امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1403 - 08:18

اتحادخبر: وزارت خارجه آمریکا به شهروندان آمریکایی در خارج از این کشور هشدار داد.

 

اتحادخبر: وزارت خارجه آمریکا به شهروندان آمریکایی در خارج از این کشور هشدار داد.

هشدار آمریکا به آمریکایی‌های خارج از کشور

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، همزمان با اعتراضات و مخالفت‌ها علیه حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ غزه، وزارت خارجه آمریکا به شهروندان آمریکایی در خارج از این کشور هشدار داد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه هشدار خود گفته است: «به شهروندان خود در خارج از کشور توصیه می‌کنیم به دلیل احتمال حملات یا تظاهرات علیه منافع آمریکا هوشیار باشند.»

امروز همچنین کارمندان کنگره آمریکا در مقابل مقر آن علیه تصویب قانون حمایت از کمک‌های امنیتی به اسرائیل دست به تظاهرات زدند. گفته شده این تظاهرات سازماندهی شده درست قبل از رأی گیری مجلس نمایندگان در مورد لایحه‌ای انجام شد که بایدن را وادار به ارائه کمک‌های نظامی مورد تأیید کنگره به اسرائیل کند.

همچنین گفته شده است که حدود نیمی از جمعیت برای جلوگیری از شناسایی خود ماسک روی صورت‌های خود زده بودند.

جنایات در غزه همچنان ادامه دارد و روز گذشته نیز دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه با انتشار بیانیه‌ای از ترور و شهادت بیش از ۱۰۰ دانشمند، استاد دانشگاه و پژوهشگر در جریان جنگ نسل کشی علیه نوار غزه از هشت ماه پیش خبر داد.

این دفتر تأکید کرد که هدف رژیم صهیونیستی از ترور دانشمندان و پژوهشگران نوار غزه در کنار بمباران و تخریب کامل بیش از ۱۰۳ دانشگاه و مدرسه و تخریب جزئی ۳۱۱ دانشگاه و مدرسه دیگر، نابودی کامل بخش آموزش فلسطین است.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه ضمن محکوم کردن جنایت ترور این تعداد از دانشمندان و اساتید فلسطینی و همچنین بمباران هدفمند نهادهای آموزشی، از همه دانشگاه‌ها و نهادهای آموزشی در سطح جهان خواست که این جنایت هولناک را محکوم کنند.

این نهاد فلسطینی، اشغالگران صهیونیست و دولت آمریکا را مسئول کامل این جنایت تاریخی دانسته و تاکید کرد که رژیم صهیونیستی دانشمندان فلسطینی را ترور می‌کند و آمریکا نیز شرایط در این جنگ نسل کشی است و در تداوم آن نقش دارد که تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار شهید و مجروح بر جای گذاشته است.

امروز همچنین آمریکا از افتتاح اسکله شناور در ساخل غزه و ارسال اولین محموله کمک‌ها با نظارت سازمان ملل خبر داد و تاکید کرد که این اسکله موقت است و هیچ نظامی آمریکایی وارد غزه نخواهد شد. فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی موسوم به سنتکام بدون اشاره به حمایت تمام قد این کشور از جنایت‌های رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای از پایان کار آماده سازی اسکله موقت در ساحل نوار غزه برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان ساکن این باریکه خبر داده است.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی مدعی شد: در چارچوب تثبیت اسکله موقت در ساحل نوار غزه، هیچکدام از نیروهای آمریکایی وارد غزه نشدند و سازمان ملل متحد کمک‌ها را دریافت خواهد کرد و هماهنگی برای توزیع آن‌ها در نوار غزه را صورت خواهد داد.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی مدعی شد: کمک‌های بشردوستانه در روزهای آینده به ساحل غزه خواهند رسید.

همزمان جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به افتتاح اسکله دریایی آمریکا در سواحل غزه برای ارسال کمک‌های جهانی به نوار غزه اعلام کرد که هر گونه راهی برای وارد کردن کمک‌ها جایگزین بازگشایی همه گذرگاه‌های زمینی تحت نظارت فلسطینی نخواهد بود.

حماس در بیانیه خود بر مخالفت مجدد با هر گونه حضور نظامی از جانب هر قدرتی در نوار غزه تاکید کرد.

این بیانیه می‌افزاید که حماس و همه گروه‌های مقاومت بر حق ملت فلسطین برای دریافت کمک‌های مورد نیاز در سایه این فاجعه انسانی که اشغالگران با تجاوز خود به نوار غزه به بار آورده‌اند، تاکید می‌کند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...