امروز: شنبه 25 فروردين 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 07 اسفند 1402 - 11:34
اتحادخبر: کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود گفت: حجاب مسئله اصلی کشور ما نیست. اکثر مردم ما مسئله پوشش اسلامی را رعایت می‌کنند. این موضوعی نیست که بخواهیم کشور را درگیر آن کنیم و نظام هم قائل به سختگیری در این باره نیست.

 

اتحادخبر: کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود گفت: حجاب مسئله اصلی کشور ما نیست. اکثر مردم ما مسئله پوشش اسلامی را رعایت می‌کنند. این موضوعی نیست که بخواهیم کشور را درگیر آن کنیم و نظام هم قائل به سختگیری در این باره نیست.

 

تسنیم نوشت : نشست خبری علی مطهری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران و سرلیست فهرست انتخاباتی«صدای ملت» امروز (دوشنبه 7 اسفند) با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد.

مهمترین اظهارات مطهری به شرح زیر است:

شرایط امروز ما به‌خاطر حوادث سال‌های گذشته به گونه‌ای است که انتخابات پیش رو از اهمیت خاصی برخوردار است؛ این انتخابات و میزان مشارکت مردم حامل یک پیام برای خود ما و دنیا خواهد بود و شرایط منطقه به نحوی است که دنیای غرب و شرق نگاهی ویژه به ایران دارد و میزان مشارکت مردم می‌تواند در تصمیمات قدرت‌های جهانی اثرگذار باشد.

همه‌ی ایران‌دوستان باید توجه ویژه‌ای به انتخابات داشته باشند و اساس برای ما، میزان مشارکت است.

در پاسخ به سوالی حجاب و فیلترینگ: ما با این فیلترینگ موجود موافق نیستیم و فکر می‌کنیم این نوعی پایمال کردن حقوق مردم است. فلسفه فیلترینگ یکی برای مسائل اخلاقی و هم‌چنین مسائل امنیتی و سیاسی است. از نظر اخلاقی، آنچه در سکوهای خارجی وجود دارد به نوعی در سکوهای داخلی هم هست بنابراین بستن آنها به خاطر فقدان مفاسد اخلاقی توجیه‌پذیر نیست.

از نظر امنیتی هم اگر ما اعتماد مردم را به نظام جلب کنیم، نباید هراسی از مسائل امنیتی داشته باشیم و بخواهیم از طریق فیلتر کردن برخی سکوهای خارجی نگرانی خود را از اینکه اعتراضاتی در بستر این سکوها شکل بگیرد، مرتفع کنیم.

فیلترینگ این سکوها توجیه درستی ندارد و ما به عنوان صدای ملت مخالف این هستیم و هرگونه تصمیم‌گیری درباره مسائل فضای مجازی باید توسط مجلس گرفته بشود. شوراهای خارج از مجلس حق قانونگذاری ندارند و صرفا می‌توانند سیاست‌گذار باشند و شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید سیاست‌گذار باشند و رهبر انقلاب هم در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم گفته بودند که شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذار و مجلس هم قانون‌گذار است.

هرگونه قانون درباره فضای مجازی هم توسط مجلس که نماینده مردم است باید وضع شود.

مسأله حجاب مسأله اصلی کشور ما نیست و اکثریت قاطع مردم ما به خاطر ایمان و اعتقاد به اسلام، پوشش اسلامی را رعایت می‌کنند و این موضوعی نخواهد بود که کشور را درگیر آن کنیم. نظام هم قائل بر سخت‌گیری در این مورد نیست و در ادارات و دبیرستان‌ها و غیره پوشش اسلامی به عنوان لباس فرم پذیرفته شده و همه رعایت می‌کنند ولی در خیابان نمی‌بینیم که سختگیری وجود داشته باشد و مشکلی به نام مشکل حجاب نداریم.

به ندرت افرادی هستند که هنجارشکنی کنند و رفتارشان حاکی از بی‌حیایی باشد، پدیده بی‌حیایی را تقریبا در کشور نداریم و ملاک این است که فلسفه حجاب که عدم تحریک جامعه است، رعایت شود و پرده‌دری و بی‌حیایی وجود ندارد و کسی که جامعه را می‌نگرد، همین مهم را مشاهده می‌کند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1402/12/07 - 15:40
0
1
می شود بفرمایید با کدام فیلترینگ موافق هستید؟
همین آزادی بی حد و حصر فضای مجازی و اینترنت باعث این همه گرفتاری در زمینه های مختلف برای نظام شده است، باز هم موافق نیستید که مسدود کردن آن برای داشتن جامعه ای آرام تر و بهتر لازم است؟

البته من هم با فیلترینگی که بشود با فیلترشکن آن را دور زد موافق نیستم و باید مثل چین سفت و سخت این گذرگاه را کنترل کرد تا غرب نتواند زندگی مان را به فساد بکشاند یا به سبک دلخواه خودش تبدیل و اداره کند.

روزهایی که با ماهواره مخالفت می شود را خوب به یاد دارم که چقدر علیه این قانون تاختید و تاختند تا مجریان قانون بی خیال آن شدند و نتیجه شد آنچه امروز می بینید و اکثریت معتقدند اثر ماهواره است.

حالا هم می گویید فیلترینگ نباشد؟! خیلی خب، اینجا را هم آزاد بگذارند تا به خودمان بیاییم و ببینیم یک سرباز بیگانه بالای سرمان ایستاده و اسلحه اش را روی ما گرفته و ما فقط نابودی و به تاراج رفتن این کشور را تماشا کنیم !!!
😟
امان از رویکردی که اسمش را گذاشته اید مدرن و روشنفکرانه که هر چه می کشیم از این ندانم کاری هاست و "حرکت برخلاف مسیری ست که امام راحل" برایمان ترسیم کرده است.
😡
هر حرفی که می زنید و هر کاری که می کنید بیانات گهربار امام راحل جلوی چشممان رژه می رود و ما فقط باید حسرت بخوریم که چرا از همان ابتدا جلوی این تفکر منحط نایستادیم.

مردم عزیز ایران، لطفا آگاه باشید و از اتفاقات سال های اخیر درس بگیرید و به حرف اینها توجهی نکنید.
ملاک تان فقط و فقط نصایح و صحبت های امام بزرگوارمان، حضرت آقا، علمای بزرگ همچون آیت الله مصباح، دکتر بهشتی، شهید مطهری و ... باشد نه این جماعت غرب زده و غرب گرا که در این سال ها هر کاری توانستند کردند تا کشور را از نظام جمهوری اسلامی دور و دورتر کنند و بیشتر غربی کنند.
1402/12/07 - 15:23
0
1
با سلام
واقعا مشکلی به نام بدحجابی و بی حجابی و بی حیایی در جامعه نداریم؟؟!!
این همه بی حجاب و بد حجاب از سر و کولمان بالا می رود و هرجا می رویم (کوچه، خیابان، پارک، جنگل، کوه، دریا و ...) حضور فعال دارند و تفریح و گردش و ... را به کاممان تلخ می کنند، یعنی خواب می بینیم و واقعیت ندارند ؟؟
این همه بی بندوباری، فساد اخلاقی، فحشا، خیانت و زندگی های از هم پاشیده ناشی از آن، دروغ است؟؟پس بی حیایی تعریفش چیست ؟
😟
هر روز اوضاع بدتر می شود و به ترفندها و بهانه های مختلف، مسیر جدیدی برای تسخیر و فریب ذهن و دل "دختران و بانوان مهربان و دلسوز" این سرزمین که قرار است مادران آینده باشند و نسل های بعد را بپرورانند و امثال پروفسور حسابی، سمیعی، کاظمی آشتیانی، چمران، روحانیون به نام و ... راتحویل این کشور دهند،
دست و پا می کنند و آنها را بیشتر فریب داده و به قهقرای نابودی می کشانند؛ بازهم دروغ است ؟؟
😡
شماها به خصوص اصلاح طلب ها چرا همه چیز را به سخره و بازی می گیرید؟
از "چادر به مانتو و مقنعه" و سپس "به روسری و مانتوهای جلو باز" و بعدهم به "شال و مانتوهای بسیار کوتاه و جلو باز" و حالا هم به "حذف شال و روسری های کوتاه" رسیده ایم و "شلوارهای کوتاه و مانتوهای آستین کوتاه و کاملا باز با لباس زیرهای کوتاه که بخش هایی از شکم و .. کاملا نمایان است" جلوی چشم به شدت تحریک پذیر ما مردان رژه می روند، باز هم می گویید دروغ است؟؟

مگر یک مرد چقدر می توانید "طبیعت خود را یعنی نگاه تحریک پذیرش" را کنترل و سرکوب کند؟!
هر مردی آستانه تحمل و کنترلی دارد و در آن نقطه "یا تعرض یا تجاوز و یا دوستی نامشروعی" شکل می گیرد و نتیجه می شود اوضاع این روزهای کشور ما !!!!🤦‍♂️

سال ها همین کارها را کردید که حالا وضع جامعه اینقدر در همه زمینه ها بحرانی شده است. شرایط به گونه ای شده است که همه برای قانون شکنی از هم سبقت می گیرند و کسی را یارای مقابله با آنها نیست. هر حرکت و صدایی برای اصلاح این شرایط نابسامان هم به اینترنشنال و بنگاه دروغ پراکنی انگلیس مخابره و ابزاری می شود برای تحت فشار قراردادن نظام و انقلاب !!!

واقعا وقت آن نرسیده است بیدار شوید و مقابله با "قانون گریزی و هنجار شکنی" را اولویت خود دانسته و برای آن چاره اندیشی کرده و به میدان بیایید؟؟ تا کی باید فریب غرب منحط با آن فرهنگ نابودشده اش را بخوریم ؟؟

لطفا تا دیر نشده و به سرنوشت جوامع و کشورهای غربی کاملا دچار نشده ایم بیدار شوید و به خودتان بیایید. نگذارید دیر شود چون آن روز دیگر نسل سالمی نداریم تا بتوانیم به آن تکیه کنیم برای بهبود اوضاع.
سرنوشت جوامع غربی، ژاپن، کره و ... را ببینید و درس عبرت بگیرید.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • در بین رفقایم به تعصب دشتستانی مشهورم/ خودم را مسلمان تکنوکرات می دانم
 • ورود اتحاد جنوب به ربع قرن دوم فعالیت
 • از تورم تا انتخابات/ مروری بر مهمترین اتفاقات سال 1402
 • قتل 2 جوان برازجانی در خودروشان/ دستگیری قاتل در استان همجوار
 • خاکسپاری مادر شهید تمیزی در سالروز شهادت فرزندش/ تصاویر
 • یکی از شهدای اخیر حمله اسرائیل در سوریه از شهر وحدتیه دشتستان است
 • هدایای باقیمانده پیاده روی برازجان قرعه کشی شد
 • تصاویر اتحاد خبر از حال و هوای نوروز باستانی در برازجان
 • سخنرانی استاد سید محمد مهدی جعفری در جمع دشتستانی ها و استان بوشهری های مقیم شیراز/ تصاویر
 • ویژه نامه نوروزی 1403 اتحاد جنوب منتشر شد/ معرفی شخصیت سال ویژه نامه
 • انتصاب یک نیروی متخصص بومی به عضویت هیات مدیره پتروشیمی جم
 • گزارش تصویری/ راهپیمایی روز جهانی قدس در برازجان
 • دکتر مهدی یوسفی در یک نگاه
 • در رسیدگی به امور مردم کوتاهی نکنید/ برخی از بخشنامه ها باعث کوچک شدن سفره مردم می شود
 • مسؤولان نگاه بازتری داشته باشند/ جذابترین قسمت کار ما لحظه ای است که درد بیماران آرام می شود
 • .: قاسم 1 روز قبل گفت: خوبه لااقل یک نفر ...
 • .: حسن جانباز حدود 4 روز قبل گفت: اصلا سفره ای نیست ...
 • .: محمد قاسمی حدود 6 روز قبل گفت: درود وسپاس بی کران ...
 • .: محمد حدود 6 روز قبل گفت: استاد احتمالا مقاوله به ...
 • .: محبی حدود 6 روز قبل گفت: فعلا که یک هیچ ...
 • .: ا.ن حدود 7 روز قبل گفت: جنگ و صلح چه ...
 • .: حمید حدود 7 روز قبل گفت: واقعا هم که دارن ...
 • .: ا حدود 7 روز قبل گفت: 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 ...
 • .: قاسم حدود 11 روز قبل گفت: رای ندادن خاتمی هم ...
 • .: م حدود 12 روز قبل گفت: سلام ماه رمضون اومد ...