امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 تير 1398 - 07:41

اتحادخبر: با توجه به اینکه ورزش زورخانه ای و باستانی از جمله رشته های انسان ساز و اخلاق مدار است به منظور ارتقای سلامت جسمی و اخلاقی زندانیان تاکنون ۳۲ گود زورخانه در زندان‌های کشور احداث و راه‌اندازی شده است.

اتحادخبر: با توجه به اینکه ورزش زورخانه ای و باستانی از جمله رشته های انسان ساز و اخلاق مدار است به منظور ارتقای سلامت جسمی و اخلاقی زندانیان تاکنون ۳۲ گود زورخانه در زندان‌های کشور احداث و راه‌اندازی شده است.

۳۲ گود ورزش زورخانه‌ای در زندان‌های کشور احداث شده است

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: با توجه به ویژگی خاص ورزش‌های باستانی در تقویت روحیه جوانمردی، فتوت، اخلاق مداری و انسان سازی رویکرد این سازمان تقویت این ورزش در بین جامعه هدف است که در این ارتباط تاکنون ۳۲ گود زورخانه در زندان‌های کشور راه‌اندازی و امروز نیز گود زورخانه زندان مرکزی بوشهر به بهره‌برداری رسید.

 

حجت الاسلام رضا رستمی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح سالن زورخانه‌ای اداره کل زندان‌های استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف از اجرای برنامه های ورزشی اصلاح و سالم سازی جسم نیست بلکه به دنبال تربیت انسان از طریق فعالیت‌های بدنی است.

 

وی بیان کرد: در این ارتباط سال گذشته ۱۱۶ مسابقه در بخش ورزش‌های زورخانه‌ای در زندان‌های کشور برگزار شده است و تلاش می شود این نوع ورزش‌های باستانی و رشته های بومی محلی در بین جامعه هدف تقویت شود.

 

رستمی اضافه کرد: اصلاح و تغییر تفکر زندانیان با هدف پیشگیری از بازگشت دوباره، اصلاح و هدایت آنها به سمت زندگی سعادتمندانه از رویکردهای سازمان زندان‌هاست.

 

وی اظهارداشت: در این ارتباط برنامه های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و ورزشی مختلفی در ۲۵۶ زندان موجود در سطح کشور اجرا می شود.

 

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: ترویج نماز و قرآن از جمله مهمترین اولویت های برنامه های فرهنگی این سازمان است که در این زمینه بیش از نیمی از زندانیان کشور در برنامه های قرآنی حضور دارند و سال گذشته ۵۱ هزار و ۲۴۹ نفر در یکهزار و ۵۱۰ مسابقه قرآنی و هشت هزار و ۴۴۱ محفل انس با قرآن در زندان‌های کشور شرکت کردند.

 

رستمی ادامه داد: در زمان حاضر ۳۲۱ دارالقرآن در زندان های کشور فعال هستند.

 

وی با تاکید بر فراهم بودن زمینه تحصیل در زندان های کشور گفت: تلاش شده زمینه تحصیل برای جامعه هدف از نهضت سواد آموزی تا دکترا فراهم شود و در این زمینه با همکاری نهضت سواد آموزی تاکنون نسبت به راه اندازی مراکز یادگیری محلی برای آموزش و تقویت مهارت‌های زندگی اقدام شده است.

 

رستمی افزود: در زمان حاضر ۶ هزار و ۴۰ نفر در کلاس‌های نهضت سواد آموزی، ۲۴ هزار و ۱۳ نفر در قالب دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها، ۸۰۶ نفر در دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور در ۲ رشته مشغول به تحصیل هستند.

 

وی یادآور شد: تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی از دیگر اولویت های سازمان زندان هاست که تاکنون ۳۳۳ کتابخانه راه اندازی شده که از این تعداد ۲۰۵ کتابخانه زیر پوشش نهاد کتابخانه هاست و هر سال چهار میلیارد ریال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب اختصاص می یابد.

 

مدیرکل دفتر امور هماهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: سیاست این سازمان تجهیز کتابخانه ها به کتاب های متناسب با نیاز روز است که تاکنون ۱۳۰ هزار و ۷۰۹ نفر از زندانیان عضو این کتابخانه‌ها شدند.

 

وی تقویت هیات‌های محبان اهل بیت را از دیگر اولویت‌های زندان‌ها عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر ۲۵۵ هیات محبان اهل بیت در زندان‌های کشور راه اندازی و سه هزار و ۷۴۷ نفر عضو این تشکیلات هستند.

 

 

 ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین