امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 مرداد 1398 - 11:27

اتحادخبر: این مراسم باشکوه باحضور دوستداران ولایت و سخنرانی حجت الاسلام اسماعیل پور مدیرکل اوقاف استان در این امامزاده واجب التعظیم برگزار شد .

اتحادخبر: این مراسم باشکوه باحضور دوستداران ولایت و سخنرانی حجت الاسلام اسماعیل پور مدیرکل اوقاف استان در این امامزاده واجب التعظیم برگزار شد .

مراسم جشن باشکوه امامت و ولایت در جوار آستان مقدس امامزاده محمدبن باقر(ع) کوی خواجه ها بوشهر برگزار شد.+تصاویر


مقارن با روزعید الله الاکبرغدیر خم مراسم جشن باشکوه امامت و ولایت در جوار آستان مقدس امامزاده محمدبن باقر(ع) کوی خواجه ها بوشهر برگزار شد.


این مراسم باشکوه باحضور دوستداران ولایت و سخنرانی حجت الاسلام اسماعیل پور مدیرکل اوقاف استان در این امامزاده واجب التعظیم برگزار شد .


مدیرکل اوقاف استان دراین مراسم مطالب مبسوطی در خصوص ریشه یابی فلسفه غدیر و نقش محوری ولایت در حکومت اسلامی از صدر اسلام تا کنون و سیلی هایی که همواره استکبار آمریکا از وحدت و انسجام شیعیان سرزمین ایران اسلامی خورده است را برشمردند.


وی افزود : عید غدیر خم یکی از بزرگترین و مهم ترین اعیاد مسلمین است روزی که در آن حضرت محمد (ص) در حجه الوداع، علی را ولی پس از خود اعلام کرد.


حجت الاسلام اسماعیل پور خاطرنشان کرد، «غدیر» عصاره و نتیجه خلقت و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است و صرفا واقعه‌ای تاریخی نیست. این نام مقدس، عنوان عقیده ما و اساس دین است. غدیر ثمره نبوت و میوه رسالت است غدیر تعیین کننده خط‌مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست. غدیر ماجرایی سرنوشت‌ساز است که «خطبه غدیر» شاخص‌ترین و زنده‌ترین سند آن است.


در ادامه این مراسم نمایش غدیر خم از ولادت مولا علی بن ابیطالب (ع) تا واقعه غدیرخم توسط گروه خواهران و برادران امامزاده محمدبن باقر(ع) اجراء گردید .


در این مراسم مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت حامد یوسفی وطرح سئوال واهداء جوایز توسط بنیاد بین المللی غدیر انجام گردید .


درپایان این مراسم سفره اطعام ولیمه به مناسبت عید غدیر خم گسترده شد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین