امروز: دوشنبه 23 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 تير 1399 - 10:11
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

اتحادخبر: معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تالارها در مناطق قرمز کرونا بسته است و در مناطق زرد هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند، اما زمان برگزاری مراسم باید کوتاه باشد.

اتحادخبر: معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تالارها در مناطق قرمز کرونا بسته است و در مناطق زرد هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند، اما زمان برگزاری مراسم باید کوتاه باشد.

برگزاری مراسم تالاری در مناطق زرد کوتاه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد

به گزارش ایرنا؛محسن فرهادی  درباره شرایط برگزاری مراسم در تالارها افزود: برخی تالاهار دارای سالن هستند و طبخ غذا هم می‌توانند انجام بدهند. برخی دیگر از تالاهار می‌توانند مراسم را با ضرورت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند. یعنی مهمان‌های تالار وقتی وارد آن سالن می‌شوند برخی کارها مثل دست دادن و در آغوش گرفتن و روبوسی کردن و نزدیک شدن بیش از حد به هم را نباید انجام بدهند و فاصله گذاری یک متری باید رعایت شود. از طرفی قبلا در مورد استفاده از ماسک فقط توصیه وجود داشت، اما از ۱۵ تیر ماه، استفاده از ماسک ضروری خواهد بود.

 

وی ادامه داد: فقط مراسم ضروری باید در تالارها برگزار شود و به طور مثال مراسم ختم را می‌توان در فضاهای روباز آرامستان‌ها برگزار کرد. بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم در تالارها باید با ۵۰ درصد ظرفیت برگزار شود و فاصله گذاری را هم رعایت کنند.

 

 

تالارها تهویه مناسب داشته باشند

 

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: تالارها باید امکانات تهویه مناسب داشته باشند. زیرا اگر تالاری تهویه مناسب نداشته باشد، حتی اگر افراد ماسک هم زده باشند، باید در کوتاه مدت آن مکان را ترک کنند.

 

نظارت بر تالارها

 

فرهادی درباره نظارت بر تالارها اظهار کرد: نظارت سطح اول بر تالارها بر عهده اتحادیه‌هاست. زیرا اتحادیه‌ها شناخت بهتری نسبت به بازرس‌های بهداشت محیط در مورد تالارها دارند. در حال حاضر نیز تالارهای بسیار زیادی در سطح کشور توسط همکاران ما پلمب شدند. از طرفی تالارهای غیرقانونی و زیرزمینی هم فعالیت داشتند که با همکاری اتحادیه مربوطه و نیروی انتظامی بسته شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر همکاران ما تصاویری هم از برگزاری مراسم مختلف در مناطق قرمز در تالارها ارسال کرده‌اند که برگزاری این مراسم در مناطق قرمز کرونایی ممنوع است.

 

مراسم را به تعویق بیندازید

 

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بیان کرد: اگر امکان به عقب انداختن مراسم وجود دارد، بهتر است مراسم به تعویق بیفتد. زیرا این اقدام هم به نفع صاحب مراسم و هم به نفع کارکنان تالارهاست.

 

وی افزود: ممنوعیت برگزاری برای مراسمی است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. حالا تفاوتی ندارد که این مراسم در تالار یا منازل برگزار شود.

حسین علی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز پیش از این در همین رابطه به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: در مساجد و تالارها باید برخی کارها را به صورت جدی‌تر دنبال کنند و فاصله گذاری‌ها را انجام داد. به هر حال جوانان باید در این شرایط هم ازدواج کنند، اما نیازی نیست تعداد زیادی از افراد دعوت شوند. حتی می‌توان گفت موضوع کرونا فرصتی شده که جوانان با هزینه کمتر ازدواج کنند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شهردار تنگ ارم استعفا داد
 • بازدید سرزده فرماندار از ادارات شهرستان دشتستان / تصاویر
 • 319 بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به 152 مورد
 • برای احیای ورزش باید از مدارس شروع کرد/زاهدی فرد داور مقتدری است
 • از بستری شدن ۸ نفر از کادر درمان هرمزگان تا افزایش ۳۵ درصدی فوتی ها بر اثر کرونا
 • قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش یافت
 • تعطیلی و محدودیت های آرامستان هنوز پا بر جا می باشد/تجهیزات و فضاهای آرامستان به صورت روزانه ضدعفونی می گردد
 • کروناهراسی و عادی‌انگاری کرونا هر دو خطرناک است
 • هنر مسگری در بازار سنتی یزد
 • توقف ضبط برنامه «عصر جدید» تا اطلاع ثانوی
 • مناطق حفاظت‌شده استان بوشهر وضعیت حساسی برای آتش‌سوزی دارد
 • طرح مجلس برای بازگرداندن دوباره «کوپن»
 • امروز آخرین مهلت ثبت خود اظهاری داوطلبان کرونایی آزمون دکتری
 • تفاوت میان حجاب و عفاف چیست؟/ انواع حجاب در آیات قرآن
 • تصاویری از دماوند که ثبت آن ۱۰ سال زمان برد