امروز: پنجشنبه 10 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 03 آبان 1399 - 07:47
نقدی به برخی سخنان و مواضع نماینده دشتستان؛

اتحادخبر-عبدالخالق عبدالهی :روزی که ابراهیم رضایی به عنوان نماینده مردم دشتستان پا به مجلس گذاشتند خیلی ها  به به و چه چه زدند و آب از لب و لوچه شان سرازیر شد که این جوان انقلابی  همان است که دشتستان سالها در فقدانش له له می زده وهمین که روی صندلی بهارستان بنشینند مشکلات خود بخود حل می شوند و خلاصه اینکه زهی بخت و اقبال بلند دشتستان  و ...

این ره که تو میروی به ترکستان است

عبدالخالق عبدالهی :

روزی که ابراهیم رضایی به عنوان نماینده مردم دشتستان پا به مجلس گذاشتند خیلی ها  به به و چه چه زدند و آب از لب و لوچه شان سرازیر شد که این جوان انقلابی  همان است که دشتستان سالها در فقدانش له له می زده وهمین که روی صندلی بهارستان بنشینند مشکلات خود بخود حل می شوند و خلاصه اینکه زهی بخت و اقبال بلند دشتستان  و دشتستانی .غافل از اینکه مشکلات کشور عمومأ و دشتستان خصوصأ آنگونه نیست که آنها می پنداشتند و اگر هم آنگونه بود این جوان انقلابی آنطور که حضرات می گفتند با سرانگشت تدبیر که هیچ با بیل و کلنگ و منتیل هم نمی تواند مشکل گشا باشد .


ما آن روزسکوت کردیم و هیچ نگفتیم چون تجربه ناکارآمدی نماینده قبلی را داشتیم فقط نشستیم و گوش دادیم و گفتیم "اگر نمیریم نِ پیریم" .ایشان رفت و روی صندلی بهارستانش نشست اما به جای عمل ، شروع کرد به حرف زدن آنهم حرفهای نامربوط : "از نفوذمان در جهان اسلام برای تحریم کره جنوبی استفاده  می کنیم" – " گره زدن رفع مشکلات داخلی به انتخابات دیگر کشورها توهین به ملت ایران است " و این آخری که دیگر خیلی  نامربوط  بود : " صادرات خرما جایگزین خوبی برای نفت است" . من نمی خواهم وارد جزئیات این حرف و شعارها شوم چون همه می دانند کار مملکت اگر با شعار دادن و گُنده گویی به سامان می رسید امروز ما جای ژاپن نشسته بودیم به این هم کار ندارم که ایشان در چه شرایط خلاء رقابتی انتخاب شدند و پایشان به مجلس رسید  اما به عنوان یک دشتستانی وقتی می بینم نماینده مان اینقدر از مرحله پرت است و حداقل پختگی سیاسی و بینش رسانه ای ندارد و با حرفهایش مضحکه  و خنده زار خاص و عاممان کرده واقعأ خجالت می کشم .


در اثبات  ناکارآمدی نمایندگان این دوره همین بس که  در عرض چهار ماه شروع این مجلس قیمت ارز چند برابر شده و هزینه زندگی  چند برابرتر. پس جناب رضایی اگر نمی توانید برای مشکلات اقتصادی کاری کنید ، همین که اولویتهایتان با دغدغه های مردم متناسب نیست خودش ظلمی مضاعف است  دیگر با این حرفها نمک روی زخم خلق الله نپاشید . سخنرانی های پرطمطراق جنابعالی دقیقأ مثل کار - بنایی گچ کارهاست . از صبح تا غروب جِنجال می کنند و " بده گچ بده سنگ بده گچ بده سنگ "  می گویند بعد یک دیوار یک لای کج و معوج تحویل صاحب کار می دهند . پس " به عمل کار برآید نه به حرف ". لطفأ  برای بالا بردن یک دیوار یک لای بی پی و شالوده  اینقدر حرف نزنید کمی هم عمل گرا باشید . وانگهی به قول مادربزرگم : آدم باید "پیتِ زبون" داشته باشد. پیت زبان داشتن همه اش فحاشی نکردن نیست که می دانم شما عفت کلام دارید  و زبانتان به فحش و ناسزا باز نمی شود. پیت زبان داشتن یعنی خوددار بودن و اینکه حرف را مزمزه کنی و هر چه سر زبانت آمد نگویی.


مردم امروز غم نان دارند و کارد گرانی تا مغز استخوانشان رسیده  به آنها نمی شود گفت در یخچال را باز کنید شعار بردارید لای نان بگذارید و گَم بزنید . شنیده ایم جنابعالی آدم سالم و پاکی هستید اما سلامت نفس به تنهایی برای نمایندگی یک مردم زجر کشیده کافی نیست اگر کافی بود " مش غلامحسین " سرایدر خانه دکتر مصدق وزیر دارایی  می شد چون در پاکی نظیر نداشت . شما اهل رسانه هستید و  قبل از مجلس در منصب مهم و استراتژیکی بوده اید و بهتر از من می دانید سرنخ مشکلات مملکت در کجاست. پس نعل وارونه نزنید و آدرس داخل و خارج و انتخابات و خرما ندهید ژست سخنوری هم نگیرید  و به جزئیاتی که برای مردم اولویت ندارد نپردازید و بدانید "این ره که می روی به ترکستان است".


دوستی تعریف می کرد بچه که بودم یکروز دوچرخه ام را بردم تعمیرگاه باد کنم. مرد بلند قد لاغراندامی هم داشت تایر دوچرخه بیست و هشتش  را باد می کرد . تعمیرکار هر چه می گفت: عمو ! بس است اینقدر این تایر را باد نکن می ترکد ، مرد گوشش بدهکار نبود و هی  باد می کرد. بالاخره تیوپ طاقت نیاورد و ترکید. جالب اینکه در حالیکه تیوپ و تایر تکه تکه شده بود مرد خم شده بود آب دهان روی کرمک می زد ببیند کرمک باد می دهد یا نه . کمر مردم زیر بار گرانی خم شده  آنوقت شما  شعار می دهید و سرِ کرمک تُفکه می زنید و دنبال نشتی می گردید؟ شعار و رجز که همه جا هست نیم ساعت تلویزیون را روشن کنید تا شعارهایی بهتر تر، شیک تر و مجلسی تر از آنچه شما می گوئید را  بشنوید اگر فقط برای حرف زدن بود خب چرا به مجلس رفتید؟


و اما کلام آخر:


بنده معتقدم ناپاکی همه اش رانت خوری و اختلاس و سوء استفاده و دزدی نیست که می دانم از این موارد مبرا هستید ناپاکی این است که  مردم راست بخواهند و شما کج بروید ، مردم شعور بطلبند و شما شعار خرجشان کنید ، اولویتتان متناسب با دغدغه ملت نباشد و بالاخره اینکه  پی و شالوده امور  بر آب باشد و شما در بند ظاهر و نقش ایوان باشید ، اینها همه مصادیق کج فهمی و توی باغ نبودن است.


و نکته پایانی هم اینکه ممکن است این نوشته در نگاه اول تلخ  و زبر و گزنده بنظر برسد اما بگمانم از صد بله قربان گویی مجیزگویان بی خاصیت، جنابعالی  را مفید تر و نافع تر است. پس اول "دشمنی" که شیخ اجل سعدی در این ابیات  بکار برده را "منتقد" تفسیر کنید  بعد  بخوانید :


ز "دشمن" شنو سیرتِ خود ، که دوست
هر آنچ ، از تو آید ، به چشمش نکوست
وَبال است دادن به رنجور، قند
که داروی تلخش بوَد سودمند
از این بِه ، نصیحت نگوید کَسَت
اگر عاقلی ، یک اشارت بَسَتکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/08/23 - 12:52
0
3
جانا نصیحت الملوک! از زبان ما می گویی
1399/08/20 - 09:36
4
1
به آقای عبدالهی اول بگم شما معیشت و اقتصاد مردم را گروگان سیاسی بازی های خود گرفته اید.
شما از جاهایی نخ میگیرید ک اقای رضایی زیر و بمتون رو میدونه و ایشون یک نماینده انقلابی هستند و شما بی لیاقتی و بی عرضگی دولت در 7 سال گذشته را گردن مجلس ک وظیفه ی نظارت دارد نه اجرائی نیندازید /
مردم شریف دشتستان و تمام استان بوشهر همه تحصیل کرده هستند و دیگر دروغ این حرف ها را نمیخورند.
جریان شما یک چیزی را بولد میکنند و خود در مقابلش می ایستن و نمونه های زیادی هست که بنظرم بگم اتحاد خبر چون خودش توی اون جریانه منتشر نمیکنه ولی میگم شاید منتشر کرد.
خاتمی بود ک نمیگذاشت ویدیو آزاد شود.
تاج زاده و هزاران نفر از این جریان بودند ک برای شل حجابی پونس بر پیشانی زنان میزدند.
شما بودید ک بین دختر و پسر در دانشگاه پرده کشیدید.
و الان با اینترنت رایگان و بدون فیلتر شکن به جنگ ممنوعیت ویدیو
با خراب کردن دیوار بین مردم به جنگ حجاب اجباری
و دوچرخه سواری و ورزشگاه و ربنا شجریان به جنگ مردم رفتید و رای اوردید ولی دیگر مردم ما مردم قبل نیستند که با چند تا حرکت ساده لوحانه بازم در دام شما بیفتند.
آقای رضایی در طیفی هستند ک از زمان انقلاب حرف رهبریت را بدون کم و کاست انجام دادن و نتیجه و ثمره ی آن را دیدیم.
من حاضرم به مناظره ای با شما بشینم و بحدی نشانتان دهم ک راهی ک شما در پیش گرفتید به کجا میرود.
1399/08/10 - 11:19
1
8
جناب آقای رضایی نماینده شهرستان دشتستان قدم های شما در این چند ماه صرفا جهت رفع تگلیف بوده ولاغیر
1399/08/07 - 12:39
2
3
وضعیت کنونی کشور ،نتیجه و خروجی همه اجزا سیستم مدیریتی کشور است که هر کدام سهمی در این وضعیت بغرنج دارند.
اینکه سهم هر جز در رساندن کشور به این نقطه نامطلوب چه میزان است از حوصله این پیام خارج است
تنها نکته قابل عرض در باب فرمایشات جناب رضایی بحث شفافیت و پاسخگو بودن است
متاسفانه سهم بیشتر این ناکامی ،مربوط به افراد و نهادهایی است که خارج از نظارت و شفافیت مورد نظر اقای رضایی است و عملا به هیچ‌ مرجعی پاسخگو نیستند
1399/08/06 - 21:02
3
2
چرا اینقد پیچیدش میکنید،یابقول معروف لقمه رو‌ دور سرت میچرخونی.بنده خدای چیزی نوشته و بندگان خدای هم نظراتی نوشتن،اینجا تشخیص حق وناحق با مخاطب ومردم است.
فهم تشخیص دادن حق وناحق خیلی ساده تر از اونی است که فکرش کنیم.
زندگی گذشتگان رو بایست درس گرفت تا متحمل هزینه نشویم.
در جنگ جمل دو جبهه در مقابل هم بودند که تشخیص حق وناحق برای مردم سخت بود.
یک طرف امام علی«ع»که شناخت عظمت آن آشکار و جبهه دیگر طلحه وزبیر باعایشه که همسر پیامبر «ص»بودن با آن سمت و‌ویژگی ها.
پاسخ این شبهه که کدام حق است را در مراجعه به امیر بیان و حکمت امام«ع»می دیدند،
ایشان فرمودند:حق را با ما نشناسید بلکه ما را با شاخص حق بشناسید.
فلذا زمینه ی این تمیز دادن حق از ناحق در این است که،حق را به دقت وحقیقت بشناسیم و این شناخت زحمت وتلاش می طلبد.
نه اینکه حق را به سلیقه و مزاج و‌منافع ذی نفع خودتحریف کنیم.
این یک قضیه ی حل شده است وتمام.
نه آقای رضایی و‌نه آقای عبدالهی نیاز به تحسین و‌تمجید وتایید دارند،چرا که آنان در پیش گاه خدای خود پاسخگوند و بار خود را خود به دوش دارند بر دوش من و‌تو نیس.
نکته ی لازم به تذکر اینکه اما آنکه میخواهد حق را با تزویر وفتنه و بازی با کلمات و ادای حق به جانب گرفتن به مردم تحمیل کند بحثی جداست.
وگرنه انکار آفتاب چیزی از آفتاب کم نمیکند.
باشد که همه ی ما در سایه عنایت حق تعالی،روسفید سر بر خاک گذاریم.
نه عبدالهی بی سواد و‌بی تجربه است ونه رضایی ،ونه مردم چشم گوش بسته وخداوند تبارک وتعالی هم قدرتمندتر و آگاه تر از همه است.

1399/08/06 - 08:28
2
9
از اتحادخبر برای نشر نظرات و مطلب جناب عبدالهی ممنونم که مشتشان را باز کرده و تش به ..... شان انداخته
1399/08/06 - 08:26
3
11
رضایی با رانت جای مخصوص و در خلا افراد لایق و بخاطر مشارکت ضعیف تاریخی توانست به مجلس برود وگرنه او کجا و مجلس کجا؟ دخالتهایش در اموری که به وی ربطی ندارد هم کاملا مشهود است و فقط برای خودنمایی است و بس. وزیر بدبخت هم که همه میدانند چرا رضایی و باندش و ... با او کینه دارند / پتروشیمی ابپخش و ..../ خیر سر سالاری که دامادشان است....../ هجمه علیه اقای عبدالهی فهیم و کاردان و اهل شخیص رسانه که هنرش از رضایی در رسانه هم بالاتر است و مردمی است و دلی و مقبول هم از جناح تندرو خشمگین از ابراز حقایق مشهود است.
1399/08/05 - 13:39
5
1
اقای عبدالخاق جان . قیاس به نفس گناه کبیره هست و چرا از ابتدا تا انتها قیاس به نفس راجع به دکتر رضایی کردید؟
1399/08/05 - 10:06
2
11
سلام خدمت همه دوستان.اولا دوستانی که گرم کرده وبه اقای عبدالهی میتازندیک باردیگرتیتراصلی این بنده خدارا بخوانند.نوشته نقدی برسخنان ومواضع نماینده نه عملکرد.دوما ایشان به عنوان یک نویسنده نظرش رانوشته شما خواهی پندگیر وخواه ملال.سومارسانه ونشریه که از نماینده تعریف وتمجید کنه بسیارداریدمگرکسی چیزی گفته. چهارماهمین اتحادخبردرمقاله ای به تعریف وتمجیداز نماینده منتخب شما پرداخته لطف کنیدنظرات زیرمقاله رابخوانید.پنجم اگه نماینده دوست داشت که ازمطلب استفاده میکنه اگرم نه که هیچ عبدالخالق دارش که نزده
1399/08/05 - 09:39
5
3
جناب عبدالهی خود جنابتان در ستاد انتخاباتی دولت و کاندید دور قبل و جریان حامی بودید، حالا که چنین وضع فلاکت باری نصیب مردم کردید ، میخواهید تقصیر را به گردن این و آن بیاندازید . باشد دلار 30 تومنی تقصیرش با کاندید جوان ، دلاری که از 3 هزار به 20 هزار رسید تقصیرش با کیست؟ پرایدی که از 7 به 60 میلیون رسید مقصرش کیست ؟ زمینه کثافت بازی دلالان را چه کسی بنا نهاد ؟ عبدالهی دوران ......... شما به پایان رسید ...........
1399/08/05 - 09:25
1
7
چه می شد اگر نتیخه گیری جناب عالی چهار بیت بود؟:ترش روی بهتر کند سرزنش#که یاران خوش طبع ِ شیرین منش!!سعدی را دست کم مگیرید. در تاریخ جهان کم نظیر است!
1399/08/05 - 02:06
8
6
ما که ندیدیم شما یک انتقاد از جناب نماینده قبلی کنید که اثری از ایشون نبود اون هم توی دولت موافقش ایشون که دولت مخالفش هم روی کار هست ولی چقدر زیاد توی همین چند وقت کم بین همه مردم بود و در مجلس صحبت کرد؟!..کاش تا همون چهار سالی که به نماینده قبلی انتقادی نمی کردید لااقل چهار روز انتقاد نفرمایید چهار سال بی خاصیت گذشت و این چند روز نماینده جدید واقعا پربار بود و هست و خواهد بود لااقل وقت انتخابات بین مردم نمیاد و همیشه حاضر هست و در مجلس مسکوت و مهر بر لب نیست!!..
1399/08/04 - 23:51
0
5
البته باید به دوستانی که از نویسنده انتقاد فرمودند که چرا ایشان عجولانه شروع به انتقاد از عملکرد آقای نماینده کرده، حق داد. نمایندگانی که اون میزان از استقلال و شجاعت را در عمل ندارند که وقتی از وزیری ناراضی هستند...بجای استیضاح وزیر مربوطه به بزرگترای خود نامه اعتراضی مینویسن باید زمان داد که وظایف و اختیارات قانونی خود را یاد بگیره شاید بعد به مبارزه با مفسدین دانه درشت هم برسند ان شالله...
