امروز: جمعه 27 فروردين 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 اسفند 1399 - 22:56
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر مطرح کرد؛

اتحاد خبر: نشست خبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با موضوع انتخابات با اصحاب رسانه برگزار شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، صبح یکشنبه محمد تقی ایرانی در نشست خبری با موضوع انتخابات اظهار داشت: در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ دو انتخابات مهم و تاثیر گذار که سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را پیش رو داریم.... 

افزایش صندوق های رای جهت حفظ سلامتی مردم/هرگونه تبلیغ زودهنگام انتخاباتی تخلف است و برخورد قانونی می شود

اتحاد خبر-ساناز دانشگر: نشست خبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با موضوع انتخابات با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، صبح یکشنبه محمد تقی ایرانی در نشست خبری با موضوع انتخابات اظهار داشت: در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ دو انتخابات مهم و تاثیر گذار که سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را پیش رو داریم.  


معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار با توجه به مطالبات جدی مردم در حوزه انتخابات گفت: ارکان نظام جمهوری اسلامی بر اساس رای مردم شکل می گیرد و مبتنی بر رای ملت است.

وی در ادامه افزود: دموکراسی با حضور،مشارکت مردم و رای آن ها معنا پیدا می کند که از مهم ترین ارکان دموکراسی، حق رای ملت است.

 ایرانی با تاکید به حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای اضافه کرد: حضور مردم پای صندوق های رای قطعا تاثیرگذارترین عرصه نمایش ملی ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی در ادامه گفت: انتخابات ۱۴۰۰ از این جهت مهم است که مردم ایران می خواهند دموکراسی ایرانی را به رخ جوامع بین الملل بکشند.

ایرانی با اشاره به این نکته که اگر میخواهیم گفتمانمان را با دنیا ثابت کنیم بیان کرد: برای نشان دادن اقتدار و عزتمان در عرصه بین الملل نشان بدهیم باید در انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم.

وی ضمن  این نکته که مردم امروز از بلوغ سیاسی برخوردار هستند افزود: مطالبات مردم بحق است و  اگر کسی باعث دلسردی مردم می شود  آن نه در راستای مردم و نه در راستای آرمان های امام حرکت می کند و نه این موضوع قابل دفاع است.

 ایرانی با اشاره به آفت ها و معایب شوراهای اسلامی گفت: در عملکردها نارسایی ها و ضعف هایی وجود دارد و تخلفاتی را در شهرها و روستاها مشاهده کرده ایم که ما را نگران کرده است.  

وی ادامه داد: یکی از مواردی که به اصلاح شوراها، شهرداری ها دهیاری ها کمک می کند؛ انتخاب سالم آگاهانه است که ما بدانیم چه شخصی می خواهد امور شهر و روستای ما را در دست بگیرد.  

ایرانی با گلایه از امور شوراها افزود: برخی از شوراها به اعتماد مردم آسیب زدند که البته اشخاصی که این آفت را ایجاد کردند آن ها آسیب دیدند.  

وی در ادامه گفت: کسانی که برای شوراها ورود می کنند باید پاک دست ، قانونمند، آگاه به امور شوراها و حتما در یک حوزه تخصص داشته باشند.

ایرانی با اشاره به این موضوع که شبانه روز مردم ما را رصد می کنند بیان کرد: مردم به صورت مداوم از طریق فضای مجازی رصد می شویم و ما باید سنجیده و درست عمل کنیم و یاد بگیریم پاسخگو باشیم و عقاید دیگران را تحمل کنیم.

وی در ادامه افزود: در برخی مواقع متاسفانه شاهد توهین ها و هتاکی ها هستیم و در برخی مواقع با یک مطلب در فضای مجازی آبروی یک مسلمان را می بریم.

ایرانی با تاکید به ترویج اخلاق مداری  بیان کرد: همدیگر  را امر به معروف کنیم و یادمان باشد  در زمان نوشتن و گفتن، خدا را در نظر بگیریم و دروغ ننویسیم و مسئولین نسبت به مطالبات جامعه حتما پاسخگو باشند.  

وی ضمن اینکه  مردم حق دارند به امور آگاه باشند به علت گرانی سیمان پرداخت و گفت: مردم حق دارند که بدانند برای اینکه در دو ماه گاز آن ها قطع نشود گاز کارخانه ها را قطع کردند و برای اینکه برق مردم قطع نشود برق برخی کارخانه ها را قطع کردند.
 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار خطاب به مردم استان بوشهر افزود: انتخابات را می خواهیم قانونمند برگزار کنیم و  قانون برای ما ملاک است و امانتداری،سلامت و قانونمداری و مولفه مشارکت فعال داشته باشند که این نیاز به کمک همه مردم دارد.

ایرانی به شعب های اخذ رای در استان بوشهر پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۶ انتخابات ریاست جمهوری ۸۳۶  صندوق و در انتخابات شوراهای اسلامی ۱۳۹۶ نیز ۸۴۲ صندوق که  برای رعایت پروتکل های بهداشتی و تسهیل مردم برای رای در سال ۱۴۰۰ برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶۱ صندوق و برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۹۲۸ صندوق پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: صندوق های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۶ افزایش ۱۶ و نیم درصد داشته و انتخابات شوراهای  اسلامی شهر و روستا ۱۰/۲۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش داشته است.  

ایرانی ادامه داد: در بحث شورای شهر در استان ۴۰ شورای شهر داریم که در آن انتخابات برگزار می شود که این ۴۰ شورا ۲۱۰ عضو خواهند داشت و روستاهای ما ۳۵۱ شورای هزار و ۵۰۰ نفره که سه نفره و بیش از هزار و ۵۰۰ نفر نیز شورای پنج نفره هستند که ۳۵۱ شورای سه نفره و ۴۶ شورای پنج نفره داریم که تعداد شوراهای روستایی ۳۹۷ شورا و هزار و ۲۸۳ عضو خواهد بود که جمع شوراهای استان هزار و ۴۹۳ نفر است و مجموع شورای شهر و روستا ۴۳۷ شورا خواهیم داشت.  

وی افزود: بیش ترین تعداد شوراهای شهر و روستای ما در شهرستان دشتستان با ۱۰۶ شورا و ۳۶۸ عضو شورای شهر و روستا و کم ترین حوزه شورای ما کنگان است که ۱۲ شورا و ۴۸ عضو دارد.
 
ایرانی با اشاره به این نکته که تبلیغات زمان مشخصی دارد بیان کرد: تبلیغات شوراها  یک هفته قبل از انتخابات شوراهای اسلامی  و تبلیغات ریاست جمهوری دو هفته قبل از انتخابات شروع می شود.
 
وی با توجه به شرایط کرونا و این نکته که نمی توان با زندگی و سلامت مردم بازی کرد افزود: هیچگونه میتینگ ،کارناوال و عکس میدانی در کار نیست و تنها تبلیغات ریاست جمهوری از طریق صدا و سیما و فضای مجازی و کاندیداهای شورای اسلامی نیز از طریق فضای مجازی می توانند دیدگاه ها و تبلیغاتشان را در اختیار مردم بگذارند.

ایرانی  هرگونه تبلیغات زودهنگام را تخلف دانست و بیان کرد: شروع زودهنگام تبلیغات در فضای مجازی تخلف است و ما اجازه نمی دهیم و طبق قانون با متخلفان برخورد می کنیم و رقابت باید عادلانه باشد.

وی با اشاره به اینکه بدون اصحاب رسانه حرکت انتخابات ناقص است گفت: از ابتدای انتخابات تا روز انتخابات در شهرستان ها فرمانداران، در بخش نیز بخشداران و همچنین در استان ستادانتخاباتی موظف به پاسخگویی به خبرنگاران خواهند بود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • راه نرفته ای بنام سید حسن خمینی
 • بررسی لایحه منطقه آزاد بوشهر در کميسيون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور استاندار بوشهر
 • بهانه اي براي خودكشي نهنگ ها
 • طنز/ کنجیر(8)
 • مشیر دالکی زنگ خطر را برای حریفان به صدا در آورد / تصاویر
 • فعالیت سایت‌ اداری شهرداری تا یکم اردیبهشت‌ماه تعطیل است
 • ثبت نام ۱۰۲۲ نفر جهت شرکت در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا در دشتستان/ افزایش حضور بانوان در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها
 • روند افزایش ابتلا به کرونا دراستان بوشهر نگران کننده‌است
 • نشست شورای سلامت شهر وحدتیه در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا برگزار شد
 • مصائب جمعی وحدتیه
 • موج سنگین کرونا در اغلب استان‌ها/علل شکل‌گیری خیز چهارم بیماری
 • پزشک فوق تحصص ریه: ویروس کرونا دست ساخت بشر نیست
 • سومین پیروزی متوالی تیم فوتسال مشیر دالکی در لیگ دسته دوم باشگاه های کشور
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1400/01/21
 • خروج سیمان تولیدی بوشهر به خارج از استان ممنوع شد
 • .: محسن 1 روز قبل گفت: خیانت وقتی رخ میده ...
 • .: مهدی حدود 2 روز قبل گفت: ‏نتانیاهو بعد از حمله ...
 • .: مهدی حدود 2 روز قبل گفت: چرا اتحاد خبر همش ...
 • .: احمد خواجه حسنی حدود 2 روز قبل گفت: درود بر جناب مظاهری ...
 • .: احمد خواجه حسنی حدود 4 روز قبل گفت: مخاطبین ارجمند با تقدیم ...
 • .: گمنام حدود 4 روز قبل گفت: گذشت اون موقع که ...
 • .: عالی عالی عالی حدود 5 روز قبل گفت: عالی عالی عالی ...
 • .: حسین حدود 5 روز قبل گفت: بر خلاف صد در ...
 • .: غلومرضا حدود 5 روز قبل گفت: باور کنید سید حسن ...
 • .: غلومرضا حدود 5 روز قبل گفت: طرفداران سیدحسن، میخواهند از ...