امروز: دوشنبه 28 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 مهر 1399 - 10:58
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس:

اتحادخبر: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با بیان اینکه طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی هنوز در مراحل بررسی نهایی قرار دارد، گفت: آموزش و برنامه‌ریزی در این باره ادامه دارد.

اتحادخبر: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با بیان اینکه طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی هنوز در مراحل بررسی نهایی قرار دارد، گفت: آموزش و برنامه‌ریزی در این باره ادامه دارد.

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حال بررسی نهایی است

به گزارش ایسنا؛ سیده معصومه دستغیب  بیان کرد: در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان فارس، با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی فارس، دو شبکه پوشاک و صنایع دستی ایجاد شده که به ترتیب ١٢٦ و ١٣ نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس ادامه داد: افراد تحت پوشش شبکه صنایع دستی در مشاغلی چون؛ معرق، منبت، تراش سنگ، میناکاری سفال و... مشغول به فعالیت هستند.

 

دستغیب همچنین به تولید سه برند تک راز ایرانیان(شبکه پوشاک)، درنیکا(شبکه صنایع دستی) و علیاس که به تازگی در دستور ایجاد قرار گرفته اشاره و خاطرنشان کرد: ١٣٩ نفر متقاضی اتصال به بازار و بنگاه‌های بالا دستی با ایجاد این شبکه‌ها و برندها هستند.

 

وی به آمار علمکرد اشتغال ایجاد شده در استان در بخش پوشاک با ١٢٦ نفر و در بخش صنایع دستی با ١٣ نفر اشاره و عنوان کرد: در راستای اجرایی شدن فاز سوم این طرح در استان فارس نیز در بخش پوشاک با پشتیبانی دو پیشران، در بخش صنایع دستی با حمایت چهار پیشران، در بخش دست بافته داری و غیر داری با حمایت دو پیشران و در بخش محصولات کشاورزی و بسته بندی از جمله زعفران با پشتیبانی دو پیشران جلب مشارکت کارافرینان انجام شده است.

 

او تعداد جلب مشارکت کارآفرینان و خیرین برای کمک به اجرای این طرح، الگوسازی و آموزش به افراد متقاضی را ١٠ نفر اعلام کرد و گفت: همچنین ٥٠ نفر تحت هدایت و مشاوره صاحبان مشاغل خانگی با هدف ارتقای کمیت و کیفیت محصولات خانگی قرار گرفته‌اند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس به آمار عملکرد مزیت‌های ایجاد در طرح توانمند سازی اقتصاد زنان سرپرست خانوار در شهرستان‌های مرودشت و کوار به ترتیب با تعداد ٤ و ١ مزیت هم اشاره و اضافه کرد: در شهرستان کوار مشاغلی نظیر دست بافته‌های داری و غیر داری، صنایع دستی، پوشاک، محصولات کشاورزی و دسته بندی(زعفران) فعال شده و شهرستان کوار تنها بر روی بخش پوشاک کار شده است.

 

دستغیب با بیان اینکه فاز دوم این طرح مربوط به آموزش‌هاست، گفت: در استان فارس و در ارزیابی اولیه به تعداد ١٣٠٣ نفر متقاضی در قالب ٢ هزار و ٦٠٦ ساعت آموزش ارائه شده است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس همچنین خاطرنشان کرد: در بخش آموزش‌ها مباحثی چون استعداد سنجی متقاضیان، مشاوره وهدایت آموزش عمومی و تخصصی مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از در قالب یک توافقنامه همکاری امضاء شده بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس جهاددانشگاهی در کشور آغاز شده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • سه قطعه كوتاه هارمونيك به بهانه پرواز استاد شجريان
 • یک بوشهری عضو هیأت مدیره هولدینگ شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی کشور شد
 • تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری ست
 • استارت طرح آوای ورزش در همسایگی در شهر برازجان / تصاویر
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • نوبت دهی شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو در بوشهر اینترنتی شد
 • قطع شدن دست در آتش باران عراقی‌ ها / از جنگیدن برای وطنم پشیمان نیستم / دزدی، فساد و اختلاس خون شهدا را پایمال می کند
 • شانس حتی خوب مُردن هم گذشت
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی به مناطق قرمز استان
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • نمایشگاه خودرو‌های کلاسیک - شیراز
 • عملیات اجرایی پروژه بوستان روستای قلعه سفید دشتستان آغاز شد/ تصاویر
 • معرفی مداحان برازجانی(5)