امروز: شنبه 23 تير 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 تير 1400 - 10:00
سید رضا حسینی هنرمند دشتستانی مقیم آلمان در گفتگو با اتحاد خبر؛

اتحادخبر-سانازدانشگر: رضا حسینی پیشکسوت تهیه کنندگی و کارگردانی متولد روزهای پایانی اسفندماه سال 49 در کوی سادات شهر برازجان و اکنون ساکن آلمان است. وی بیش از یک دهه فعالیت هنری در تلویزیون دارد و اواخر سال 98 صفحه پاتوق هنرمندان دشتستان را در اینستاگرام راه اندازی و در اولین سالگرد فوت استاد فرج الله کمالی هفته نکوداشت گویش دشتستانی را ...

اتحادخبر-سانازدانشگر: سید رضا حسینی پیشکسوت تهیه کنندگی و کارگردانی متولد روزهای پایانی اسفندماه سال 49 در کوی سادات شهر برازجان و اکنون ساکن آلمان است. وی بیش از یک دهه فعالیت هنری در تلویزیون دارد و اواخر سال 98 صفحه پاتوق هنرمندان دشتستان را در اینستاگرام راه اندازی و در اولین سالگرد فوت استاد فرج الله کمالی هفته نکوداشت گویش دشتستانی را برگزار کرده که در گفتگو با خبرنگار اتحادخبر از جزئیات آن می گوید.




شروع فعالیت های هنری
حسینی  شروع فعالیت های هنری اش را اینگونه بیان می کند: از همان کودکی عشق و علاقه خاصی به هنرنمایش داشتم و اولین فعالیت هنریم با بازیگری در نمایش آسیابان به کارگردانی آقای علی انبوی در اول دبیرستان آغاز شد. و همچنین به عنوان نقش اول   در فیلم داستانی 16 میلیمتری «شبی چون مه»  به کارگردانی علی اکبر کوهکی بازیگری کردم که البته معلم شهید غلامرضا کشتکار هم به عنوان بازیگر در این فیلم حضور داشتند .  در سال‌های بعد تا اخذ دیپلم خودم به عنوان کارگردان هرساله نمایشی را بر روی صحنه می آوردم مانند (تئاتر محله و تئاتر بازرس با نویسندگی آقای حسن نوربخش) در طول دوره سربازی  هم دو کار نمایش را کارگردانی کردم .



راه اندازی انجمن نمایش در برازجان


وی می گوید: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که نتیجه داد و من در آن ایام جوانی خیلی تلاش نمودم راه اندازی انجمن نمایش برازجان بود بگونه ای که در تهران ثبت شد و البته با هیئت امنایی مانند آقایان علی انبوی، حسن نوربخش و آقای خوانساری و من  افتتاح گردید و این نقطه ای  عطف در  فعالیت تئاتری در برازجان بود .





بیش از یک دهه فعالیت در تلویزیون
وی در ادامه می گوید: بعداز دوره سربازی با همفکری دوستان هنرمندم جشن هفت سین را در حدود چهار سال در ایام عید برگزار کردیم. و در ادامه  مدرک لیسانس ادبیات نمایشی را اخذ نمودم. در صداوسیمای مرکز بوشهر به عنوان تهیه کننده و کارگردان در بخش تلویزیون بیش از یک دهه فعالیت نمودم و مستندهای متنوعی را با موضوعات اجتماعی ، اقتصادی و معرفی شخصیتها  مانند  مجموعه  مستند های سرداران شهید استان بوشهر ، و مجموعه معرفی پارس جنوبی و... را تولید کردم.




راه اندازی صفحه  انجمن دوستداران دشتستان در دهه 80
حسینی با اشاره به اینکه بعد از مهاجرت سعی داشتم ارتباطم را با مردم زادگاهم ادامه دهم می گوید: بعد از مهاجرت به کشور آلمان ، سعی کردم ارتباطم را در شبکه های اجتماعی با مردم زادگاهم حفظ نمایم ابتدا در شبکه اجتماعی فیس بوک صفحه انجمن دوستداران دشتستان را در اواخر دهه هشتاد راه اندازی کردم و با ارتباطی که توانستم با عزیزان زادگاهم داشته باشم فعالیتهای بهینه ای را توانستیم برای دشتستان داشته باشیم مانند کمک به دانش آموزان ممتاز بی بضاعت و یا کارهای جمعی دیگر مانند جمع آوری زباله ها در  طبیعت دشتستان و یا دیدار با بزرگان فرهنگی شهر انجام دادیم. 

بعد از فیلترینگ شبکه اجتماعی فیس بوک متاسفانه ارتباطات ما کمتر شد و برخی از دوستان ایده ها را در گروهای واتساپی ادامه دادند.




پاتوق؛ حلقه وصل هنرمندان دشتستانی
حسینی در خصوص صفحه اینستاگرامی پاتوق هنرمندان دشتستان می گوید: در روزهای پایانی بهمن ماه  سال ۹۸ با متن ذیل صفحه پاتوق را در اینستاگرام راه اندازی کردم.
در این گروه گرد هم می آئیم تا هنر خود را عرضه کنیم ، با همدیگر آشنا بشویم و دیگر هنرمندان دشتستانی که در خارج از دشتستان زندگی می کنند بتوانند با  هنرمندان زادگاهشان در ارتباط باشند ... پاتوق حلقه وصل شما هنرمندان دشتستانی در سراسر گیتی می باشد  بی صبرانه منتظر حضور صمیمانه هنرمندان و علاقمندان به شکوفایی هنر دشتستان می باشیم.




با ورود کرونا ایده برنامه زنده به ذهنم آمد
تهیه کننده برنامه های پاتوق هنرمندان دشتستان می گوید: اما با ورود بیماری فراگیر کرونا ذهنم خیلی آشفته شد و با خود می گفتم که اگر فردا روز بیماری کرونا به پایان رسید تو به عنوان یک هنرمند چگونه همراهی کردی ؟! همین سئوالات ذهنم را درگیر کرده بود که ایده برگزاری برنامه زنده به ذهنم آمد و سریعا با تعدادی از دوستان گرامی مانند آقایان مسعود آتشی، عبدالحسین بنافیان و هادی مظلومی و علیرضا بحرینی هماهنگ کردم که می خواهم برنامه زنده در صفحه پاتوق برگزار کنم و شما مهمان برنامه هستید دقیقا روزهای پایانی اسفند ماه ۹۸ که بیشتر مردم در خانه بودند بعد از یک  روز ایده را عملی کردم و با حدود ۲۰ بیننده کار را شروع کردم ..

چهره های قدیمی و پیشکسوت در برنامه زنده پاتوق هنرمندان
حسینی در ادامه بیان می کند: اما در برنامه های بعدی جمعیت ما بیشتر شد و چهره های قدیمی و پیشکسوت دشتستانی چه در کشور و خارج از کشور   مهمان برنامه شدند و من هم با دلگرمی ادامه دادم با در گذشت زنده یاد فرج الله کمالی ایده پوشش زنده مراسم به ذهنم خطور کرد و دقیقا همین برنامه باعث شد مخاطبان زیادی به صفحه گسیل شوند . ضمنا از این تجربه برای خاکسپاری هنرمند مردمی  زنده یاد حمید شاه حسینی هم استفاده نمودیم در حقیقت مانند یک واحد سیار تلویزیونی تا حدودی با گوشی های موبایل هم زمان مکانهای مختلف را پوشش دادیم و این باعث شد برخی از کسانی که بخاطر دوری و یا بیماری کرونا نتوانستند حضور داشته باشند  برنامه زنده مراسم را دنبال نمودند.






از ویژه برنامه چهلمین درگذشت استاد کمالی تا هفته نکوداشت گویش دشتستانی
این کارگردان درباره ایده برگزاری هفته نکوداشت گویش دشتستانی  می گوید: اما در ویژه برنامه ای که بمناسبت چهلمین روز درگذشت استاد فرج الله کمالی برگزار کردیم  ایده برگزاری هفته نکوداشت گویش دشتستانی  را با مهمانان برنامه و بخصوص خانواده مرحوم کمالی مطرح نمودم و مورد استقبال قرار گرفت و از همان زمان  تمام فکر و ذکرم شد برگزاری هفته نکوداشت گویش دشتستانی ، و در راستای برگزاری این برنامه  فرخوان های زیادی  را در صفحه به اشتراک گذاشتیم ضمنا تاریخ برگزاری از ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰( سالگرد درگذشت استاد کمالی ) تا ۲۵ اردیبهشت (روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فرودسی ) بود.


در هفته نکوداشت میزبان مهمانان در استان و خارج از کشور بودیم
حسینی در ادامه بیان می کند: در این هفته میزبان مهمانان گرامی از شاعران محلی سرا گرفته  ، تا  پژوهشگران عرصه زبان و گویش در سطح استان و خارج از کشور بودیم. همچنین در آستانه سال نو خورشیدی ۱۴۰۰  و به استقبال هفته نکوداشت گویش دشتستانی از طرف دبیر جشنواره نقاشی چهره استاد کمالی که توسط هنرمند گرامی عبدالحسین بنافیان طراحی شده بود، به خانواده زنده یاد کمالی اهدا گردید.

کنسل شدن فستیوال هفته نکوداشت گویش دشتستانی به دلیل شیوع کرونا
تهیه کننده برنامه پاتوق هنرمندان در خصوص فستیوال هفته نکوداشت گویش دشتستانی می گوید: قصد برگزاری فستیوال هفته نکوداشت گویش دشتستانی در بخش‌های فیلم کوتاه،  نمایشنامه نویسی و تئاتر و شعر و داستان، عکس ، نقاشی و طراحی   داشتیم و در همین رابطه کارگروه های متخصص در همین رشته ها تشکیل شد متاسفانه در آن ایام شاهد گستردگی بیماری کرونا بودیم بگونه ای که حتی برخی از علاقمندان شرکت در این فستیوال بخاطر بیماری خود و یا یکی از اعضای خانوداه اشان نتوانستند آثاری ارسال کنند مثلا در بخش نمایش نیاز به کارگروهی بود و امکان کار گروهی میسر نبود و همین مشکلات باعث گردید حتی ما دو بار تاریخ را تمدید نمودیم اما آثار بسیار کمی  آن هم در بخش شعر و داستان ارسال شده بود که کارگروه آن بخش آثار را حائز ارزیابی جهت بخش مسابقه تشخیص ندادند و تلاش داریم در سال اینده اگر هفته نکوداشت گویش دشتستانی را توانستیم خارج از فضای مجازی برگزارکنیم فستیوال هم برگزار گردد.





انعکاس برنامه نکوداشت و معرفی بیشتر دشتستان / تشکر از همه  گروه ها و افرادی که ما را تنها نگذاشتند
حسینی یکی از ویژگی های هفته نکوداشت گویش دشتستانی را مهمان هایی که از سطح استان و خارج استان و کشور در برنامه های زنده  حضور داشتند می داند و می گوید:  انعکاس برنامه باعث معرفی بیشتر دشتستان هم گردید. گروه های هنری مختلفی هم با ما همکاری نمودند مانند گروه هنری البرز از شهرستان تربت جام که برخود لازم میدانم ابتدا از دکتر رضا غوریانی  که حلقه وصل ما با این هنرمندان بود تشکر و قدردانی نمایم . البته از عزیزانی مانند آقایان  دکتر هیبت الله مالکی در بخش سخنران   افتتاحیه و اختتامیه  هفته نکوداشت گویش دشتستانی ، و هنرمندان آقایان عبدالحسین بنافیان و  رضا دوست محمدباقر طریقت و خانم دکتر لاله کمالیان  در زمینه نقاشی  چهره استاد، و آقای پرویز کمالیان  در بخش تفسیر شعرهای استاد کمالی  بنام یار دشتسونی،  آقای مرتضی پاپری مسئول  گزارش نوشتاری برنامه هر شب برای مخاطبان که موفق به دیدن برنامه نمی شدند آقای رضا کرمی به عنوان طراح پوستر و تبلیغات  و  مشاوران برنامه همچون آقای دکتر محمود زهرایی از هلند و  محمد جعفر نجدی از گناوه و مهندس علی محمد  صمیمی مسعود آتشی و علیرضا باباعلی  از برازجان و همچنین در بخش   تبلیغات آقای کریم فرخی و تمامی بزرگوارانی که بگونه ای ما را تنها نگذاشتند و تلاش کردند نیز تشکر میکنم.







برنامه های آینده پاتوق هنرمندان
وی در خصوص برنامه های آینده پاتوق هنرمندان می گوید: همچنین برنامه های آینده بیشتر پیرامون تبادل فرهنگ ها هست البته تجربه ای با تربت جام و شهر بوشهر داشتیم  مثلا  ما یه استان داریم با تنوع فرهنگی و آداب و رسوم یه یک کشاورز دشتستانی از آداب و فرهنگ یک ناخدای لنج در بنادر استان و آداب دریا رفتن کم اطلاع دارد و برعکس یک ناخدا هم از آدابی که کشاورزان در دشتستان  دارند  اطلاعات کمی دارند که ما سعی کردیم به آن بپردازیم و قصد داریم  در آینده  با بیشتر شهرهای کشور برنامه داشته باشیم  بگونه ای که مثلا هنرمندان شهرستان تربت جام شعر سلام ای دشتسون را برای ما اجرا کردند.
 
از برنامه سه پر تاس تا عشق و همدلی
این کارگردان در خصوص برنامه سه پرتاس می گوید: یکی دیگر از برنامه هایی که در طول این هفته داشتیم برنامه سه پر تاس بود که من طرح برنامه را با آقایان  علیرضا باباعلی و مسعود آتشی مطرح نمودم  و خوشبختانه عزیزان بخوبی برنامه را تهیه و تولید نمودند ، منزل آقای آتشی شد استودیو سه پرتاس و ایشان در حقیقت تصویر بردار برنامه بودند و آقای باباعلی مجری و هماهنگ کننده با برخی از مهمانان  البته خاطرات زیادی هم در راستای این برنامه با دوستان داریم که فراموش نشدنی هست. مثلا یکی از وظایف آقای باباعلی تهیه غذا برای خود ظرف سه پرتاس بود که همسرش بایستی روزهای اول اماده می کرد و همسر ایشان دغدغه تهیه غذای خانواده را که بر دوش داشت بایستی غذای سنتی سه پرتاس  را هم اماده کند این را من گفتم که بگویم  جمع کثیری ما را حمایت کردند و واقعا اگر عشق و یکدلی نبود من به عنوان تهیه کننده نمی توانستم دیگر ادامه بدهم. البته  عزیزان دیگری در برنامه های بغیر هفته نکوداشت همکاری زیادی داشتند که شاید اگر بخواهم یکایک این عزیزان را معرفی نمایم مطمئنا نام برخی را شاید فراموش کنم.

برنامه زنده مشاعره بمناسبت سالروز تولد استاد کمالی  
حسینی در ادامه می گوید: در هفته نکوداشت گویش دشتستانی ،  ایده ای را خدمت شاعران گرامی مطرح نمودم با این عنوان که در تاریخ دوم تیرماه که سالروز تولد استاد کمالی‌ست ما دومندُوی (مشاعره شعر گویشی) برگزار کنیم دوستان استقبال نمودند و در یک گروه واتساپی عزیزان ابتدا تمرین کردند و تعدادی  از این جمع به عنوان مهمان در برنامه زنده  سوم تیرماه حضور داشتند که خوشبختانه بازخورد خوبی هم برای مخاطبان داشت و مهمانان از سطح استان بودند.

اهدای لوح سپاس و بن خرید کتاب
 تهیه کننده برنامه های زنده پاتوق هنرمندان از هدایا و لوح سپاس هفته نکوداشت گویش دشتستانی اینچنین می گوید: یکی دیگر از کارهایی که در هفته نکوداشت انجام گردید تهیه لوح سپاس برای مهمانان برنامه بود و متن لوح سپاس با گویش دشتستانی توسط دکتر منوچهر بایندری به رشته تحریر درامد و با امضای  پیشکسوتان  عرصه فرهنگ دشتستان  جناب آقای حبیب الله نگهبان و خانم طیبه برازجانی لوح ها آذین گردید. همچنین  حمایت‌های مالی برنامه هم توسط دوستداران دشتستان صورت پذیرفت، در ضمن تلاش کردیم  هزینه ها در راستای کار فرهنگی  مانند خرید کتاب و حمایت از فروشندگان کتاب در دشتستان باشد.
 


خانواده بزرگ پاتوق هنرمندان دشتستان در اینستاگرام
وی در ادامه می گوید:اکنون پاتوق هنرمندان  دشتستان  دارای خانواده بزرگ‌تری شده است  گروه تولیدی برنامه دارد ، از تصویربردار و  نویسنده گرفته تا گوینده وکارشناسان زبده و متعهد در رشته های مختلف ، مانند عزیزان  در عرصه هنر ، پزشکی و روان پزشک ، مهندس و .در حقیقت سیگنالهای مهرو دوستی پاتوق روز به روز گسترده تر میگردد و این خود نشانه همدلی و عشق ورزی این عزیزان به زادگاه خودشان می باشد.

پاتوق هنرمندان مستند شفاهی برای پژوهشگرانی که می خواهند دشتستان را بشناسند
این تهیه کننده درادامه بیان می کند: یکی دیگر از ره آورد گپ و گفتگو با پیشکسوتان،  مستند شفاهی هست که از زبان همین  بزرگواران می شنویم و خود می تواند پشتوانه ای باشد جهت پژوهشگرانی که می خواهند اطلاعاتی  پیرامون دشتستان گرد آوری کنند .


با اعتقاد به هدف و تلاش می توان موانع را پشت سر گذاشت
حسینی خطاب به مردم دشتستان می گوید: اما در پایان خدمت مردم زادگاهم این را بگویم که کاری نشد ندارد  شاید در ابتدای کار گره های زیادی باشد و یا حتی برخی  موانعی ایجاد کنند اما با داشتن ایمان قوی نسبت به انچه اعتقاد دارید بایستی با  استقامت  و صبر و تحمل  و با عزمی راسخ فقط به  هدفت بنگری  و تلاش کنی تا نتیجه دلخواه حاصل گردد.

پویش در انتظار یک جرعه عشق
وی در ادامه می گوید: اکنون هم ایده « در انتظار یک جرعه عشق »  را داریم اجرایی می کنیم که هدف از آن عشق دادن به محیط زیست دشتستان می باشد و جا دارد از محیط بانان و علاقه مندان به حفظ محیط زیست که در این پویش در کنار ما هستند تشکر و قدردانی نمائیم.
 
صحبت پایانی
حسینی در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که در این مسیر او را همراهی و تشویق کرده اند می گوید: امیدوارم در سال آینده در جمع شما در یک سالن بزرگ شاهد برگزاری هفته نکوداشت گویش دشتستانی باشم و به خود ببالیم که ما مردم دشتستان در این زمینه تلاش می کنیم. مجددا برخود لازم می دانم که ابتدا از همه مخاطبان برنامه پاتوق هنرمندان دشتستان تشکر و قدردانی نمایم که همواره به ما دلگرمی داده اند. از جناب آقای صابری مدیر محترم رسانه جمعی اتحاد جنوب هم سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند که بتوانم  خلاصه ای از برنامه های پاتوق هنرمندان  دشتستان را برای عزیزان شرح دهم.

 



کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/04/10 - 13:31
0
1
درود بر آقای حسینی بزرگوار که اینگونه به زادگاهش عشق و اشتیاق دارد قدم هایتان استوار و راهتان پر رهرو باد بسیار خرسندم که دغدغه تان زنده نگه داشتن و پاسداری از ارزش های دیار مان ست
1400/04/09 - 13:56
0
1
عالی بود. جناب حسینی خسته نباشید و راهتون روشن. بسیار عالی
1400/04/08 - 08:44
0
1
قبل از هرچی تشکری دارم از همکاران عزیز اتحاد خبر برای این مصاحبه با هنرمند پر انرژی و دوست دار وطن که با عشق ‌علاقه برنامه‌ی هفتگی پاتوق را تدارک می بیند تا ماها که هرکس در دیاری دور از همدیگر هستیم بتونیم از حال همدیگر با اطلاع بشویم .
من‌هم به نوبه خودم برای همه شماها آرزوی شادی ‌‌سلامتی آرزومند .
بعد از ۴۵ سال تو‌ام یگانه ادبیاتم خیلی افت کرده! گرچه از اول هم تعریفی نداشت.
آقای حسینی خیلی در حفظ نگهداری لهجه و‌زبون محلی زحمت میگشن . منظورم گویش خومونی بی

مختار زیارتی از لس انجلس
1400/04/06 - 23:55
0
2
دستمریزادتان باد جناب حسینی گرانقدر به اندیشه وافکار بلندتان درود می فرستم و سپاس از خدمات ارزنده ی شما بزرگوار .سرفراز پییروز باشید
1400/04/06 - 22:04
0
2
گزارش خوبی تهیه شده بود .
همچنین با سپاس از جناب حسینی، در حقیقت ، پاتوق هنرمندان دشتستان حلقه وصلی شد که ما دشتستانیها در سرتاسر گیتی با هم آشنا بشیم
مریم فلاح
دکتر داروساز
شهر بن آلمان
1400/04/06 - 20:05
0
1
زنده نگه داشتن و پاس داری از ارزش ها روح بزرگ و دل و ذهنی روشن می طلبد که همه در وجود استاد حسینی به شایستگی وجود دارد.
برای ایشان و همه اهالی آن اقلیم زیبا پایندگی و سرافرازی خواهانم
از تمام شما بزرگواران سپاس دارم
پاتوق مستدام 🙏🙏🙏
1400/04/06 - 18:01
0
1
سلام خدمت عزیزان اتحادخبر و تشکر از شما بابت مصاحبه با آقای حسینی دوست عزیز بنده، که عشق به زادگاه را به من که سالهاست شیراز زندگی میکنم و ارتباطی با زادگاه و دیار خودم نداشتم را آموخت و از این بابت بسی خوشحالم که ۹۵٪ رفقا و دوستان پیرامون بنده اهل دشتستان بزرگ هستند، هفته نکوداشت گویش دشتستانی هم کار بزرگی بود که با همکاری و ایده جناب حسینی و همراهی جناب باباعلی و جناب آتشی یک هفته هرشب برگزار شد
1400/04/06 - 12:03
0
1
ضمن تشکر وقدر دانی از جناب حسینی عزیز.. پویش در انتظار یک جرعه عشق میتواند شروع یک فرهنگ در راستای آشنایی خانواده ها با طبیعت و زیبایهایش باشد..
ما میتوانیم با مهربانی و محبت به پرندگان چه در طبیعت و چه درمنزل در فصل گرما با گذاشتن اب برای استفاده انها خدمت بزرگی به پرندگان کردایم
1400/04/06 - 10:50
0
2
تشکر بابت تهیه این مطلب
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • آیین سپاس از فعالان ستادهای مردمی دکتر پزشکیان در استان بوشهر/ تصاویر
 • برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در شهر برازجان/ روایاتی از زبان مادرانی که از علی اصغر(ع) حاجت گرفتند/ تصاویر
 • « شِمر لعنتی »
 • در تابستان چه رشته ورزشی برای کودکان مان انتخاب کنیم؟
 • هوشمندی « پزشکیان » و عدم تمکین مدیران عامل شرکتهای پتروشیمی به دستورالعمل ابلاغی معاون اوّل رئیس جمهور
 • مردم امنیت ساز هستند/ساکنینِ کنار پالایشگاه ها باید احساس آرامش کنند
 • عناوین روزنامه‌های امروز1403/04/23
 • بازدید مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از پروژه های پایانه نفتی خارگ + تصاویر
 • ۵۰ جواز تاسیس صنعتی در استان بوشهر صادر شد
 • دهمین شماره ماهنامه نوید آریا منتشر شد
 • عکس/ استوری جالب عموپورنگ درباره سالار شهیدان (ع)
 • توزیع کودهای یارانه‌ای در استان بوشهر کنترل و پایش می‌شود
 • تمایل انصاری‌فرد ماندن در یونان است
 • حاجی‌پور: مجلس با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه تاکسی‌های اینترنتی مخالف است
 • اعلام تعرفه برق تجدیدپذیر برای صنایع و دستگاه‌های اجرایی
 • آیین سپاس از فعالان ستادهای مردمی دکتر پزشکیان در استان بوشهر/ تصاویر
 • معاونین ستاد مردمی انتخابات دکتر پزشکیان در استان بوشهر معرفی شدند
 • پزشکیان امید آخر مردم است/ اصلاح طلب‌ها اصولگراتر هستند/ حکمرانی خردمندانه با پزشکیان محقق می‌شود
 • رئیس ستاد مردمی دکتر مسعود پزشکیان در استان بوشهر منصوب شد
 • پزشکیان آمده است تا امید را به مردم برگرداند/ سخنرانی انصاری لاری در بوشهر
 • روسای شهرستانی ستادهای مردمی دکتر پزشکیان در استان بوشهر منصوب شدند
 • برای انتخاب دکتر پزشکیان، هر شهروند یک ستاد
 • نتایج انتخابات ریاست جمهوری به تفکیک بخش های شهرستان دشتستان
 • دکتر پزشکیان انتخابی دیگر
 • قدیمی ترین کارخانه آرد استان بوشهر به چرخه تولید برمی گردد
 • یک هفته یک آینده ؟
 • آئین تقدیر از دهیاران بخش مرکزی دشتستان برگزار شد / تصاویر
 • صعود ایران به جامعهٔ جهانی با هجوم هواداران به زمین بازی
 • مسئولین ستاد انتخاباتی نامزدها در بوشهر معرفی شدند
 • پیام روشن و تکراری ملّت
 • .: استان حدود 14 ساعت قبل گفت: شما هم باید با ...
 • .: مرتضی از آبپخش 1 روز قبل گفت: الان که دیگه دولتشون ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: ایران متمدن است و ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: نه به طالبانیسم افراطی ...
 • .: احمد خواجه حسنی حدود 5 روز قبل گفت: مخاطب ارجمند با نام ...
 • .: م خ حدود 5 روز قبل گفت: سلام بعد از ۴۰ ...
 • .: جمشید بهروزی حدود 6 روز قبل گفت: درود جناب دریسی‌.بسیار دید ...
 • .: محمد حدود 7 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی جنابعالی ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 7 روز قبل گفت: ما هم امیدواریم اقساط ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 7 روز قبل گفت: با سلام ضمن عرض ...