امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 04 اسفند 1398 - 09:38
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

اتحادخبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تاکنون مورد مثبتی از کرونا در بوشهر گزارش نشده است. سعید کشمیری  در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: حفظ آرامش جامعه اولین توصیه ما به مردم است زیرا دلیلی برای ترسیدن از کرونا وجود ندارد اما باید آمادگی لازم ...

اتحادخبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تاکنون مورد مثبتی از کرونا در بوشهر گزارش نشده است.

تاکنون موردی از ویروس کرونا در بوشهر گزارش نشده است

 سعید کشمیری عصر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: حفظ آرامش جامعه اولین توصیه ما به مردم است زیرا دلیلی برای ترسیدن از کرونا وجود ندارد اما باید آمادگی لازم برای پیشگیری از ابتلاء به این بیماری را داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه تا کنون چهار بیمار فوتی و ۲۸ مورد ابتلاء به کرونا در کشور به تأیید رسیده است گفت: این بیماری نیز مانند سایر بیماری‌های ویروسی قابلیت سرایت بسیار بالایی دارد اما مرگ‌ومیر آن بسیار کمتر از سایر بیماری‌های مشابه یا از همین خانواده است.

 

کشمیری با اشاره به تمهیدات حوزه سلامت استان بوشهر افزود: تمامی مراکز دولتی و غیردولتی استان بوشهر برای پذیرش افرادی که علائم سرفه، عطسه و تب دارند از آمادگی لازم برخوردارند.

 

وی با تأکید بر اینکه اگر فردی علائم تب، عطسه و سرفه را داشته باشد الزاماً به کرونا مبتلا نیست گفت: تا ظهر روز شنبه سه اسفندماه گزارشی مبنی بر ابتلاء به کرونا در استان بوشهر دریافت نشده است اما این دلیل نمی‌شود که بگوییم کرونا به استان وارد نمی‌شود.

 

ارائه آمار با شفافیت و بدون تعارف

 

کشمیری ادامه داد: اگر موردی از ابتلاء به کرونا در استان بوشهر مشاهده شود حتماً و بدون هیچ تعارفی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر تصریح کرد: بیماری کرونا با رعایت بهداشت فردی و مراجعه به‌موقع به پزشک و بیمارستان قابل‌کنترل است.

 

این مقام مسئول حوزه سلامت استان بوشهر گفت: با توجه به شیوع فصل آنفلوانزا و شباهت این ویروس‌ها به یکدیگر انجام مراحل تشخیصی با شدت و دقت بیشتری انجام‌گرفته و در همه مراکز بیماران پذیرش و مورد معاینه قرار می‌گیرند.

کشمیری ادامه داد: در همه شهرستان‌های استان بخش‌های لازم برای پذیرش موارد مشکوک آماده‌شده است.

 

دانشگاه علوم پزشکی استان تنها مرجع رسمی ارائه آمار کرونا

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: از عموم مردم خواهشمندیم به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار و اطلاعات کرونا را از دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کنند.

کشمیری ادامه داد: برای پیشگیری از این بیماری شستشوی دست با صابون و رعایت بهداشت فردی و همچنین ایمنی غذایی بسیار مهم است، زیرا عمده ورود این ویروس به چرخه انسانی ناشی از گوشت برخی از حیوانات بوده ست.

 

همه نیازمند استفاده از ماسک نیستند

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به شرایط خاص برای استفاده از ماسک خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک برای عموم مردم توصیه نمی‌شود و تنها افرادی که بیمار هستند یا از بیماران مراقبت می‌کنند و در مراکز درمانی به مردم ارائه خدمت دارند باید از ماسک استفاده کنند.

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
آقای دکتر کشمیری لطفا به مجرد خواندن این مطلب دستور دهید همین امروز نسبت به حذف دستگاه تایمکس لمسی حضور و غیاب پرسنل در دانشگاه و مراکز تابعه اقدام نمایند. قطعا این دستگاه عامل شیوع و انتشار ویروس کرونا در میان کارمندان، خانواده های ایشان و در نهایت عموم مردم خواهد شد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها