امروز: شنبه 05 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مرداد 1399 - 21:00
گفتگوی اتحاد خبر با خبرنگاران استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار(7)

اتحاد خبر: هفدهمین روز از ماه میانی تابستان به یاد شهید بزرگوار، محمود صارمی روز خبرنگار نامگذاری شده است. به همین مناسبت به سراغ تعدادی از خبرنگاران کوشا و فعال استان بوشهر رفتیم تا با طرح چند سئوال کوتاه ضمن گرامی داشت روز خبرنگار، قدردان زحمات آنها باشیم. گفتگوی ما را با اسما بوستانی خبرنگار روزنامه پیام عسلویه در دشتستان بخوانید:...

مهمترین چالش رسانه ها عدم وجود نیروی متخصص است/ اولین و شیرین ترین گزارش من

اتحاد خبر: هفدهمین روز از ماه میانی تابستان به یاد شهید بزرگوار، محمود صارمی روز خبرنگار نامگذاری شده است. به همین مناسبت به سراغ تعدادی از خبرنگاران کوشا و فعال استان بوشهر رفتیم تا با طرح چند سئوال کوتاه ضمن گرامی داشت روز خبرنگار، قدردان زحمات آنها باشیم. گفتگوی ما را با اسما بوستانی خبرنگار و نماینده روزنامه پیام عسلویه در دشتستان بخوانید:

 

چند وقت است خبرنگاری می کنید و تا حالا چند خبر و گزارش تهیه کردید؟

- حدود ۴ سال است که در رسانه های مختلف خبرها و گزارش های مختلفی را تهیه کردم، قطعا برایم سخت است تعداد اخبار و گزارشات را بیاد بیاورم. در هر هفته حداقل یک گزارش یا خبر تولیدی داشتم.

تاثیرگذارترین خبر یا گزارشی که تا حالا آماده‌ کردید چه زمانی و در چه موردی بوده؟

- اولین گزارش من بهترین و خاطره انگیز ترین گزارشم بود. دقیق بیاد دارم، روز جهانی مسجد بود و برای گرفتن گزارش راهی مساجد زیادی در سطح شهر شدم اما با تحقیقات زیاد توانستم بانی پیر و سالخوره مسجد جنت برازجان که در بستر بیماری با مرگ مبارزه می کرد را پیدا کنم و با رایزنی اجازه ورود به منزل او را بگیرم. خانواده اش از دیدن من خوشحال شدند و به کمک پدر پیرشان سوالات من را پاسخ می دادند. گزارشم را از حال و هوای مسجد و برپایی نماز جماعت شروع کردم و با معجزه ای که در زمان بنای مسجد جنت رخ داده بود خاتمه دادم. با شوق و ذوق و البته استرس عجیبی شروع به ویرایش گزارشم کردم، دقیق بیاد دارم که بیش از ۲۵ بار گزارش را خواندم و تلاش کردم تمام مشکلاتش را رفع کنم. روزی که گزارش در سایت کار شد کامنت و بازدید فراوانی گرفت؛ همان روز وقتی می خواستم از سر کار به منزل بروم مدیر مسئول من (جناب اقای حاج اکبر صابری) صدایم زد و گفت گزارش اولت خیلی خوب بود، برای شروع سوژه خوبی انتخاب کردی به همین صورت ادامه بده. این صحبتش باعث شد برای ادامه دادن مسیرم بیشتر تلاش کنم. اکنون که حدود چهار سال از فعالیت من در حوزه خبرنگاری می گذرد هیچوقت آن گزارش شیرین را فراموش نمی کنم زیرا اولین و شیرین ترین گزارشم بود.

مهمترين چالش خبرنگاری را در حال حاضر چه می دانید؟

- به نظر من عدم وجود نیروی متخصص در رسانه ها یک چالش است، البته بنده خود را متخصص در این حوزه نمیدانم، خیلی راه مانده تا به یک متخصص تبدیل شوم شاید هم نشوم. اما اکنون بیشتر افراد غیرحرفه ای در رسانه ها مشغول به فعالیت هستند که از ویرایش حتی یک پاراگراف خبر ناتوانند و این یک چالش در رسانه هاست. بیمه خبرنگاران، گرانی کاغذ، نداشتن حقوق ثابت و عدم امنیت شغلی از مشکلات عمده خبرنگاران است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/05/19 - 13:54
0
0
خانم بوستانی خبرنگاری باسابقه شجاع . مسلط و از ویژگی با ارزشش بیطرف بودن و حق رفتار کردن هست که از خانم بوستانی انتظاری غیر از این نیست در پناه ایزد منان شاد و پیروز باشد
1399/05/19 - 08:38
0
0
با سلام
خانم بوستانی یکی از خبرنگاران فعال و شجاع در عرصه خبر در دشتستان می باشد که صادقانه کار می کند.
نمونه بارز ان چالش سد خاکی کلل بود ، صدای کشاورزان رودحله را به گوش مسئولین استان رساند.

و در حوزه خبر و پیگیری ان فرا منطقه ی انجام وظیفه میکند که این خود پوئن مثبتی است که نشان می دهد ، محدود به مکان و زمان نیست صدای رسای مردم با نگارش و قلم ✍🏻 می باشد.
درودت باد وان شاءالله که همیشه پایدار و سبز باشید✅
1399/05/18 - 17:37
0
0
احسنت به انتخابتون برای روز خبرنگار
خانم بوستانی بهترین گزینه بود
امیدوارم همیشه شاهد درخشش ایشون باشیم
1399/05/18 - 09:18
0
1
آفرین به اتحاد خبر با این اقدام زیباشون
گفتگو با سر کار خانم بوستانی کار جالبی بود. چیزی که مدتهاست انتظارش بودیم.
چون خانم اسما بوستانی در طول این سالها و همکاری با مجموعه اتحاد خبر و اتحاد جنوب زحمات زیادی برای رسانه اتحاد خبر تقبل شدند
انتخاب سرکارخانم بوستانی برای گفتگو در روز خبرنگار خیلی خوب بود. ایشان از شجاع ترین خبرنگاران استان بوشهر هستند و این خصلت خوب این بانو باعث شده در هر مجموعه ای کار کند مورد استقبال مدیران آن مجموعه قرار گیرد.
آرزوی سلامتی و موفقیت داریم برای سرکارخانم بوستانی گرامی که انصافا با شناختی که حقیر از ایشان دارم، تلاشهای خوبی در حوزه تخصصی خود برای رفاه حال مردم انجام داده اند.
به امید دشتستانی آباد با وجود بوستانی ها در حوزه رسانه استان

یا علی
حق نگهدارتان
1399/05/18 - 01:32
1
0
والا حرفای درستی زده، زرنگم هست، خدا عمر با برکت بده به این خانم فعال
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها