امروز: جمعه 01 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 شهريور 1396 - 12:35
به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛

اتحاد خبر: جلسه هم اندیشی اندیشگاه سلامت در راستای تدوین طرح سند جامع سلامت برگزار شد. به گزارش «اتحاد خبر»، حسین دارابی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی اندیشگاه عمومی اظهار داشت: در این حوزه از کمک مسئولین فنی کارخانجات، بهورزها، ادارات، شوراها و آحاد مردم شهرستان کمک گرفتیم، تشکیل....

اتحاد خبر-زهره عرب: جلسه هم اندیشی اندیشگاه سلامت در راستای تدوین طرح سند جامع سلامت صبح سه شنبه 21 شهریور ماه در پژوهشسرای متقین برازجان برگزار شد.


به گزارش «اتحاد خبر»، حسین دارابی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی اندیشگاه عمومی اظهار داشت: در این حوزه از کمک مسئولین فنی کارخانجات، بهورزها، ادارات، شوراها و آحاد مردم شهرستان کمک گرفتیم، تشکیل خانه مشارکت های مردمی نیز توانسته نقش مردم را در نظام نامه سلامت پررنگ تر کند.

وی برخی از عوامل را بر سلامت مردم شهرستان دشتستان موثر دانسته و عنوان داشت: برخی عوامل با فراوانی های مختلف بر سلامت مردم شهرستان دشتستات موثر هستند که این عوامل توسط گروه های اجتماعی شناسایی و تدوین شده است.

دارابی ادامه داد: این عوامل ممکن است لزوماً مرگ نباشد بلکه عواملی مانند دیابت، چاقی، بیماری های قلبی و عروقی، دخانیات و غیره... بر سطح سلامت مردم تاثیرگذار هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اذعان داشت: باید یک برنامه و استراتژی چند ساله را برای برطرف کردن این موارد تنظیم کنیم.

حسین دارابی با اشاره به اینکه 23 عامل مشکلات عمده سلامت هستند؛ گفت: اولین عامل که خیلی مشکل ساز بوده وجود سگ های ولگرد است و پس از آن بیماری دیابت که شیوع و بار بیماری آن زیاد شده است. عوامل بعدی نیز دخانیات، چاقی، کم تحرکی و دفع فاضلاب می باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت اصلاح شیوه زندگی اظهار داشت: اصلاح شیوه زندگی می تواند محور برنامه هایی باشد که در آینده از بیماری هایی که امروزه به عنوان عامل مرگ و میر در کشور از آنها یاد می شود پیشگیری نماید.

 

ماریا خویش دوست، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تشکر از حضور و توجه حاضرین گفت: خوشحالم همه برای چیزی که دغدغه تمام مردم است و خواسته همه ما است همکاری دارند؛ سمن ها، شهرداری ها، دهیاری ها و شوراها، مردم، اصناف، ادارات و غیره... که از همگی تشکر می کنم.

وی افزود: در خصوص تدوین طرح سند جامع سلامت شهرستان دشتستان، دکتر دارابی اعتقاد داشتند که نظر مردم بسیار مهم است. به همین لحاظ فرم هایی طراحی و بین حاضرین توزیع شده است. از دوستان می خواهم که ده مورد ذکر شده در فرم را بر حسب اهمیت موارد امتیازدهی کنید. این ده مورد شامل وجود سگ های ولگرد، بیماری دیابت، مصرف بی رویه دخانیات، چاقی و افزایش وزن، دفع فاضلاب، جمع آوری زباله، بیماری فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی، کم تحرکی و بیماری های روحی و روانی است.

 

خویش دوست عنوان کرد: از همه دوستان خواهشمندم برای همکاری و همفکری با ما خوب فکر کنید و فرم را پر کنید تا به یاری شما بتوانیم در جهت برطرف شدن این مشکلات بکوشیم.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین