امروز: يکشنبه 31 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 ارديبهشت 1398 - 09:07

اتحادخبر : مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: هجوم ملخ ها به مزارع، باغ ها و نخیلات روستاهای این شهرستان باعث وارد شدن خسارت و صدمات قابل توجه شده است.

خلیج فارس: مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: هجوم ملخ ها به مزارع، باغ ها و نخیلات روستاهای این شهرستان باعث وارد شدن خسارت و صدمات قابل توجه شده است.

 امان الله حیدری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: گستردگی جمعیت ملخ ها در این شهرستان به حد بحرانی رسیده به گونه ای که به نخیلات هجوم آورده و برگ و طارونه ـمخت را خورده اند.

 

وی اظها رداشت: وضعیت آفت ملخ در این شهرستان بحرانی است که اگر این روند ادامه پیدا کند در فصل زراعی جدید کشت گندم نخواهیم داشت.

 

مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: ملخ ها درصورت جوانه زدن گندم در فصل کشت، سریع آنها را می خورند و خسارت شدید به کشاورزان وارد می شود.

 

وی گفت: با وجود مبارزه جدی و سمپاشی های صورت گرفته که بصورت شبانه روز انجام می شود، همچنان ملخ ها در مزارع، باغ ها و دشت ها بصورت زیاد نمایان هستند.

 

حیدری افزود: بدلیل بالغ شدن پوره های ملخ و گستردگی آن در مناطق متعدد روستایی این شهرستان از جمله در روستای مال محمود و بهمنیاری نیاز به سمپاشی هوایی است که درخواست هواپیما به سازمان متبوعه در استان بوشهر داده شده و در حال جانمایی برای استقرار آن هستیم.

 

 

 

خلیج فارسکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین