امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 ارديبهشت 1400 - 10:22
مدیرعامل توزیع برق شیراز:

اتحادخبر:  مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: هشتمین  نیروگاه گازی مقیاس کوچک و توسط بخش خصوصی در شهرستان مرودشت، وارد مدار بهره برداری شد.

اتحادخبر:  مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: هشتمین  نیروگاه گازی مقیاس کوچک و توسط بخش خصوصی در شهرستان مرودشت، وارد مدار بهره برداری شد.

هشتمین نیروگاه گازی توزیع برق شیراز به بهره برداری رسید

به گزارش ایسنا؛ جلال زراعت پیشه چهارشنبه 8 اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بهار 1400، در واقع بهار خدمت رسانی شرکت توزیع نیروی برق شیراز بود، گفت: در نخستین هفته از پویش الف ب ایران صنعت برق، بالغ بر 160 میلیارد تومان پروژه این شرکت با دستور وزیر محترم نیرو، افتتاح شد.

 

زراعت پیشه با یادآوری یکی از طرح های مهم افتتاح شده در قالب این پویش، نیروگاه مولد مقیاس کوچک گازی رجاآباد شهرستان مرودشت بود، گفت: برای احداث و افتتاح این نیروگاه 32 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز یادآور شد که این نیروگاه یک مولد مقیاس کوچک گازی 4 مگاواتی است که در فاز اول، 2 مگاوات از آن به بهره برداری رسید و وارد مدار تولید برق شد.

 

زراعت پیشه با اشاره به اینکه بخش اعظمی از برق مورد نیاز شهرستان مرودشت، برای تولید محصولات کشاورزی و صنعتی، مصرف می شود، گفت: وارد مدار شدن این نیروگاه، در شرایط کنونی ما را در پایداری شبکه و تامین برق مطمئن و پایدار یاری خواهد کرد.

 

وی با اشاره به تلاش این شرکت برای تسهیل در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه صنعت برق، گفت: ایجاد نیروگاه‌های مقیاس کوچک با رویکرد تولید همزمان برق وحرارت می تواند منجر به افزایش راندمان موثر نیروگاه و کاهش هزینه های تولید برق شده و ضمن تامین نیاز بخشهای مختلف خصوصا صنعت و کشاورزی، در ارتقاء توان تولید نیزتاثیرگذار باشد.

 

زراعت پیشه با تاکید براینکه، مانع زدایی در مسیر تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان، امسال بیش از سالهای گذشته و با هدف تحقق شعار سال تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری مد نظر قرار دارد، گفت: برق یکی از زیرساختهای اساسی در حوزه تولید و ارتقاء اتکا به توان داخلی است.

 

مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های تولیدپراکنده به خصوص نیروگاه‌های تجدیدپذیر نقش موثری برکاهش گازهای گلخانه ای، کاهش تلفات بخصوص در بخش توزیع برق،اصلاح پروفایل ولتاژ ، پدافندغیرعامل وایجاد وبهبود اشتغال ایفا می‌کند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 5 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 21 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 23 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...