امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1403 - 10:52

اتحادخبر: کارشناس فوتبال آسیا با اشاره به تاثیر حضور دو بازیکن ازبکستان در تیم های استقلال و پرسپولیس برای شناختن مردم کشورش، گفت: حالا مردم ازبکستان به خوبی سطح فوتبال ایران را می‌شناسند.

 

اتحادخبر: کارشناس فوتبال آسیا با اشاره به تاثیر حضور دو بازیکن ازبکستان در تیم های استقلال و پرسپولیس برای شناختن مردم کشورش، گفت: حالا مردم ازبکستان به خوبی سطح فوتبال ایران را می‌شناسند.

تحلیل کارشناس ازبکستانی از فوتبال ایران/ تاثیر حضور دو سرخابی

به گزارش مهر، رقابت‌های بین المللی فوتبال ایران در چند ماه گذشته نشان از رقابت تنگاتنگ با کشورهای آسیای مرکزی به خصوص ازبکستان دارد. ازبک‌ها نه تنها تبدیل به یکی از مهم‌ترین رقیبان سال‌های اخیر تبدیل شده اند بلکه انتقال بازیکنانی همچون جلال الدین ماشاریپوف و اوستون ارونوف از تیم ملی ازبکستان به تیم‌های استقلال و پرسپولیس باعث ذره بین روی تأثیر حضور بازیکنان اینچنینی در فوتبال باشگاهی ایجاد شود.

«عبدالباسط بک‌تمیروف» روزنامه نگار فوتبال ازبکستان که در یک سال گذشته با حضور در تورنمنت‌هایی نظیر جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا، جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا و همچنین جام ملت‌های فوتسال آسیا شناخت قابل توجهی از رقابت بین ایران و ازبکستان در حوزه این ورزش پیدا کرده است اظهار نظر کند.

او در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به موفقیت‌های به دست آمده توسط فوتسال ایران در آسیا به مشکلات سخت افزاری در فوتبال باشگاهی ایران و تأثیر آن در بازی‌های ملی اشاره کرد که در نوع خود جالب توجه است که در پی می‌خوانید:

فوتسال ایران باتجربه قهرمان شد

بک تمیروف با اشاره به قهرمانی فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: من فکر می‌کنم تیم ملی فوتسال ایران بهترین و قوی‌ترین تیم در سطح آسیاست. ازبکستان بازی خوبی در دیدار با ایران انجام داد اما فکر می‌کنم تجربه بالای کادر فنی و بازیکنان این تیم باعث شد هرگز غافلگیر نشوند. در شیوه بازی آنها مشخص بود که گرفتن نتیجه مناسب یکی از اهداف آنهاست. ایران وقتی دید بازی‌ها نتیجه بازی‌ها در دور مقدماتی کاملاً شگفت‌انگیز است بیشتر و بیشتر کار کرد.

تحلیل کارشناس ازبکستانی از فوتبال ایران/ تاثیر حضور دو سرخابی

شمسایی برند فوتسال آسیا است

«وحید شمسایی یک برند در فوتسال آسیاست». او با بیان این جمله به تأثیر حضور شمسایی روی نیمکت تیم ملی فوتسال پرداخت و تجربه‌های او را مثال‌زدنی توصیف کرد و گفت: خیلی‌ها شاید چنین سرمایه بزرگی در فوتسال بخواهند اما کمتر کسی می‌تواند آن را درک کند ولی ایران از آن بهره می‌برد. به نظرم کادر فنی تیم ملی فوتسال ایران توانستند در کوتاه‌ترین برهه زمانی یکی از بهترین نتایج را بگیرند.

جام جهانی ازبکستان فرصت بزرگ برای آسیاست

کارشناس ازبکستانی به میزبانی کشورش از رقابت‌های جام جهانی فوتسال در سال جاری میلادی اشاره کرد و گفت: حالا در ازبکستان یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های فوتسال خود را به اسم جام جهانی داریم. من فکر می‌کنم یک فرصت بسیار مناسب است تا بتوانیم کشور و بخصوص ورزش خودمان را نشان دهیم. این برای فوتسال آسیا چالش بزرگی است که باید تمام تیم‌های راه‌یافته از این قاره به جام جهانی کمک کنند که بهترین تصویر فنی و فرهنگی از آسیا خارج شود. قطعاً ازبکستان برای موفقیت بازی‌هایش را میزبانی می‌کند. اتفاقی مشابه با آنچه تیم ملی ایران به طور حتم در نظر دارد.

بک تمیروف درباره حضور سرمربی مطرح فوتسال دنیا در ازبکستان تاکید کرد: مربی بسیار خوبی آورده آورده‌ایم تا بتواند یکی از مهم‌ترین هدف‌های ما را پوشش دهد. شاید حضور در نیمه نهایی جام ملت‌ها تا حدودی نتیجه خوب محسوب می‌شود اما به هر حال باید خیلی بهتر در جام جهانی ظاهر شویم که مطمئن هستیم با تیم فعلی رقم خواهد خورد.

فشار فوتسالی ایران!

او بار دیگر به قهرمانی شاگردان شمسایی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا اشاره کرد و گفت: اگر ایران به فینال نمی‌رسد قطعاً با فشار خیلی زیادی وارد جام جهانی می‌شد و نمی‌توانست نظر مثبت کارشناسان را به خود جلب کند. حالا آنها با قهرمانی در آسیا تیم بهتری در فوتسال خواهند بود. وقتی بهترین تیم قاره هستید برای ماندن در آن سطح باید همیشه بهتر از قبل باشید.

