امروز: شنبه 21 تير 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 آبان 1398 - 14:04
شهردار بوشهر در نشست خبری:

اتحاد خبر: شهردار بوشهر از اجرای پروژه گذر هنر در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، سیدنورالدین امیری صبح دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: در این شرایط شاهد رکود فعالیت ساختمانی در شهر و به تبع آن کاهش درآمد شهرداری هستیم. هر چند در مقطعی که بحث استقرار منطقه آزاد در بوشهر مطرح شده...

اتحاد خبر: شهردار بوشهر از اجرای پروژه گذر هنر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش اتحاد خبر، سیدنورالدین امیری صبح دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: در این شرایط شاهد رکود فعالیت ساختمانی در شهر و به تبع آن کاهش درآمد شهرداری هستیم. هر چند در مقطعی که بحث استقرار منطقه آزاد در بوشهر مطرح شده،  تحرکی در شهر پدید آمده بود اما موضوع منطقه آزاد هم اتفاق نیفتاد.

 


وی با اشاره به بودجه 230 میلیاردی شهرداری در سال جاری اظهار داشت: در خوشبینانه ترین حالت حدود 190 میلیارد تومان از این بودجه محقق می شود که از این مبلغ، 140 میلیارد صرف حقوق و دستمزد و 30 میلیارد تومان هم به باشگاه شاهین اختصاص می یابد.
امیری ادامه داد: با 20 میلیارد باقیمانده، شهرداری برای اجرای پروژه و ارائه خدمات به مردم، با مضیقه شدید مالی دست و پنجه نرم می کند اما در این حال هم با کمک اعتبارات استانی و کاهش هزینه ها از طریق فنی و امانی، پروژه های بزرگ شهر در حال اجرا هستند.
شهردار بوشهر روگذر میدان مطهری، پارک لیان، گذر سرتل و سر در ورودی شهر را از بزرگترین پروژه های شهر یاد کرده و افزود: با همه محدودیت های مالی اجرای این پروژه ها متوقف نخواهد شد.

 


امیری از اجرای گذر هنر حدفاصل مدرسه قدیمی سعادت تا دانشکده معماری برای ارج گذاری از هنرمندان خبر داد و گفت: مجوز اجرای این پروژه از شورای ترافیک اخذ شده و پس از اتمام، ضمن نصب تصویر و تندیس هنرمندان و چهره های فرهیخته شهر، این گذر محلی برای عرضه آثار هنرمندان خواهد شد.
وی حل گره های ترافیکی با کمترین هزینه را یکی از راهبردهای مدیریتی خود دانست و اظهار داشت: از مدت ها  قبل، بحث ضرورت ایجاد یک روگذر در میدان  انتظام مطرح بود اما پس از این که در شهرداری مستقر شدم با مشورت هایی که با شورای ترافیک و دوستان صاحب نظر انجام شد، با یک اصلاح هندسی از سمت خیابان ساحلی، بخش اعظمی از گره ترافیکی این میدان مرتفع شد.
شهردار بوشهر در پاسخ به سوالی برای حل مشکل ترافیک خیابان امام خمینی به عنوان یکی از خیابان های شلوغ و مهم شهر بیان داشت: برای کاهش ترافیک این خیابان، با تملک بخشی از املاک، اجرای پروژه خیابان پاسارگاد به عنوان محور موازی که از سینگر شروع و تا خیابان فاطمی امتداد پیدا می کند، آغاز شده و امیدواریم تا سال آینده این پروژه به سرانجام برسد تا بخشی از ترافیک محلی که به خیابان امام خمینی سرازیر می شود، به این خیابان جدید منتقل شود.وی با تاکید بر ضرورت بومی سازی پروژه ها و المان های شهری گفت: تا پایان سال تعدادی تندیس مطابق با فرهنگ و هنر بوشهر در شهر نصب خواهد شد که می توان به تندیس کارگران در حال جمع آوری سنگ در خیابان امام خمینی( خیابان سنگی) که یادآور وجه تسمیه این خیابان قدیمی می باشد، اشاره کرد.
امیری بر ورود نکردن شهرداری به حوزه هایی که برای بخش خصوصی جذاب و سودده است تاکید و تصریح کرد: با فعال کردن بخش سرمایه گذاری شهرداری، از سرمایه گذران برای اجرای پروژه  فانوس دریایی دعوت می کنیم.
شهردار بوشهر با تایید طولانی شدن  چرخیدن چرخ و فلک در بوشهر گفت: این پروژه به دلیل نداشتن مطالعات اولیه دچار خلل و توقف شده است اما چون این پروژه سرمایه مردم است و اتمام آن را حق مردم می دانیم، در حال مذاکره با پیمانکار هستیم تا با اتمام این پروژه هم، چرخ و فلک بچرخد و هم پیمانکار متضرر نشود.

 

تصاویر اختصاصی اتحاد خبر از نشست مطبوعاتی شهردار بندر بوشهر با اصحاب رسانهکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها