امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 آبان 1398 - 08:28
معاون صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

اتحادخبر:  معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار عزم جدی وجود دارد.

اتحادخبر:  معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار عزم جدی وجود دارد.

عزم جدی برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار وجود دارد

رضا جمالی روز دوشنبه  اظهار داشت: تا جایی که در توان است اجاره نمی‌دهیم افزایش قیمت غیر کارشناسی و غیرمنطقی ایجاد شود.

 

وی تصریح کرد: به‌طور قطع بخشی از قیمت‌ها که متأثر از افزایش نرخ سوخت است ممکن است در آینده اصلاح شوند ولی در شرایط کنونی با این مقوله با جدیت برخورد می‌شود.

 

جمالی اضافه کرد: شهروندان گرانی‌های ناشی از افزایش نرخ بنزین را از طریق سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به واحد شکایت‌های مردمی این سازمان گزارش کنند.

 

افزایش گشت‌های مشترک با دستگاه‌های مرتبط

 

وی از افزایش گشت‌های مشترک با دستگاه‌های مرتبط خبر داد و تصریح کرد: بحث نظارت و بازرسی از بازار همیشه در قالب گشت‌های مشترک یا بازرسی‌های نوبه‌ای در سطح بازار انجام می‌گیرد اما با شرایط کنونی و افزایش نرخ بنزین که رقم خورده احتمال این وجود دارد برخی از افراد از این شرایط به سود خود استفاده کنند به همین دلیل گشت‌های مشترک با دستگاه‌های مرتبط افزایش‌یافته است.

 

جمالی از افزایش گشت‌های بازرسی بعدازظهر از بازار خبر داد و افزود: در بخش رسیدگی به شکایت‌ها نیز همکاران فعال شدند تا در اسرع وقت گزارش‌های مردمی را رسیدگی کنند.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار و گزارش‌های مردمی افزایش قیمت در بخش‌های کالا و خدمات به ویژه حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری به صورت عمده گزارش نشده است.

 

وی بابیان اینکه عمده گزارش‌ها حاکی از این است که نرخ حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری چه از طریق مسافربرهای شخصی و تاکسی‌ها و آژانس‌ها افزایش داشتند گفت: مقوله حمل‌ونقل در اختیار چند دستگاه ازجمله سازمان تاکسی‌رانی شهرداری، سازمان حمل‌ونقل پایانه‌های استان و بخشی نیز در اختیار سازمان صنعت معدن و تجارت است.

 

جمالی افزود: بخشی که مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است توصیه‌شده تا برخورد قاطع و جدی با متخلفان انجام شود و هماهنگی لازم در دست اجراست تا سایر سازمان‌های متولی نیز در بخش حمل‌ونقل شهری نیز اهتمام ویژه به این مهم داشته باشند.

 

وی تأکید کرد: همه کسانی که در حوزه حمل‌ونقل کار می‌کنند به‌طور قطع به زوی سهمیه سوخت آن‌ها فراهم می‌شود که تحقق این مهم نیازمند صبوری و همکاری است.

 

وی جمالی افزود: دولت‌مردان و مسئولان استانی در اسرع وقت تدابیر لازم برای تأمین سهمیه بخش‌های مختلف لحاظ خواهند کرد و بحث افزایش قیمت بنزین نمی‌تواند عاملی مهم در افزایش قیمت‌ها باشد.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: سوخت یکی از مؤلفه‌هایی بوده که در بحث حمل‌ونقل تأثیرگذار است در صورتی که سایر مؤلفه‌ها تغییری پیدا نکرده است.

 

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین