امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 فروردين 1400 - 10:49

اتحادخبر: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با اشاره به وضعیت قرمز و نارنجی شهرهای استان گفت: نماز جمعه فردا ۲۰ فروردین در هیچ یک از شهرهای ۱۵ گانه استان بوشهر اقامه نمی‌شود.

اتحادخبر: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با اشاره به وضعیت قرمز و نارنجی شهرهای استان گفت: نماز جمعه فردا ۲۰ فروردین در هیچ یک از شهرهای ۱۵ گانه استان بوشهر اقامه نمی‌شود.

نماز جمعه این هفته در هیچ یک از شهرهای استان بوشهر اقامه نمی‌شود‌

به گزارش تسنیم؛ حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری  مصوبات ستاد مقابله با کرونا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر اساس رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت قرمز «بسیار پرخطر» و نارنجی «پرخطر» قرار دارد و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نماز جمعه در این وضعیت باید لغو شود.

 

وی، با اشاره به لغو نماز جمعه در شهرهای 25 گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، هر گونه مراسم دسته جمعی خلاف مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است که با توجه به حاکم بودن شرایط قرمز و نارنجی در شهرهای استان بر این اساس نماز جمعه فردا 20 فروردین برگزار نمی‌شود.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با تاکید بر حفظ سلامتی آحاد جامعه تصریح کرد: در دین مبین اسلام حفظ سلامتی انسان‌ها واجب اعلام شده که در این راستا باید همگان ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا باید در حفظ سلامتی آحاد مردم جامعه و خانواده تلاش کنند.

بر اساس اعلام دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونای استان بوشهر هم اکنون از 10 شهرستان این استان 8 شهرستان در وضعیت قرمز و 2 شهرستان در شرایط نارنجی است.

 

سعید کشمیری از افزایش بستری‌ها و مبتلایان کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تعداد مبتلایان از روزانه 50 تا 70 نفر به 600 نفر رسیده و بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر از 60 نفر در اسفند ماه گذشته، امروز به 280 نفر افزایش یافته است.

 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تعداد مبتلایان شناسایی شده در استان تاکنون 26 هزار و 600 نفر اعلام کرد و گفت: فوتی‌های کرونایی استان بوشهر تاکنون 909 نفر و این درحالی است که اکنون از 41 بیمار در بخش بستری کرونایی استان بوشهر 16 نفر در شرایط حاد قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیشتری مبتلایان به کرونا با آغاز موج چهارم را ویروس جهش یافته دانست و تاکید کرد: اکنون این ویروس در همه نقاط وجود دارد و هیچکس از ابتلا به کرونا در امان نیست و تنها راه مصون ماندن از این بیماری رعایت پروتکل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از دورهمی، سفر و مراسم تجمعی مانند عروسی و عزا است.

 

کشمیری، وضعیت شهرستان‌های بوشهر، گناوه، تنگستان، دشتستان، کنگان، عسلویه، دیلم، دشتی را قرمز دانست و بیان کرد تنها 2 شهرستان دیر و جم در شرایط نارنجی قرار دارد که با روند صعودی ابتلا به کرونا و افزایش بستری‌ها پیش بینی می‌شود این 2 شهرستان هم در وضعیت قرمز قرار بگیرند.

وی از لغو تمام فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، هنری، مذهبی، مراسم‌ اجتماعی و جلسات و مشاغل گوناگون در شهرستان‌های استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با رعایت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در روز‌های آتی، شاهد کاهش ابتلا و بستری ناشی از بیماری کرونا باشیم تا فعالیت‌های مشاغل دوباره از سر گرفته شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 8 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 24 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...