امروز: دوشنبه 07 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 بهمن 1398 - 10:43

اتحادخبر:  نخستین اتوبوس چاقی و دیابت با هدف کنترل این عوارض و بیماری چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد.

اتحادخبر:  نخستین اتوبوس چاقی و دیابت با هدف کنترل این عوارض و بیماری چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد.

آغاز به کار اتوبوس دیابت در شیراز

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست خبری گفت: بیش از یک سال تلاش صورت گرفت تا این اتوبوس باهمکاری بخش خصوصی و شهرداری شیراز تامین، تجهیز و آماده بهره برداری شود.
مهرزاد لطفی بیان کرد: برای تامین و تجهیز اتوبوس دیابت و چاقی بیش از ۱۲۰ میلیون تومان هزینه شده و  شهرداری شیراز مکلف شده است هزینه های سرویس این اتوبوس را بر عهده بگیرد.


وی بیان کرد: فعالیت‌هایی که این اتوبوس انجام خواهد داد بیشتر در حوزه پیشگیری ، کنترل و درمان بیماری دیابت در کنار چاقی است البته با توجه به اینکه  ۱۰ درصد از جمعیت کشور دارای دیابت هستند و ویژگی این بیماری که بیماری خاموش است تلاش شده تا با راه اندازی این گونه اتوبوس ها سهم قابل توجهی در کنترل این بیماری خاموش داشته باشیم.


لطفی  گفت: بیش از دو میلیون و ٣۵٠ هزار فرد بالغ در استان فارس زندگی می کنند که از این میزان ١۵٩ هزار نفر دارای دیابت هستند.
او افزود: برآورد شده است که در استان فارس ٢٢۵ هزار بیمار دیابتی وجود داشته باشند که تاکنون ١۵٩ هزار نفر از این بیماری آگاهی یافته و خدمات درمانی دریافت کرده اند. 

 

فاز اول اتوبوس دیابت طی دو سال اجرایی می شود


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: فاز اول اوتوبوس چاقی و دیابت تا دو سال آینده خدمات پیشگیرانه و غربالگری را به مردم تمام نقاط شهر شیراز ارائه می دهد.
مجتبی زوربخش در جمع خبرنگاران با تاکید بر این که خدمات اتوبوس دیابت مستمر خواهد بود، ادامه داد: برای ایجاد شهر پایدار یکی از اهداف تدوین شده در سند توسعه پایدار شهری  سلامت شهروندان است و شهرداری تلاش کرده تا در راستای ایجاد شهر شهروند محور تمامی خدمات در این راستا را ایجاد و اجرایی کند.

دانشگاه علوم پزشکی آماده جذب سرمایه گذاری درمانی


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره سرمایه گذاری در بخش درمان نیز گفت:این دانشگاه با توجه به دانش و همچنین ظرفیت ها می تواند پذیرای سرمایه گذاری های خارجی در بخش درمان باشد.
لطفی اضافه کرد: یکی از ویژگی های منحصر به فرد در شیراز و استان فارس این است که این استان قطب پزشکی در کشور و منطقه است از این رو می تواند پذیرای سرمایه گذاری های خارجی و داخلی در بخش بهداشت و درمان باشد که تاکنون این مهم فراهم نشده است.

دیابت معضل مشترک کشورها


سفیر دانمارک در ایران نیز در این نشست خبری گفت: دیابت معضل مشترکی است که کشور های جهان با آن مواجه اند و این بیماری به علت ویژگی های که دارد به صورت ناخودآگاه افراد را مبتلا می کند.
دنی عنان با اشاره به لازمه برخورد های پیشگیرانه با بیماری دیابت اضافه کرد: اتوبوس دیابت و چاقی یکی از لازمه های زندگی در جامعه مدرن است و می تواند نقش قابل توجهی در بهبود سلامت اجتماعی افراد داشته باشد. 

سفیر دانمارک در تهران روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه  در دیدار با استاندار فارس با اشاره به سفر نماینده شرکت داروسازی دانمارک به شیراز گفته‌بود:  این شرکت با شرکت های دارویی استان فارس نیز همکاری دارد و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز بزودی اتوبوس دیابت در این شهر با کمک طرف های دانمارکی راه اندازی خواهد شد.
این دیپلمات اروپایی گفت: هدف از ایجاد این اتوبوس این است که این فرصت به افراد مبتلا به فشار یا قند خون هستند داده شود تا همیشه بدن خود را چک و بیماری را کنترل کنند.
به گفته عنان، بزرگترین شرکت داروسازی دانمارک حدود دو ماه آینده تولید داروی انسولین را در کرج آغاز خواهد کرد.

 

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • کمبود سیلندر گاز در پایتخت انرژی بوشهری‌ها را کلافه کرد
 • ۲۴ دستگاه «بیت کوین» در دشتستان کشف شد
 • انتصاب و معارفه معاونین جدید شهرداری بندر بوشهر
 • تست کرونای نماینده دشتی و تنگستان مثبت شد
 • راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گام بلندی در پیشرفت حوزه درمان استان است
 • افزایش حقوق تا ۹۰درصد شاغلان هم تراز
 • نتایج اولیه واکسن کرونا با ۹۸درصد ایمنی
 • توزیع واکسن آنفلوانزا در شبکه بهداشت/ واکسن هنوز به داروخانه ها عرضه نشده است
 • اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۴ شهریور تا ۴ مهر