 • .: م خ حدود 4 روز قبل گفت: سلام بعد از ۴۰ ...
 • .: جمشید بهروزی حدود 5 روز قبل گفت: درود جناب دریسی‌.بسیار دید ...
 • .: محمد حدود 6 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی جنابعالی ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 6 روز قبل گفت: ما هم امیدواریم اقساط ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 6 روز قبل گفت: با سلام ضمن عرض ...
 • .: شهروند حدود 6 روز قبل گفت: چرا بايد دشتستان بزرگ ...
 • .: صفری حدود 7 روز قبل گفت: همه مشکلات تنگرم از ...