امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 تير 1398 - 08:41
رئیس دادگستری دیر:

اتحادخبر:  رئیس دادگستری شهرستان دیر گفت: هم اکنون هیچ محکومی در ارتباط با مهریه از شهرستان دیر در زندان نیست و همه زندانیان مهریه با وثیقه آزاد شده‌اند.

اتحادخبر:  رئیس دادگستری شهرستان دیر گفت: هم اکنون هیچ محکومی در ارتباط با مهریه از شهرستان دیر در زندان نیست و همه زندانیان مهریه با وثیقه آزاد شده‌اند.

زندانیان مهریه شهرستان دیر آزاد شدند/ هیچ محکومی در زندان نیست

 عیسی نوشاد عصر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران، هفته قوه قضاییه را، فرصتی مناسب برای تجلی عملکرد دستگاه قضایی و مجال ارتباط بیشتر و خدمت مضاعف به مردم برشمرد و اظهار داشت: تلاش برای اجرای عدالت کاری بس دشوار است و ما تمامی هدف مان این است ضمن اجرای عدالت امنیت را نیز برقرار کنیم.

 

وی تصریح کرد: اصحاب‌رسانه و خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسؤولین هستند و نقش مهمی در اطلاع‌رسانی فعالیت‌های دستگاه‌ها و انعکاس مطالبات مردم و پیشگیری و کاهش جرم دارند.

 

نوشاد با بیان اینکه بیشتر پرونده‌های ورودی به دادگاه حقوقی این شهرستان را دعاوی خانوادگی شامل می شود افزود: روزانه نصف وقت دادگستری شهرستان دیر رسیدگی به پرونده در حوزه خانواده، مهریه، طلاق، نفقه و اختلافات و دعاوی ملکی است.

 

رئیس دادگستری شهرستان دیر، گفت: اولویت دستگاه قضا در سال جدید با حرکت جهادی جهت اجرای عدالت و مبارزه با فساد، در شهرستان دیر کاهش جمعیت کیفری، ترویج فرهنگ صلح و سازش و تلاش برای کاهش پرنده های طلاق، آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی است.

 

برگزاری دومین همایش ریش سفیدان

 

نوشاد از تشکیل شورای پیشگیری از جرم در بخش آبدان شهرستان دیر خبر داد و خاطر نشان کرد: به زودی شورای پیشگیری از جرم در بخش بردخون و روستاهای شهرستان تشکیل خواهد شد.

 

وی از برگزاری دومین همایش ریش سفیدان به منظور پیشگیری از جرم در دیر خبر داد و اظهار داشت: بیشترین ورودی پرونده‌ها به دادسراها مربوط به ضرب و جرح عمدی، سرقت، تصادفات و اختلافات ملکی است.

 

نوشاد با تاکید بر رعایت پیوست‌های زیست محیطی به منظور جانمایی شرکت‌های پتروشیمی در شهرستان تصریح کرد: جانمایی و استقرار شرکت‌های پتروشیمی با رعایت پیوست‌های زیست محیطی در چارچوب قانون برای توسعه منطقه لازم و تاثیرگذار خواهد بود.

 

وی با تاکید بر تداوم مبارزه با کالای قاچاق ممنوعه و ارز ذر شهرستان دیر، خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز تاثیری منفی و مخرب بر اقتصاد، فرهنگ، امنیت اجتماعی و سیاسی، تولید و حتی اشتغال دارد و باید برای جلوگیری از این پدیده اجتماعی تمام توان خود را بکار گیریم.

 

مبارزه با زمین‌خواری

 

رئیس دادگستری شهرستان دیر با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع ریشه در فرهنگ دینی ما دارد، گفت: تکریم ارباب رجوع یکی از برنامه‌های اصلی دادگستری شهرستان است و مردم بدانند که دادگستری خانه دوم آنهاست و اجرای این طرح بسترساز رضایتمندی مردم به عنوان بزرگترین سرمایه و تکیه گاه دستگاه قضایی است.

 

وی از کشف ۲ تن و ۲۲۰ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان دیر در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته پنج هزار پرونده به دادسراها وارد شد که برای رسیدگی به آنها تلاش خوبی صورت گرفته است.

 

نوشاد با بیان اینکه مبارزه با زمین‌خواری نقطه قوت دستگاه قضا است به طوری که ۹۸ درصد پرونده های زمین خواری در شهرستان دیر مختومه شد گفت: اقدامات قاطع دستگاه قضا موجب شده است تا تلاش برای زمین‌خواری در این شهرستان به صفر برسد.

 

وی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری شاهد تشکیل هیچ‌گونه پرونده زمین‌خواری نبوده‌ایم و پرونده‌هایی که رسیدگی شده است نیز مربوط به سال‌های قبل است.

 

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین