امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 ارديبهشت 1400 - 10:28

اتحادخبر:  در حاشیه بازدید مسئولان از روند انجام واکسیناسیون علیه کرونا در مراکز اختصاص یافته به این اقدام در شیراز، اعلام شد که زمینه برای استفاده از امکانات سپاه فارس برای تداوم این اقدام بهداشتی، فراهم شده است.

اتحادخبر:  در حاشیه بازدید مسئولان از روند انجام واکسیناسیون علیه کرونا در مراکز اختصاص یافته به این اقدام در شیراز، اعلام شد که زمینه برای استفاده از امکانات سپاه فارس برای تداوم این اقدام بهداشتی، فراهم شده است.

تزریق ۸۵ هزار واکسن در فارس/استفاده از امکانات سپاه برای واکسیناسیون

چهارشنبه ۸ اردیبهشت بازدید مسئولان از مراکز واکسیناسیون علیه کرونا در شیراز با حضور فرمانده سپاه فجر فارس و رئیس و برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، انجام و در حاشیه آن اعلام شد که وضعیت فارس در زمینه تزریق واکسن نسبت به سایر نقاط کشور، بهتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این بازدید با اشاره به پیشرو بودن فارس در انجام واکسیناسیون علیه کووید۱۹ از زمان تحویل تا تزریق در کشور، گفت: واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در فارس همزمان با سراسر کشور با اولویت کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص آغاز شد و از روز گذشته نیز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در حال انجام است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی ضمن معرفی فرآیندهای اجرای واکسیناسیون در شیراز به فرمانده سپاه فجر فارس، افزود: تا کنون ۸۵ هزار دوز واکسن علیه بیماری کووید۱۹ در فارس به کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و سالمندان بالای ۸۰ سال تزریق شده است.

او با قدردانی از مجموعه سپاه فجر فارس به پاس همکاری با حوزه سلامت استان، ادامه داد: با همکاری سپاه فجر استان و تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یک الگوی کشوری در اجرای واکسیناسیون در شیراز شکل گرفته و فارس با فراهم ساختن زیرساخت های انجام واکسیناسیون عمومی علیه کووید۱۹، شامل فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات برای اجرای این امر مهم در دیگر گروه های هدف، آمادگی لازم را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بیان کرد: مراکز انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در فارس، با فضایی مناسب و با رعایت پروتکل های بهداشتی پیش بینی شده است.

 

فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این بازدید از آمادگی کامل سپاه استان برای همکاری با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و گفت: تمام ظرفیت های سپاه مانند فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات برای اقدامات و فعالیت های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه در بحران کرونا آماده همکاری است.

 

سردار یدالله بوعلی افزود: مدیریت و تعیین جامعه هدف در امر واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شیراز است و مجموعه سپاه در این راه، آمادگی دارد تمامی سالن های ورزشی تحت پوشش را در اختیار دانشگاه قرار دهد تا پاسخگوی عموم مردم در امر واکسن باشیم.

بوعلی با تجلیل از زحمات کادر بهداشت و درمان فارس و کشور، خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج فارس در کنار کادر بهداشت و درمان تمام تلاش خود را برای تسهیل وتسریع واکسیناسیون به کار خواهند گرفت.

 

به گزارش ایسنا، واکسیناسیون عمومی همزمان با سراسر کشور در استان فارس نیز از روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت آغاز شده است که طی آن در مرحله اول به افراد بالای ۸۰ سال واکسن تزریق می‌شود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 6 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 21 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 24 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...