حالا ازبکستان هم در جریان فوتبال باشگاهی ایران است

بک تمیروف به حضور بازیکنان تیم ملی ازبکستان در تیم‌های استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و راجع به تأثیر حضور آنها در لیگ برتر ایران تصریح کرد: من کاملاً در جریان فوتبال باشگاهی ایران به واسطه حضور ارونوف و ماشاریپوف هستیم. همه می‌دانیم لیگ برتر ایران یکی از بهترین تیم‌هاست اما سخت افزار نامناسب می‌تواند لطمه‌های بزرگی به فوتبال این کشور بزند. الان دیگر خیلی از اهالی فوتبال در ازبکستان می‌دانند سطح فوتبال ایران به چه صورت است. دو بازیکن مشهورمان در بهترین تیم‌های ایران هستند.

تحلیل کارشناس ازبکستانی از فوتبال ایران/ تاثیر حضور دو سرخابی

اخراج غیرحرفه‌ای خلیل زاده و نبود VAR در ایران!

کارشناس فوتبال در قاره آسیا به بازی‌های جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا که با حذف ایران در نیمه نهایی همراه بود اشاره کرد و گفت: وقتی VAR در لیگ برتر خودتان ندارید خروجی اش اخراج کاملاً غیر حرفه ای شجاع خلیل زاده در نیمه نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا می‌شود. او کاملاً مبتدیانه در حساس‌ترین شرایط برای ایران اخراج شد. فاصله ایران با صعود به فینال فقط یک لحظه بود اما قدرش را ندانست و حذف شد. سطح سخت افزاری فوتبال باشگاهی ایران باید افزایش پیدا کند. خلیل زاده فکر می‌کرد کسی خطای او را نمی‌بیند در صورتیکه فوتبال دنیا مدت است VAR دارد.

بک تمیروف افزود: حالا تیم‌های باشگاهی ایران باید خودشان را با بالاترین سطح آسیا تطبیق دهند. من متوجه شده‌ ام کارهای مهمی در این زمینه در حال انجام است که فوتبال ایران ارتقای خیلی مناسبی از لحاظ سخت‌افزاری و آموزشی پیدا کند.

تحلیل کارشناس ازبکستانی از فوتبال ایران/ تاثیر حضور دو سرخابی

ایران از امارات بالاتر است اما عربستان..

کارشناس فوتبال ازبکستان در ادامه گفت و گویش با خبرنگار مهر به مقایسه لیگ‌های مختلف فوتبال در آسیا پرداخت و گفت: بین قطعاً سطح فوتبال ایران از لیگ‌هایی همچون امارات بالاتر است اما الان استاندارد عربستان در فوتبال باشگاهی آسیا و حتی جهان مطرح شده است. نباید کشورهایی مثل ایران و ازبکستان از این موضوع غافل شوند. باید فوتبال باشگاهی پیشرفت کند تا سطح ملی هم بتواند بهتر از اینها باشد.

بازی جذاب ایران و ازبکستان

قطعا بازی خیلی مهمی بین تیم ملی ایران و ازبکستان شاهد خواهیم بود. اتمسفر استادیوم آزادی همیشه برای ازبک ها قابل توجه بوده است. قطعا استفاده از میزبانی برای ازبکستان خیلی سخت خواهد بود. فکر می‌کنم با یک تیم نسبتا متفاوت باید مواجه شویم چون به هر حال مردم ایران با قهرمانی از جام ملت‌های آسیا در قطر خارج نشدند و حالا دنبال تغییر نسل و سپس موفقیت در جریان زمان هستند.

بک تمیروف در پایان خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم ایران قطعا با توجه به تساوی در بازی رفت دنبال برد تاکتیکی است. آنها هوشمندانه‌تر از بازی رفت بازی می‌کنند تا دیگر در جریان بازی غافلگیر نشوند اما فکر می‌کنم بار دیگر تقابل آنها سطح فنی جالب توجهی را به رخ خواهد کشید که همه فوتبالی‌ها در آسیا به آن توجه خواهند داشت. بازی خیلی خوبی از هر دو تیم شاهد خواهیم بود.

تحلیل کارشناس ازبکستانی از فوتبال ایران/ تاثیر حضور دو سرخابی

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • معاونین ستاد مردمی انتخابات دکتر پزشکیان در استان بوشهر معرفی شدند
 • رئیس ستاد مردمی دکتر مسعود پزشکیان در استان بوشهر منصوب شد
 • آمده‌ام کشورم را از صدر اخبار در آورم
 • مراسم پرفیض دعای عرفه در پتروشیمی پردیس برگزار شد / تصاویر
 • دوقلوهای به‌هم‌چسبیده اهوازی در شیراز با موفقیت جدا شدند
 • پاسخ روحانی به ادعا‌های جلیلی و زاکانی علیه برجام
 • آغاز طرح تابستانه مهارت در استان بوشهر
 • دانشگاه خلیج فارس بوشهر رتبه دوم نظام رتبه بندی را کسب کرد
 • میزبانی بازی های خانگی ایرانجوان بوشهر در ورزشگاه شهید بهشتی
 • هواشناسی ۱۴۰۳/۰۳/۲۷؛ فعالیت سامانه بارشی تا اول تابستان
 • واکنش روسیه به تحریم‌های جدید انگلیس علیه مسکو
 • بزرگترین پروژه ورزشی دشتستان در وحدتیه کلنگ زنی می شود
 • رفع موانع پیش روی پتروشیمی هرمز با ورود سازمان بازرسی/ دادنامه صادره علیه سازمان منطقه ویژه انرژی پارس نقض شد
 • پزشکیان: همه ایرانی هستیم؛ باید اختلافات داخلی را کنار بگذاریم
 • حضور ناجیان غریق در سواحل استان بوشهر
 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...