امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 05 خرداد 1403 - 11:44

اتحادخبر: معاون سیاسی، امنیتی و احتماعی استاندار بوشهر گفت: ۲۰۰ نفر معتاد متجاهر با دستور قضایی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تحویل مراکز ترک اعتیاد استان شدند.

 

اتحادخبر: معاون سیاسی، امنیتی و احتماعی استاندار بوشهر گفت: ۲۰۰ نفر معتاد متجاهر با دستور قضایی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تحویل مراکز ترک اعتیاد استان شدند.

معاون استاندار بوشهر: ۲۰۰ معتاد متجاهر تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند

به گزارش ایرنا، اکبر پورات روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با تسلیت شهادت رئیس‌جمهور و یاران اظهار کرد: در حوزه درمان و حمایت های اجتماعی تعداد ۴۷ مرکز درمانی شامل ۲۳ مرکز سرپایی، ۱۴ مرکز اقامتی، چهار مرکز کاهش آسیب گذری، سه مرکز سرپناه شبانه، ۲ کانکس کاهش آسیب و موبایل ون و یک مرکز جامع درمان ترک اعتیاد و بازتوانی با مجوز دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهزیستی به افراد آسیب دیده خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: در سال گذشته به ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از معتادان خدمت ارائه شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ با همت و تلاش شبانه روزی نهادهای مقابله ای، چهار هزار و ۵۳۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد.

پورات ادامه داد: این میزان کشفیات نسبت به سال ۱۴۰۱ با کاهش ۶۲ درصدی همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و پیشگیری تاکید بر خود مراقبتی جوانان است، عنوان کرد: در این راستا برنامه های مذهبی و هنری با همکاری دستگاه های فرهنگی و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

معاون سیاسی. امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: از جمله مهمترین این برنامه ها طرح یاریگران زندگی با استفاده از ظرفیت فضایی مجازی و با همکاری همه دستگاه های فرهنگی به ویژه اداره کل آموزش و پرورش بود که بیشترین کانون یاریگران زندگی را در مدارس تشکیل داده اند.

وی اظهار کرد: تاکنون در ۸۵۲ مدرسه این کانون‌ها راه اندازی و تعداد ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر دانش آموز به عضویت کانون های یاریگران در آمده اند.

پورات عنوان کرد: در حوزه ورزش، خانه های نشاط و تندرستی طی تفاهمنامه ای با وزارت ورزش و جوانان با هدف توزیع عادلانه امکانات و ایجاد فضا های ورزشی و تفریحی برای اوقات فراغت جونان روستایی تجهیز شدند.

وی ادامه داد: سهمیه سال گذشته استان ۲ خانه نشاط بود که از سوی اداره کل ورزش و جونان در حال طی مقدمات آغاز عملیات اجرایی هستند.

پورات گفت: افتتاح و راه اندازی خانه یاریگران زندگی به منظور تجمیع و ارائه خدمات گوناگون آموزشی و ترویجی پیشگیرانه برای دانش آموزان و سایر گروه های هدف در سطح استان انجام شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان دولت و نیروهای مسلح عنوان کرد: همچنین در سال گذشته مجمع خیرین یاریگران زندگی استان تشکیل شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر عنوان کرد: با اجرای طرح نوروزی یاریگران زندگی در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر، جمع آوری خرده فروشان و برنامه های فرهنگی و پیشگیری توسط اعضای شورا تعداد ۱۲۹ معتاد متجاهر و ۹۲ نفر خرده فروش دستگیر شدند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...