1399/08/04 - 23:36
2
9
‌‎اینهانمایندگان ما مردم نیستند چون دغدغه هایشان از جنس دغدغه ما نیست. واضح و روشن هست ک ‌‎این مجلس و نمایندگان استخدامی این دوره هم دنبال شوعاف هستند و گرنه نماینده مجلس استانی با این سطح از پتانسیل های درآمدی و وضعیت اقتصادی و فرهنگی مردمش که نباید دغدغه اش تویبت زدنهای عقیدتی و جناحی باشد. اگر کسی کار میکرد وضع این نبود.
1399/08/04 - 09:40
4
3
نماینده و شورا فقط بازیچه هستن. بابا رضایی حداقل حرف میزنه جمیری خودش خفه کرده فقط دلش خوش صندلی مجلس نشسته آخه اینا رای نیاوردن که مسئول باشن کرمی تنگستان بدتر بابا حرف زخم رو تازه تر میکنه در عمل کار بر آید به سخنرانی نیست. سه اداره، استان رو خوردن کجاست نمایندگان. بنیاد مسکن، راه و ثبت
1399/08/04 - 09:05
8
3
اقای عبدالهی شما یک چپی هستید. حداقل انصاف را در صحبت های خود رعایت کنید ایشون نماینده مردم دشتستان هستند و طرح فروش خرما و صادرات رو مثال زدند شما بروید از همان نماینده محبوبتان حمایت کنید که رفته پسرش رو با رانت استخدام رسمی شرکت نفت کرد. چرا حالا سکوت کردی چرا رانت خوری های ایشون رو با نزدیکانش رو نمی گیید.. اصولا دروغ پردازی و تخریب راهکار مناسبی برای فرار از شکست و تحقیر است. پس لطفا تخریب نکنید نقد منصفانه بهتر است اقای عبدالهی
پاسخ: انتشار این نظر به معنی رد یا تایید مفاد آن نمی باشد.
1399/08/04 - 05:40
8
4
سلام آقای عبدالهی بهتر بود راه کاربدهید نمی دانم شما از چه دیدگاهی هستید مشکلات مردم چه اقتصادی وسیاسی اگر دولت نخواهد حرف آقای رضایی بالا تر از رهبر که نیست عزیزم وقتی حرف صلح امام حسن درمیان میاد باید آیه رآ تا آخر بخوانید اگر بهتر بود شک نکنید مردم فهیم دشتستان انتخاب میکردند
1399/08/03 - 22:59
4
7
ای کاش این دوست عزیز جسارت این را داشت که همینطور بقیه افراد و مسئولین را هم به باد انتقاد می گرفت و هیچ اتفاقی نمی افتاد ولی افسوس
1399/08/03 - 22:45
9
4
جناب عبداللهی
سفسطه جالبی بود. و البته کمی خنده دار. اگه کسی به دقت به نوشته جنابعالی توجه کرده‌ باشه خود حامل تناقض‌های زیادیست. دلایل بالارفتن قیمت ارز رو در کت آقای رضایی جستجو میکنید در حالیکه دلایل آن در عمامه کسانیست که شما و امثال شما بر مسند نشاندید. در اوج بی انصافی شما همین بس که حتی صبر نکردید حداقل یک سال بگذرد و بعد انتقادی بکنید. نمیدانم آقای رضایی چکار کرده اند که توپ شما را اینقدر پر کرده اند که بی محابا صفحه ای را سیاه کرده اید. مسلک و راه وجناحتان کاملا مشخص است.
من الله التوفیق
1399/08/03 - 20:09
7
2
با سلام این همه دنبال جناح و گروه نباشید. یک کم هم به فکر مردم بدبخت باشید با این اوضاع اقتصادی. آدم از این تحلیل های غیر کارشناسی شما واقعا متاسف می شود. چطور دولت دلبسته به برجام و تخیلات شما در بوجود آوردن این همه بدبختی و افتضاح اقتصادی را نمی بیند. اما مشکلات اقتصادی را به عملکرد مجلس ربط می دهید...
1399/08/03 - 19:07
7
3
اقای عبداللهی قشنگ مشکلات حاصل ازعملکرد دولت رو به مجلس چسبونديد.دكتررضايي مرد قابلی است و دلسوز كشور وشهرستان است با صحبت شماهم عملکردش کدر نمیشود
1399/08/03 - 16:44
10
4
*روزنامه نگاری که محاسبات عقلانی سرش نمی شود.*

