امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 آبان 1397 - 10:17

اتحاد خبر: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک سازی دره فصلی شول شهرستان گناوه از لکه های نفتی آغاز شد.

اتحاد خبر: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک سازی دره فصلی شول شهرستان گناوه از لکه های نفتی آغاز شد.

به گزارش ایرنا؛ سیاوش ارجمند زاده روز شنبه افزود: به دنبال گزارش دریافتی مبنی بر آلودگی رودخانه گناوه به لکه های نفت خام، ناشی از نشتی تاسیسات نفتی گچساران ( مناطق نفت خیز جنوب)، بعد از ظهر روز گذشته با هماهنگی های انجام شده تیم مقابله و کارشناسان مربوطه به همراه تجهیزات و وسایل کامل پاکسازی و مقابله با آلودگی ( جاذب های نفتی، تجهیزات مکانیکی و دیسپرست) به بندر گناوه اعزام شدند.


وی بیان کرد: همچنین مقرر شد تجهیزات پشتیبانی به همراه نفرات آماده به عملیات توسط شناور یدکش تاسوعا از بوشهر به گناوه اعزام شوند.


ارجمند زاده افزود: با توجه به بررسی و ارزیابی کارشناسان اداره ایمنی به همراه اداره بندر و دریانوردی گناوه از شرایط آلودگی، در مرحله اول عملیات مقابله و پاکسازی به منظور پیشگری از ورود لکه های نفتی به دریا، تیم مقابله با استفاده از بوم های جاذب نفتی اقدام به بوم اندازی از روی پل کرد که این مهم سبب جذب بخشی از لکه های نفتی در محدوده پل سید رضا و پیشگیری از ورود لکه ها به دریا شد.


وی بیان کرد: همچنین امروز پایش دریایی محدوده بندر گناوه نیز توسط کارشناسان مقابله با آلودگی به اتفاق نماینده محیط زیست انجام می گیرد.


ارجمند زاده اظهار داشت: یدک کش اداره کل بنادر استان بوشهر به همراه تجهیزات کمکی برای مقابله با آلودگی به بندر گناوه اعزام تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین