امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 ارديبهشت 1400 - 10:13
مدیرکل تبلیغات بوشهر:

اتحادخبر:  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: تبیین ابعاد مردم‌سالاری دینی و معرفی نقش و اثرگذاری تعیین کننده مردم در این نظام برای انتخاب افراد در مسند حاکمیت، انگیزه‌ها را برای مشارکت انتخاباتی افزایش می‌دهد.

اتحادخبر:  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: تبیین ابعاد مردم‌سالاری دینی و معرفی نقش و اثرگذاری تعیین کننده مردم در این نظام برای انتخاب افراد در مسند حاکمیت، انگیزه‌ها را برای مشارکت انتخاباتی افزایش می‌دهد.

تبیین اثرگذاری مردم درحاکمیت، مشارکت انتخاباتی را افزایش می‌دهد

به گزارش ایرنا؛ محمدرضا طاهری ، اظهار کرد: تبیین ابعاد مردم‌سالاری حاکم بر جامعه و بیان نقش اول و اصلی مردم در سرنوشت‌ خود مهمترین عامل برای افزایش حضور آنها در صحنه انتخاباتی است.

 

وی افزود: حضور افراد با برنامه، و شخصیت‌هایی که توانمندی لازم برای بکارگیری خردورزان و عالمان جامعه را دارند و معرفی آنها به مردم نیز مشارکت انتخاباتی را افزایش می‌دهد زیرا برخی به این دلیل که فردی توانمند را نمی‌شناسند که بتواند سرنوشت مطلوب آنها را رقم بزند، از شرکت در انتخابات صرف نظر می‌کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب، گفت: انتخابات شب قدر کشور است و همانگونه که سرنوشت فردی افراد به واسطه اعمال آنها در این شب مقدر می‌شود، در عرصه انتخابات نیز سرنوشت کشور در گرو تحقیق، جمع‌بندی و در نهایت اقدام افراد برای  برگزیدن نامزدی اصلح است.

 

  طاهری ادامه داد: در انتخابات پیش‌رو که آینده کلان کشور و وضعیت ناظر به مسائل خرد و آینده شهر و روستاها با انتخاب رئیس جمهوری و اعضای شورا رقم می‌خورد، مردم باید به جای فرافکنی در انداختن مشکلات به گردن دیگران، مسئولیت به عهده گیرند و اراده خود را در جامعه حاکم کنند زیرا با بی اعتنایی جامعه، تحولی رخ نمی‌دهد.

 

وی عنوان کرد: توانمندی و شناخت جایگاه ریاست جمهوری و آگاهی نسبت به دشواری‌های آن نخستین شاخص برای نامزد این سمت است، بنابراین مردم باید فردی را انتخاب کنند که کارآمدی لازم را برای به دوش گرفتن این بار داشته باشند.

 

طاهری افزود: در جامعه‌ای که اکثریت جمعیت آن را جوانان تشکیل می‌دهند، حضور فردی در جایگاه ریاست جمهوری که از توان جوانی برخوردار باشد و به دنبال این باشد که دولت جوان کارآمدی را پایه گذاری کند، می‌تواند حل کننده که مشکلات طیف اکثریت جامعه یعنی جوانان باشد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: تعهد به اسلام، مردم و آرمان‌های انقلاب  و دردمندی و درک مسائل محرومان جامعه و دغدغه‌مندی برای رفع آن از دیگر شاخص‌های دارای اهمیت برای کارآمدی فردی است که در این جایگاه حساس قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: بررسی نظر سنجی هایی که در سه ماه اخیر صورت گرفته است نشان دهنده افزایش نرخ رشد اعلام حضور افراد برای مشارکت انتخاباتی نسبت به سه ماه قبل از آن است و با توجه به اینکه تجربه نشان داده‌است بیشتر افراد جامعه در روزهای نزدیک به برگزاری انتخابات تصمیم‌گیری می‌کنند، پیش‌بینی می‌شود مشارکت انتخاباتی خوبی رخ دهد.

 

طاهری گفت: با این حال لازم است مردم به حضور گسترده در انتخابات تشویق شوند تا افراد با افکار و اندیشه‌های مختلف با حضور در صحنه انتخاباتی امکان انتخاب نامزد مورد نظر خود را داشته باشند.

وی یادآور شد:  بر اساس نگاه مردم سالارانه حاکم در کشور، شورای نگهبان در انتخاب نامزدهای انتخاباتی جناحی و خطی عمل نمی‌کند و تجربه ثابت کرده‌است که همواره طیف‌های فکری مختلف نمایندگان خود را در انتخابات مختلف داشته‌اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خردادماه همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر برگزار می‌شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 5 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 20 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 23 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...