امروز: پنجشنبه 03 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 شهريور 1399 - 10:47
مدیر کل تامین اجتماعی فارس:

اتحادخبر: مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد که در فارس ماهیانه ۷۰۰ میلیارد تومان بابت تعهداتی نظیر درمان، بیمه بیکاری و دوران بیماری و حقوق مستمری‌بگیران، هزینه می‌شود که در مقایسه با میزان درآمد وصولی، این سازمان هر ماه ۲۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه دارد.

اتحادخبر: مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد که در فارس ماهیانه ۷۰۰ میلیارد تومان بابت تعهداتی نظیر درمان، بیمه بیکاری و دوران بیماری و حقوق مستمری‌بگیران، هزینه می‌شود که در مقایسه با میزان درآمد وصولی، این سازمان هر ماه ۲۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه دارد.

هزینه ۷۰۰ میلیاردتومانی تامین اجتماعی در فارس

 ابراهیم کشاورز در دیدار رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان فارس افزود: ماهیانه ۱۵۰ میلیارد تومان بابت هزینه درمان، ۵۰ میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری و ایام بیماری و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق مستمری بگیران در فارس هزینه می‌شود.

 

به گزارش ایسنا به نقل از تامین اجتماعی فارس، کشاورز با وجود محدودیت‌های کرونایی و تحریم‌های ظالمانه، در خوشبینانه‌ترین حالت، میزان وصول حق بیمه از محل پرداختی بیمه شدگان در فارس ماهیانه ۵۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با هزینه‌های پرداختی، ماهیانه ۲۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

وی در عین حال تاکید کرد که علیرغم شرایط سخت اقتصادی حاکم، تامین اجتماعی کُل تعهدات خود بابت مستمری بازنشستگان و مطالبات مراکز درمانی را به روز انجام می‌دهد.

 

کشاورز همچنین با اشاره به مطالبات ۱۲۰۰ میلیاردی تامین اجتماعی فارس از کارفرمایان، گفت: ظرفیت تشکل‌های کارگری و بازنشستگی به عنوان یکی از صاحبان اصلی صندوق تامین اجتماعی ایجاب می‌کند که  با ترغیب کارفرمایان در پرداخت به موقع مطالبات سازمان و پرداخت حق بیمه افراد تحت پوشش، این این سازمان حمایت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: هرچه ورودی (درآمد) سازمان تامین اجتماعی در مبحث وصول حق بیمه افزایش پیدا کند، امکان ارائه خدمات بیشتری به بیمه شده و مستمری بگیر وجود خواهد داشت.

کشاورز در ادامه با بیان اینکه پوشش بیمه تامین اجتماعی در فارس ۴۶ درصد و میانگین کشوری ۵۱ درصد است، گفت: فاصله ۵ درصدی فارس با میانگین کشوری نشان دهنده بی اطلاعی برخی کارفرمایان از مزایای قانون تامین اجتماعی است.

وی در ادامه گفت: تا قبل از اجرایی شدن طرح متناسب سازی حقوق مستمری بگیران، ماهیانه ۴۵۰ میلیارد تومان به عنوان حقوق مستمری بگیران پرداخت می شد که با اجرایی شدن طرح مذکور این مبلغ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس این اقدام دولت را گامی به سوی تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی ارزیابی کرد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی فارس نیز گفت: صندوق تامین اجتماعی متعلق به کارگزاران این صندوق است و متولیان آن باید حافظ صندوق باشند و نگذارند که افرادی از راه ناصواب بر سر این سفره بنشینند.

علی راستگو طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان را اقدامی بزرگ و ستودنی برشمرد و گفت: بعد از یک دهه انتظار با همت دولت و مسئولین تامین اجتماعی شاهد اجرای افزایش حقوق و متنساب سازی حقوق بازنشستگان شدیم که به نوبه خود این اقدام ارزشمند را ارج می نهیم و امیدواریم که اشکالات جزیی آن نیز به زودی حل شود.

راستگو آمادگی خود و اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان را برای پیگیری وصول مطالبات تامین اجتماعی و همچنین ترغیب اعضای تحت پوشش کانون برای استفاده از خدمات غیر حضوری سازمان اعلام کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • توپخانه طنز
 • درباره امام حسین (ع) و واقعه ی کربلا
 • محمد جواد فخرایی هم آسمانی شد
 • آسمان بار امانت نتوانست کشید