امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 03 خرداد 1403 - 11:48

اتحادخبر:  استاندار بوشهر گفت: سفرهای استانی آیت الله شهید ابراهیم رییسی شهید راه خدمت به این استان مصوبات خوبی در حوزه های زیرساختی به ارمغان آورد که آثار و برکات ماندگارشان در اذهان مردم باقی خواهد ماند." احمد محمدی زاده " روز پنجشنبه  اظهار کرد: ششمین سفر دور نخست سفرهای استانی رییس جمهور در ۱۶ مهرماه...

اتحادخبر:  استاندار بوشهر گفت: سفرهای استانی آیت الله شهید ابراهیم رییسی شهید راه خدمت به این استان مصوبات خوبی در حوزه های زیرساختی به ارمغان آورد که آثار و برکات ماندگارشان در اذهان مردم باقی خواهد ماند.

استاندار بوشهر: آثار مصوبات سفرهای شهید خدمت برای مردم این استان ماندگار است

به گزارش ایرنا؛ " احمد محمدی زاده " روز پنجشنبه  اظهار کرد: ششمین سفر دور نخست سفرهای استانی رییس جمهور در ۱۶ مهرماه سال ۱۴۰۰ به بوشهر انجام شد که ۹۳ مصوبه با ۴۹ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال را در پی داشت.

وی یادآورشد: این حجم از اعتبارات سفر رییس جمهور تحرک اساسی در حوزه عملکردی دستگاه‌های اجرایی ایجاد شد طوریکه استان به کارگاهی از فعالیت‌های عمرانی تبدیل شد.

استاندار بوشهر افزود: با این میزبان اعتبار طرح های مهمی در بخش نخیلات شامل تکمیل زیرساخت‌های ایستگاه پمپاژ حاج مهدی در دشتستان ، سه طرح در زمینه آبیاری تحت فشار در سعدآباد ، آبپخش و شبانکاره و جایگزینی و اصلاح نخیلات اجرا شد.

وی اضافه کرد: رهاورد این سفر در حوزه شیلات نیز به لایروبی ۲ اسکله لاور و نخل تقی ، اسکله خورخان ، سایت‌های پرورش میگو منجر شد.

محمدی زاده ادامه داد: درحوزه صنعت مهمترین طرح مربوط به راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر است .

استاندار بوشهر گفت: در دور نخست اعتبار خوبی برای تکمیل کریدور بزرگراهی جنوب این استان از نقطه جنوبی بُز باز بندو در عسلویه شروع و نقطه انتهایی خروجی آن حدفاصل گناوه و دیلم اختصاص یافت و اعتبار لازم به راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز برای رفع نقاط حادثه خیز ابلاغ شد.

وی افزود: برای تکمیل آزمایشگاه و مجتمع فرهنگی و رفاهی مراکز آموزش عالی ، مدارس در دست ساخت و سه استخر دانش آموزی نیز اعتبار لازم اختصاص یافت.

محمدی زاده با بیان اینکه اعتبار برای اجرای طرح های ورزشی و فرهنگی نیز اختصاص یافت ادامه داد: مجتمع فرهنگی هنری عسلویه،مرمت بافت تاریخی بوشهر و سیراف و چهار طرح ورزشی در نخستین سفر استانی رییس جمهور به بوشهر اعتبار دریافت کردند.

استاندار بوشهر: آثار مصوبات سفرهای شهید خدمت برای مردم این استان ماندگار است

وی یادآور شد: برای حوزه بهداشت و درمان شامل بیمارستان درمان بیماران خاص، بیمارستان جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا (س)، تکمیل و تجهیز بیمارستان های خورموج و اهرم ، تکمیل دانشکده پزشکی و ۱۷ خانه‌های بهداشت اعتبار مصوب شد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: تزریق اعتبار برای فاضلاب شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم و آبرسانی به روستاهای دشتی و تنگستان از برکات سفر شهید خدمت است.

وی با اشاره به تخصیص برای تکمیل سدهای استان بوشهر اضافه کرد: ۹۰۰ میلیارد ریال برای سد خائیز، سد دالکی و تکمیل شبکه کلل دالکی تخصیص یافت.

استاندار بوشهر گفت: افزون بر این اعتبار، تسهیلاتی معادل ۳۲ هزارو ۱۵۰ میلیارد ریال نیز در حوزه های مختلف در اختیار بخش خصوصی و ۹۲۰ میلیون دلار نیز تسهیلات ارزی پیش بینی شد.

وی افزود: در دومین سفر استانی آیت الله رییسی رییس جمهور فقید در اسفند ۱۴۰۱ به استان بوشهر ۸۲ مصوبه به تصویب رسید که در این قالب بیش از ۸۱ هزار میلیارد ریال منابع برای توسعه عمرانی این استان اختصاص یافت.

محمدی زاده یادآور شد: مهمترین طرح های مصوب شده استان بوشهر در این سفر شامل تکمیل زیرساخت‌های منطقه اقتصادی شمال استان، تکمیل سدهای دالکی، دهرود و خائیز و باند دوم محور دالکی- کنارتخته است.

وی اضافه کرد: از دیگر پروژه‌های مهم مصوب شده در این سفر ۲ روزه می‌توان به تکمیل کریدور ساحلی جنوب، تکمیل فاضلاب‌های بوشهر، گناوه و دیلم، تسریع در تکمیل راه آهن بوشهر به شیراز، بیمارستان‌های بوشهر، برازجان و مجتمع دندان پزشکی، تکمیل زیرساخت های میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی استان و تکمیل واحد ایران انرژی با رفع موانع آن اشاره کرد.

استاندار بوشهر گفت: نکته‌ای که در این دور از سفر رییس جمهور به استان بوشهر قابل توجه بود مشارکت بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و مجموعه‌های نفتی این استان بود.

وی ادامه داد: در مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها ۲۰ واحد پتروشیمی، اجرای اسکله‌های دریایی و گردشگری، ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی و نیروگاه‌های خورشیدی، احداث گلخانه هیدروپنی، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای پتروپالایش سیراف و نیروگاه‌ها و ایجاد مزارع پرورش آبزیان و میگو و ایجاد خزانه میگو برخی از بخش‌هایی است که مورد توافق با بنگاه‌های اقتصادی قرار گرفته است.

محمدی زاده درباره مصوبه‌های نرم افزاری و محتوایی نیز گفت: در مجموع ۳۰ مصوبه از سوی استان بوشهر پیشنهاد شده بود که می‌تواند به تسهیل سرمایه‌گذاری، تقویت صادرات و گردشگری، افزایش درآمدهای مالیاتی، انتقال پرونده مالیاتی شرکت‌ها و صنایع بزرگ مستقر در استان بوشهر که در تهران هستند به این استان، جذب نیروهای بومی در صنایع مستقر با نظارت استانداری بوشهر، مجوزهای زیست محیطی و متولی برای واحدهای استحصال شده دریا، موافقت تحویل ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز برای فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی شمال استان، تزریق اولیه ۲۰ متر مکعب متان به این منطقه برایطرح هایی که ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و طرح جامع کاهش آلودگی‌ها در این منطقه ویژه اشاره کرد.

وی افتتاح فاز ۱۴ پارس جنوبی، طرح آب شیرین کن شماره ۲ بوشهر و طرح های نهضت ملی مسکن از جمله برنامه‌های سومین سفر استانی آیت الله رئیسی در هفته دولت پارسال به استان بوشهر ذکر کرد .

محمدی زاده اضافه کرد: عملیات اجرای این طرح به صورت جدی از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و با صرف۱۲ هزار میلیاد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه تمام تصمیم‌گیری‌های شهید رییسی در راستای منافع و حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم بود گفت: مجاهدت، خدمات و فعالیت‌های انقلابی رئیس‌جمهور جهادگر در حافظه تاریخی ملت ایران باقی خواهد ماند.

محمدی‌زاده اظهار کرد: ملت ایران با حضور در آیین و مراسم گوناگون در دفاع از انقلاب وفاداری خود را نشان داده‌اند و در تشییع شهیدان حادثه دلخراش سانحه بالگرد اوج ارادت خود را به رییس جمهور شهید و دیگر شهدای سقوط بالگرد به منصه ظهور رساندند.

وی با بیان اینکه مردم قدرشناس استان بوشهر در سوگ شهادت رییس جمهور آیت‌الله رییسی و دیگر شهدای این واقعه در همه مساجد، حسینیه‌ها و امام‌زادگان مراسم عزاداری برپا کرده‌اند گفت: ایستادگی مردم وفادار سبب ماندگاری نظام اسلامی ایران در حوادث سخت شده است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1403/03/03 - 12:48
0
0
آیا شیرمردی دلسوز و خدمتگزار مردم همتای شهید بزرگوار مان پیدا میشود؟ الله اکبر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • معاونین ستاد مردمی انتخابات دکتر پزشکیان در استان بوشهر معرفی شدند
 • رئیس ستاد مردمی دکتر مسعود پزشکیان در استان بوشهر منصوب شد
 • برای انتخاب دکتر پزشکیان، هر شهروند یک ستاد
 • آمده‌ام کشورم را از صدر اخبار در آورم
 • روسای شهرستانی ستادهای مردمی دکتر پزشکیان در استان بوشهر منصوب شدند
 • ستاد مردمی قالیباف در بوشهر آغاز بکار کرد
 • رفع موانع پیش روی پتروشیمی هرمز با ورود سازمان بازرسی/ دادنامه صادره علیه سازمان منطقه ویژه انرژی پارس نقض شد
 • دیدار مدیرعامل پتروشیمی پارس با امام جمعه اهل سنت عسلویه به مناسبت عید سعید قربان
 • سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان در حوزه درمان بوشهر
 • دیدار جلیلی با مردم تهران، شهریار و کرج
 • افزایش اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ویژه پارس به ۷۴۰ میلیارد تومان
 • چرا مهدی قایدی به استقلال برنمی‌گردد؟
 • مذاکرات محرمانه سردار آزمون در دبی؟
 • چرا کاندیدا‌های اصولگرا زیر حرف‌های گذشته‌شان می‌زنند؟
 • کمبود ویتامین D خطر ابتلا به این سرطان را افزایش می‌دهد
 • .: ناظم محمدی حدود 11 ساعت قبل گفت: سلام خدمت دکتر چرومی،بزرگوارمن ...
 • .: تهران حدود 3 روز قبل گفت: خخخ چقد شما جالبین. ...
 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 6 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 6 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 9 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...