جناب آقای عبدالخالق عبداللهی حفظ الله

تناقضات گفتاری در نگارشات شما به وفور محرز و مبرهن است.
نخست اینکه در پاسخ به سؤال خودتان که پرسیده اید؛(نقل به مضمون)
آیا مجلس شورای اسلامی کارآمدی و توانایی لازم برای حل مشکلات کشور دارد؟
صراحتاً اعلام فرمودید که
پاسخ به سئوال به نظر بنده منفی است.

ایضاً در مطلبی دیگر با اشاره به نماینده محترم چنین معروض داشتید که با سرانگشت تدبیر که هیچ با بیل و کلنگ و منتیل هم نمی تواند مشکل گشا باشد.
دگر بار هامش بر جلوس نماینده محترم اذعان داشته اید صبر کردیم و چیزی نگفتیم!!!
اما واکاوی فعالیت نوشتاری شما در خصوص مجلس یازدهم و دکتر رضایی مؤید عدم استقامت شماست بدین نشان که یک روز قبل از آغاز بکار مجلس یازدهم، آب پاکی بر جوهر جف القلم ریخته و بنا بر مکنونات ذهنی خود که یحتمل از دفینه های ترکستان درآورده اید به عنوان نقشه راه ترسیم نموده و به نماینده محترم تجویز فرموده اید.

جناب آقای عبداللهی حفظ الله
شما در یادداشتی به پیوست لینک الحاقی تحت عنوان (جناب نماینده مجلس؛ شرف المکان بالمکین به تاریخ ۶ خرداد ۹۹) که *بر همین اساس هر ساله در چنين روزی دور جدید مجلس شورای اسلامی نیز آغاز به کار می نماید*
دور جدید مجلس هر ساله؟؟؟

*شوربختانه بس بعید می نماید که شهروندی برخوردار از تحصیلات اکابر نیز از چرخه چهار سالگی ادوار مجلس مطلع نباشد.*

دگر بار در یادداشتی با تلفیق عشق و هوسِ نوشتن، سرفرازانه شاخص های روزنامه نگاری را به یغما برده و با مجد و عظمت چنین مبذول فرموده اید که روزنامه نگار حساب و کتاب و منطق و محاسبات سرش نمی شود!!!
با عنایت به فراگیری ماهوی فضای مجازی خاصه شبکه های پیام رسان اجتماعی به انضمام قدرت پردازش این مهم عطف به ماسبق می طلبد که کیفیت کارتان را ارتقاء بخشید و کمیّت مخاطبان اتحاد خبر را بیش از این تنزل نبخشید.

باورمندم پسندیده می نماید مخاطبانی که به نحوی از انحاء استمداد از قلم شما را دارند دریابید و به روا قلم برانید.
ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان 🤷🏻‍♂️
ارجمند گرامی شما که مطلقاً امیدی به عملکرد مجلس یازدهم ندارید و جمیع تحرکات نماینده محترم را نیز با هیچ ابزاری راهگشا نمی دانید.
بنابراین حرفه ای و شایسته می نماید به طنز پردازی و تمرین *فیکه دادن بپردازید* و در روزمرگی های جنابتان نظاره گر تکاپو و صرف بی منّت انرژی به جهت حل و فصل مشکلات و پیگیری های نماینده محترم دشتستان بزرگ باشید.

به کدامین جرم و خطای نابخشودنی است که عصاره فضائل مردم دشتستان را بدین گونه با ادبیات سخیف و هتاکی های گاه و بی گاه مورد نکوهش قرار می دهید؟
نماینده ای جوان،فعال و انقلابی که سردار قشون وجودش تنها خدمت و خدمتگزاری به مردم است.
گزاف نرفته اگر عنوان دارم جناب آقای دکتر رضایی ظرف مدت پنج ماه به لحاظ حضور در رسانه ملی، سخنوری و ابراز وجود مخلصانه اش در زمره ی انگشت شمار نمایندگان اثر گذار جای خوش کرده است.

تکاپو، فعالیت و مردمی بودن نماینده محترم را ارج نهاده و بدون وادادگی و افتادن در ورطه ی برخی جناح بندی و تقسیم بندی های عبث و بی بهره با ارائه راهکار و همراهی با ایشان در این وادی نقش آفرینی کنیمـ.

خالی از فایده نیست اگر عنوان دارم که امروز شنبه سوم آبان ماه نیز سلسله گزارشاتی به شرح تفصیل از عملکرد نماینده محترم با محوریت شفافیت با مردم و پاسخگویی به دغدغه شهروندان دشتستانی برقرار خواهد بود، در صورت امکان عنایت فرموده و تماشا فرمائید شاید در جهت نقادی تجدید نظر پیشه کنید.

گرانمایه ای روا سخن راندند که
اگر گاهی در پرسیدن شتاب نکنیم، پاسخ خود را به مرور زمان درخواهیم یافت.

ای که خواب آلوده واپس مانده ای از کارای
جهد کن تا بازیابی همرهان خویش را

✍🏻 احمد خواجه حسنی
دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی سیاسی
(وحدتیه مهربان)
1399/08/03 - 15:48
11
4
با سلام خدمت جناب عبدالهی
بنده نیز همچون شما به برخی سخنان ، گفتار ها و عملکردهای نماینده محترم شهرستان نقد دارم و از شما بعنوان یکی از فعالان رسانه ای بابت انتشار مطالب انتقادی تشکر می کنم ،چون نقد اگه از روی خیر خواهی و به دور از جناح بازی باشد موجب رشد می شو د ،اما لازم است مطلبی را خدمت شما عرض کنم:

این عادت شما اصلاح طلبان است که همیشه روایت را از پله دوم شروع می کنید ؛دقیقا می دانید که بخاطر عملکرد خودتان در مجلس و بی دستاوردی دولت متبوعتان؛اقبال مردم را از دست داده اید؛اما ترجیح می دهید بجای پاسخگویی و عذرخواهی از مردم(بابت تمام وعده هایی که به آن عمل نکرده اید)دست پیش بگیرید. شما اگر به گفته خودتان در زمان انتخابات سکوت کردید؛چون چاره ای جز این نداشتید و عملکرد نماینده مجلس و دولت مورد تایید شما حرفی برای گفتن نگذاشته بود و خود نیک می دانید که وضعیت اقتصادی فعلی مردم ماحصل تفکرات دولت و مجلسی است که شما نیز از سینه چاکان آنها بودید.نماینده دشتستان درست است که اشتباهاتی دارد و بعضی وقت ها سخنان نا پخته ای می زند،اما نکات مثبتی نیز دار د که باید دیده شود؛شامل پیگیری فعالانه امورات دشتستان در مرکز استان و پایتخت،به کار کشاندن وزرا و معاونین انها و حضور انان در شهرستان،دوری از حواشی و هماهنکی با فرماندار و به کار کشیدن ایشان جهت پیگیری امورات عمرانی،حضور مستمر در شهرستان و سرکشی از مناطق محروم؛حضور بدون تکلف بین مردم و...

ودر پایان دونکته:
نکته اول:ادب مرد به ز دولت ایشان(شعار شما)؛ شما در نوشتارتان جنبه انصاف را رعایت نکردید ولی کاش جنبه ادب ا نگه می
داشتید.
نکته دوم:ضرب المثل است که می گویند جوجه را آخر پاییز می شمارند؛حال شما را چه شده است که پس از سکوت طولانی در قبال عملکردهای نماینده محترم قبلی و دولت متبوعتان،در ابتدای پاییزبدنبال جوجه ها می گردید.
با سپاس
1399/08/03 - 15:06
8
2
درود بر جناب عبدالهی
اولا شما یا همان موقع که گفته بودید اگر نمیریم نپیریم، باید حرفتان را میزدید یا الانم نباید میگفتید
ثانیا قیمت ارز دست شخص نماینده نیست
آقایان حسن روحانی،نوبخت، همتی تصمیم گیرنده هستند
ثالثا به قول مادربزرگتان شما خودت پیت زبونت رو نداری پس دیگه چه انتظاری از بقیه میشه داشت
رابعا شما به گچ کار نباید توهین میکردی که کردی
خامصا مثالی که درمورد دوچرخه 28 و کرمک زدید فکر نکنم ارتباطی با نقد نماینده داشته باشه.

1399/08/03 - 14:53
6
4
عبدالهی خان عزیز سلام .کاش یه خورده صبر می کردید این جوان پاک باخته یکی از 290نماینده مجلس و قرار نیست یک تنه همه مشکلاتی که جناح سیاسی جنابتان خلق کرده یک شبه ازبین ببرد اندکی صبر سحر نزدیک است ولی حداقل کشاندن وزیر ژنرال نفت به مجلس و دادن کارت قرمز برابری می کنه با همان 4سالی که وکیل الدوله قبلی تان حتی از فکرش هم وحشت می کرد.شاید هم بخشی از دلار نفتی هم نصیب شما میشه که اینقدر برافروخته اید.یه کم انصاف هم داشته باشید.
1399/08/03 - 14:02
7
2
انتقاد حق هر شهروندیست ..و اساسا انتقاد سازنده میتواند جامعه را اصلاح نماید به شرط اینکه بدون حب و بغص گفته شود ......اما ظاهرا این اقا بیشتر بدنبال عقده گشایی بوده تا یک انتقاد سازنده .....عقده گشایی نامش نه انتقاد است نه بیان یک واقعیت ....بلکه صرفا تخریب شخصیت طرف مقابل است .....ایشان بهتراست بدانند اگر قصد انتقاد از اقای دکتر رضایی دارند و هدفشان کمک به نماینده هست برای توسعه دشتستان ...‌صراحتا به موارد ضعف اقای دکتر رضایی اشاره داشته باشند ....
1399/08/03 - 13:54
2
10
بسیارعالی و درست فرموده اید جناب عبدالهی
1399/08/03 - 13:10
4
5
برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی خصوصا منتخب دشتستان بزرگ آرزوی موفقیت و دلسوزی بیشتر داریم . در این مقطع مجال گلایه و شکایت صلاح نیست بلکه بر همگان واجب است که نماینده را حمایت و مشاوره صحیح دهند تا پیشرفت بیشتری شاهد باشیم از تلاش های نماینده قبلی دشتستان جناب آقای باقر سعادت تشکر و برای آقای دکتر رضایی نیز توفیق روزافزون خواهانیم
1399/08/03 - 12:49
9
3
آقای رضایی قبل از اینکه بر صندلی بهارستان بنشیند فعالیت جهادی خودش رو شروع کرد،الانم بیشتر از خیلی ها داره کار میکنه،این نقد رو باید قبلا به نماینده اصلاح طلبتون میکردین که نکردین،در ضمن گندی که رییس جمهور بنفشتون زده حالا حالا ها پاک شدنی و جبران کردنی نیست،مجلس و قوه قضاییه هم دارن با تمام انرژی و تلاش کار میکنن.
1399/08/03 - 12:23
5
8
الحمداللله.سپاس نسل ها به قلم مطهر شما.قلم شماست که یاد شهدا و ونیاکان را ارج می نهد وراه خدمت به خلق الله کشور اسلامی روشن میسازد.
1399/08/03 - 12:19
6
12
حرف حساب...

درود بر آقای عبدالهی
حرف دل هزاران دشتستانی رو زدید
موفق و سربلند باشید


تشکر از اتجاد خبر بابت انتشار انتقاد و گلایه مردم از مسئولان.

رسانه موفق و همراه مردم ، رسانه نترس هست.
1399/08/03 - 11:42
6
10
درود بر جناب عبداللهی گرامی برای تحلیل تماما واقعی که داشتند...خوب بودن افراد برای احراز مسئولیت سنگین نمایندگی از شرطهای لازمست؛ اما بهیچوجه کافی نیست.نماینده باید و باید اشراف کافی یاکمینه
نسبی به شرایط اقتصادی؛ اجتماعی؛ سیاسی کشور و جهان داشته باشد.
و اگر نداشته باشد خواه و ناخواه به وادی شعارپردازی خواهد افتاد...که در مورد جناب رضائی شوربختانه رخ داده است.
1399/08/03 - 11:38
7
7
سلام علیکم در کشور ما وبه تبع آن دشتستان افرادی داریم که خود سنگی را درچاه می اندازند وبعد میگویند حالا شما بیایید وسنگ را بیرون بیاورید جناب عبداللهی ابتدا به عرض برسانم ایشان گفت صادرات نفت خام اشتباه است وصادرات غیر نفتی باید جایگزین شود ومثال هم زیادزدندکه یکی خرمابوداما شما طبق رویه همیشگی تان مصادره به مطلوب کردید دوما وضع کنونی ناشی ازهمین تفکردوستان شماست که فقط بلدند نفت خام بفروشند وکود انسانی وارد کنندودلار4200را برای واردات دسته بیل هزینه کنند وبودجه کرونا را فدای قدم دخترشان کنند وشما خودنیزمسئول این وضع هستید وبه قول خودتان روباه بنفش با فریب تو وامثال تو برگرده مردم سوار شد هرچند من قبول ندارم فریب خورده باشیدضمنا نماینده مطلوب شما وکیل الدوله سابق است که هنگام نزدیک شدن به جایگاه سخنرانی مجلس غش کند البته زدشمن شنو شما خود گویای نوع مطلب نوشتن شماست امیدوارم انصاف را درنوشته هایمان رعایت کنیم پیروز وموفق باشید
1399/08/03 - 10:59
11
11
متن شما بوی جناح بازی و انتقاد نه از روی دلسوزی میدهد . بذارید حداقل یکسال بگذره . بعد واقعا عملکرد را نقد کنید
1399/08/03 - 10:56
9
8
آقای عبدالهی متن انتقادی شما خوب است ولی زمانش الان نیست .
حداقل یک سال دیگر است.
من تعجب میکنم با وجود انسان های فرهیخته ای مثل جنابعالی چرا متنی در مورد نماینده قبلی که تقریبا هیچ از لحاظ عملکرد بود در طول 4 سال منتشر نشد . حالا این یکی که هنوز شش ماه از مسئولیتش نگذشته و موعد تحقق وعده هاش نرسیده . چرا اینقدر عجول شده اید؟
1399/08/03 - 10:39
4
5
با سلام بالاخره انتقاد واحقاق حقوق شهروندی از نماینده خوب است ولی باید اینروزها حال روز اقتصاد فلج کشور در نظر بگیرم که چه کسانی این اقتصاد را بیمار کرده‌اند قطعا بوسیله راندخواریشان وتبعیض ونداشتن یک قوه قضائیه مقتدر که اینها را خاموش بالاخره نماینده جسور ما اهدافش مبارزه به دانه درشتها ست امروز بایستی جناب رضایی ها حمایت تا بقیه نمایندگان درصف وی قرار گریند تا نا لایقی در مدیران هست کار انجام نمی‌شود انتظار نداشتیم نماینده ما بتواند کاری انجام دهد مگر اینکه همین سدها را بردارد تاکی از بیت المال استفاده بکنند ونمایندگان سکوت بکنند امروز جناب رضایی نیاز به حمایت دارد تخریب نه رای بوی نداد ولی کار کردن برای مردم در ذات اوست
1399/08/03 - 09:13
5
9
درود .درود . درود .
1399/08/03 - 09:11
5
8
عالی بود جناب عبدالهی واقعا احسنت دارید
1399/08/03 - 09:07
5
6
دوست عزیز ناکارآمدی نماینده قبلی را عنوان کردی ای کاش مصادیق صحبتتان رابیان می کردید، از شما به عنوان حامی نماینده قبل بعید است که پس حالا که نماینده رفته ناکارآمدی او را عنوان می کنی، ای کاش در زمان حضور وی در مجلس این موضوع را گوشزد کی کردید.
1399/08/03 - 09:03
4
9
همان طور که فرمودید و ذکر شد بهترین کمک به مسؤلان کشور، نقد است. البته که مسؤل می بایست سینه ای گشاده داشته باشد. از آقای عبداللهی هم کمال تشکر و قدردانی را داریم
ز "دشمن" شنو سیرتِ خود ، که دوست
هر آنچ ، از تو آید ، به چشمش نکوست
1399/08/03 - 09:00
11
10
مثلاً نماینده ها ی قبلی دشتستان چه کردن که حالا ایراد از این نماینده می گیرد . حداقل این حرفی میزند و دوست دارد که عمل شود
پس مطمئن باشید دکتر رضایی دلسوز دشتستان هست
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • اختتامیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت به روایت دوربین اتحاد خبر
 • گزارش تصویری / آئین برافراشته شدن بزرگترین پرچم سبز رضوی در شهر برازجان
 • پادجم از مرحله بحرانی و بن‌بست سه ساله خارج شده است/ حذف سهمیه خوراک برخی پتروشیمی‌ها خیانت به سهامداری و سرمایه‌گذاری است
 • تصاویر اتحاد خبر از دومین روز بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
 • روز سوم نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت به روایت دوربین اتحاد خبر
 • پتروشیمی جم پیلن بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده پلی پروپیلن در کشور است
 • گزارش تصویری / مراسم عزاداری مردم برازجان در سوگ شهادت رییس جمهور
 • جوان رزومه دار بومی استان، مدیرعامل شرکت توسعه پلیمر کنگان شد
 • ۸۰ درصد گاز کشور از استان بوشهر تامین می شود/ ۱۰۰درصد تجهیزات شبکه انتقال گاز ساخت داخل است
 • از سختی های کار روابط عمومی ۲۴ ساعت آنلاین بودن است/ جایگاه روابط عمومی ها شناخته شده نیست
 • اعتراض اهالی به احداث پست فشار قوی برق در کوی آزادگان برازجان
 • خیلی از معلمان در کنار شغل معلمی شغل دوم دارند/ من عاشق معلمی هستم
 • سرود پهلوانی در برازجان طنین افکند
 • پیشرفت فیزیکی۹۵درصدی پارک شهید کشتکار/ دلیل عدم پیشرفت پروژه سالن شهید سلیمانی عدم تخصیص اعتبار است/ تا۲۰روز آینده خیابان ۵۰متری آسفالت ریزی می‌شود
 • انتخابات ریاست جمهوری و یک چالش حقوقی برای کاندیدا شدن مخبر و قالیباف
 • .: Mekpco حدود 19 ساعت قبل گفت: درود آقای اندیک و ...
 • .: سید حدود 20 ساعت قبل گفت: آفرین . عالیه ...
 • .: محمد کاویانی حدود 24 ساعت قبل گفت: سلام‌ دانشگاه تا شهرفاصله ...
 • .: نگین 1 روز قبل گفت: مثل همیشه عالی و ...
 • .: فا 1 روز قبل گفت: خيلي قشنگ بود عاااالي😘🥰 ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 3 روز قبل گفت: با سلام ان شاءالله ...
 • .: سعدآباد وطن خواه حدود 4 روز قبل گفت: بخش عمده ی کار ...
 • .: سعدآباد حدود 5 روز قبل گفت: چیزی که همه ی ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: درود بر دکتر سالاری ...
 • .: رها حدود 7 روز قبل گفت: آیا شیرمردی دلسوز و ...