امروز: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 خرداد 1396 - 09:12

اتحادخبر: در پی پرداخت قسط ۴.۵ میلیارد دلاری و تکمیل فرآیند خرید یاهو توسط ورایزن، مدیرعامل یاهو استعفا کرد.

اتحادخبر: در پی پرداخت قسط ۴.۵ میلیارد دلاری و تکمیل فرآیند خرید یاهو توسط ورایزن، مدیرعامل یاهو استعفا کرد.
به گزارش تسنیم؛ خانم مایِر که سال 2012 میلادی از گوگل به یاهو آمد، با خروج از یاهو حدود 200 میلیون دلار درآمد کسب می‌کند. شرکت ورایزن کسب و کار اصلی شرکت یاهو را خریداری کرده و قرار است آن را با AOL ادغام کند تا شرکت جدیدی موسوم به Oath تشکیل شود.

آنچه از این غول اینترنتی دهه 1990 میلادی باقی می‌ماند، شامل سهام Alibaba و Yahoo Japan‌ است که به Altaba‌ تغییر نام خواهد داد. پس از این که تیم آرمسترانگ، رئیس AOL‌ به عنوان مدیرعامل Oath انتخاب شد، انتظار می‌رفت که خانم مایر اقدام به استعفا نماید.

در طول 5 سال گذشته و ناتوانی وی در بازیابی شهرت پیشین یاهو و همچنین حملات هکری متعددی که نسبت به یاهو رخ داد، انتقادات زیادی به عملکرد او وارد شده است.

خانم مایر روز سه‌شنبه یک نامه خداحافظی ارسال کرد و در آن دستاوردهای خود از جمله افزایش درآمد بخش‌های آگهی و ویدئو، دریافت جایزه طراحی و ارائه غذای رایگان در رستوران یاهو را بیان کرده بود.

او همچنین به افزایش 33 میلیارد دلاری سهم یاهو از بازار اشاره کرد، اما درباره نقش بسیار پررنگ سهام سودآور Alibaba در این رابطه سخنی به میان نیاورد. وی همچنین از حملات هکری که منجر به افشای اطلاعات یک میلیارد کاربر یاهو شد، حرفی نزد.

در این نامه از Tumbler‌ که به قیمت 1.1 میلیارد دلار خریداری شد، اما در عمل به عنوان یک شبکه اجتماعی متروک به کنار رفت، سخنی به میان نیامده است.

وقوع حملات هکری پس از خرید یاهو توسط ورایزن، موجب کاهش 350 میلون دلاری ارزش این معامله شد./ج


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین